Adsense Onayı Nasıl Alınır 2019

Posted by

Google’ın belli başlı politikaları vardır. Politikalarından birisi ve en önemlisi özgün olmak. Adsense’den hızlı ve kolay onay almak istiyorsan kesinlikle %100 özgün içerikler üretmeli, kopya içerikle başvuru yapmamalısın. Eğer kopya içerik üretir ve başvuru yaparsan, Google senin gibi bir web sitesi ile çalışmak istemez ve başvurunu reddeder. Ancak sen özgün, kaliteli içerikler üretirsen, Google seni reklam havuzuna almak ister. Bir diğer kopya içerik yöntemi ise spin yapmak. Asla bu yönteme başvurup da Google’ı aptal yerine koymayın. Halen siteniz kopya içerik olabilir, adsense başvurusuda yapmamış olabilirsiniz, eğer durum bu şekilde ise bir an önce kopya içeriklerinizi silin.

Google’ın bir diğer kriteri, hakkında ve iletişim sayfası oluşturmak. Kullanıcılarınızla iletişime geçmeniz, Google için önemli bir diğer kriterdir.


İçeriklerinizi en az 300 kelimelik yazılardan oluşturun, bu şekilde kullanıcılarınızı siteye bağlayabilir, sitenizin kalma oranını yükseltebilirsiniz. Google düzenden hoşlanır, yazılarınızı düzenli olarak paylaşın. Kendinize uygun belirli saatlerde içeriklerinizi paylaşabilir, otomatik olarak indekslenmesini sağlayabilirsiniz.


Sitenizi uygunsuz içeriklerden koruyun. Nedir bu uygunsuz içerikler ?

  • Yetişkinlere özel uygunsuz içerikler
  • Uyuşturucu, alkol barındıran içerikler
  • Hack ve crack içeren siteler
  • Şiddet, korku, silah ve patlayıcı içeren siteler
  • Doğal trafiğe uymayan siteler

Vb. diğer tüm siteler %100 onay alamıyacaklar. Onay alınamadığı gibi domain ban yenilebilir. Bu tarz siteler çöp sitelerdir, ve bu siteler Google tarafından hiç bir değeri yoktur.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir