Adsense Onayı Nasıl Alınır ? 2019 Yılında

Selam millet, defalarca blog ve  web sitelerim için Google AdSense’in onayını alma konusunda çok gergindim. Bildiğiniz gibi blogger bir site veya web site için Google AdSense’in onayını almak çok zor çünkü başlangıçta hiçbir tür barındırma ve üst düzey etki alanına sahip değiliz. Bu nedenle, blog ve web siteleri için Google AdSense’in onayını nasıl almak istediğinizi bilmek istiyorsanız doğru bir makalede bulunuyorsunuz.

Google Adsense Nedir?

AdSense, web sitenizde veya YouTube kanalınızda reklam göstermenizi sağlayan bir reklam şirketidir.

Web Sitesi İçin Adsense Onayı Nasıl Gidilir?

Bildiğiniz gibi ben WordPress kullanıyorum. Ücretsiz bir platform olan blogger’da kullanıyorum. Blogger siteniz için onay almak istiyorsanız, o zaman işiniz biraz zor ama durum pek de böyle değil. Yalnızca onay almak için bazı adımları ve ipuçlarını takip etmeniz ve sitenizde bazı değişiklikler yapmanız gerekir.

Aşağıdaki kriterlerdeki tüm kriterleri bu linke tıklayabilirsiniz —- Adsense Uygunluk Kriteri

Google Adsense Onayı için, sizin için bazı ipuçları ve püf noktaları var:

1. Tam onaylı bir barındırılan hesap elde etmek için YouTube’u kullanarak barındırılan AdSense hesabını kullanmanız gerekir, çünkü bence bu bir blog web sitesi için onay almak doğrudan onay almaktan daha kolaydır. YouTube’da, YouTube’u kullanarak AdSense’i nasıl oluşturacağınızı arayabilirsiniz. Barındırılan bir hesabı kullanmak için, web siteniz için .com, .in vb. Gibi üst düzey bir alan satın almanız gerekir. Aksi halde özel bir alan olmadan onay almanız zordur. Godaddy’den satın alabilirsiniz.

2. Sitenizin 200 kelimeden fazla, en az 15 ila 20 özgün yayını olması gerekir.

3. Sitenizin bu 4 sayfaya ihtiyacı olmalı İletişim, Hakkımızda, Sorumluluk Reddi ve Gizlilik Politikası. Bu sayfaları bir blogger sitesinde nasıl oluşturacağınızı YouTube’da arayabilirsiniz.

4. Blog sitenizin profesyonel bir web sitesi olması için temiz, profesyonel ve seo için optimize edilmiş bir şablon kullanmak zorundasınız. Google’dan indirebilirsiniz.

5. Makalenizde doğrudan Google’dan indirilen görüntüleri kullanamazsınız.Herhangi bir Google resmini kullanmak istiyorsanız, etiket hattınızı veya web sitesi adınızı ekleyerek indirip düzenleyebilirsiniz.

6. Tüm bunları yaptıktan sonra barındırılan AdSense hesabınıza gidin ve menü seçeneğine tıklamalısın ve tıkladıktan sonra siteler bölümüne git.

7. URL’nizi yazmanız gerekir ve web sitenizin HTML’sindeki Head etiketinden sonra yapıştırmanız gereken bir kod verir.

8. Yapıştırdıktan sonra, kaydet’e tıklayın. İki ya da üç gün bekleyin.

Ve sen de onay aldın.

Umarım, web sitesi için google adsense’in onayını alma konusunda bu makaleyi beğenmişsinizdir. Ve herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, web sitemdeki Bize Ulaşın sayfasına giderek benimle iletişime geç. Veya aşağıya yorum yapabilirsiniz.

Takipte Kalın…

Bizlere Değerli Görüşünü Bildir.

×

Merhaba!

WhatsApp'ta sohbet etmek veya bize e-posta göndermek için aşağıdaki temsilcilerimizden birini tıklayın. ulutekno@gmail.com

× Nasıl Yardımcı Olabiliriz?