Blogger’ın İyi ve Kötü Özellikleri

Blogger’ın iyi ve kötü özellikleri nelerdir ? Blogger nedir ? Blogger’ın özellikleri hakkında gelin biraz sohbet edelim.

Blogger, ücretsiz bir blog oluşturma servisidir. Milyonlarca kullanıcının kullanmış olduğu bu servis, sizlere bir çok olanak sağlıyor. Özellikler WordPress gibi bir platforma karşılık olarak görülen bir google altyapılı servisdir kendisi. Bundan 1 sene önce Sosyal Medya Kafe‘de yapmış olduğum misafir yazarlıkda yazmış olduğum bu konuyu tekrardan kendi sitemde güncellemek istedim.

Blogger’ın İyi Özellikleri

  • En başlıca özelliği bana göre ücretsiz bir servis olmasıdır. Blogger, tek bir ücretsiz blog açmanıza değil, binlerce blog açmanıza yardımcı olacaktır. Sınırsız sayıda açabileceğiniz bloglar sayesinde sizlerde bloglarınızdan yayın yapabilirsiniz.
  • Ücretsiz olarak oluşturduğunuz bu blog ile para kazanabilirsiniz. Blogunuzda verebileceğiniz reklam alanları veya adsense ile reklam yayını yababilirsiniz. Ücretsiz olarak yararlandığınız bu servisten para kazanmak gayet güzel
  • Bilgisayar kullanmayı bilmiyor dahi olsanız bile blogger’ın kolay arayüzü ile sizlerde blog oluşturabilirsiniz.
  • Blogunuza domain bağlayarak kendi alan adınızda yayın yapabilirsiniz. Ayrıca hosting ücreti ödemenize gerek kalmadan blogger sayesinde verilerinizi depolayabilirsiniz. Blogger’ın bu özellikleri sayesinde ucuz yollu web sitenizi kurabilirsiniz.
  • Ücretsiz temaları sayesinde blogunuzun tasarımını değiştirebilirsiniz. Temalarınızı yedekleyebilir veya tema yükleyebilirsiniz.
  • Ssl kullanmanıza gerek kalmadan websitenizi http’den https’ye çevirebilirsiniz. Böylece ek bir ücretten kurtulmuş olursunuz. Google’ın gözündede web siteniz değerlenmiş olur. Sadece google açısından değil, kullanıcılar içinde güvenli sertifika ibaresi gayet önemli. Blogunuzu http’den https’ye çevirmeyi bilmiyorsanız benimle iletişime geçin.

Blogger’ın Kötü Özellikleri

  • Ücretsiz temaların kötü olması, bizleri maalesef ücretli temalara yönlendiriyor.
  • Sosyal Medya Kafe‘de yapmış olduğum yazarlıkta bir çok tepki alan konu, Adsense onayının zor alınmasıydı. Bir çok kişi bu durumun yanlış olduğunu belirttiler. Evet kaliteli bir blog ile Adsense almak kolay. Peki alamadığınızı düşünüyorsanız bu yazımızda Adsense onayı nasıl alınır? Konusunu ele aldım.

Bizlere Değerli Görüşünü Bildir.