Akıllı Telefon Isınmasına Çözüm Yolları

Akıllı telefonlar günümüzün olmassa olmazlarındandır. Günlük kullanımlarımızın artması ile birlikte telefonumuzdaki ısının artmasıda parelel şekilde devam etmektedir. Bu nedenle bizde Akıllı Telefon Isınmasına Çözüm Yolları nı paylaştık.

1-

Kullanıcıların sürekli yanlış yaptığı bir konu vardır, oda telefonlarını yan sanayi şarj aletleriyle şarj etmeleridir. Bu konuya dikkat ederseniz telefonunuzu daha sağlıklı kullanmış olacaksınız.

2-

Aşırı güç tüketen veya aşırı performans gerektiren uygulamalardan kaçının. Çünkü fazla işlemci gücü gerektiren aplikasyonlar telefonunuzu zorladığı gibi bunun yanındada ısınmaya yol açar.

3-

Telefonunuzun hafızasını temiz tutun. Biliyorum, bu herkesin başlı başına bir sorunudur. Fakat telefonunuzdaki hafıza azalırsa ısınmalar ortaya çıkabilir.

4-

Telefon kılıflarını dikkatli seçin. Çünkü telefon kılıfları telefonunuzdaki hava akışını bozar ve bu nedenle telefonunuzda ısı meydana gelir.

5-

Kullanmadığınız zaman wifi,bluetooth,gps özelliklerini kapatın.

6-

Telefonunuzu sıcak ortamlardan koruyun. Özellikle ateş,fırın,güneş gibi etmenler telefonunuzda ısı meydana getirir.

7-

Telefonunuz şarj durumundayken asla kullanmayın. Özellikle çocuklar telefonları şarj başında oyun oynayarak kullanırlar. Bu hem tehlikeli hemde telefonunuz için zararlıdır.

Yönetici hakkında 69 makale
Merhaba ben Enes Ulusoylar.1999 yılında Çankırıda doğdum. Çankırı Hacı Murad-ı Veli lisesinde okudum.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*