Cihaz Olarak Neden Logitech Tercih Edilmeli ?

Günümüzde önemli bir yer alan cihazların çeşitli firmaları var. Peki bu firmaların tamamına güvenebilir miyiz? Hangi firma fiyat, kalite, tip olarak genele hitap eder? İşte bu sorularınızı bu yazımızda cevaplamaya çalışacağız.

Bu soru gerçekten günümüzde çok önemli. Çünkü firmalar kalitesi düşük ürünlerle biz kullanıcıları mağdur edebiliyorlar. Peki bizim firma önerimiz nedir? Bizim önerimiz Logitech firmasıdır. Asıl soru neden Logitech?


  Neden Logitech?

Çünkü: 1. Güncel Bir yazılım Kullanması. Cihazlarda özellikle oyuncular için önemli olan bir özellik cihaz yazılımının bulunmasıdır. Logitech, oyuncuların bu isteğini fazlasıyla yerine getiriyor. Kullanışlı ve göze güzel gelen bir yazılımı var ve ayrıca en önemlisi güncel olarak oynanan ve kullanılan bütün programları, oyunları desteklemesidir. RGB denen yani yazılımlar ile yönetilebilen cihazlardaki renkli ledler oyunlardaki etkinliklere göre ve ya zevke göre istenilen şekilde ayarlanabiliyor. Buda oyuncuların oyun zevkine ayrı bir tat bırakıyor.

2. Genele Hitap Etmesi. Oyuncular, ofis çalışanları, çalışanlar gibi farklı istekleri bulunan kullanıcılara uygun cihaz ve cihaz tipi bulunduruyor. Sadece bunla kalmayıp, oyuncuların oynadıkları oyunlara göre bile değişiklik gösterebiliyor. LOL oynayan oyuncular için mousedaki fazladan tuşlar çok önemlidir fakat CS : GO oyuncuları içinde surround kulaklıklar önem gösterir. LOL oyuncuları içi g 600, CS ; GO oyuncuları içinde g 35 ürünleri bulunmaktadır. Bu kadar çeşit görmek gerçekten harika!

3. Bütçelere Göre Değişebilmesi. Her kullanıcı kaliteli ürün ister fakat bütçesi yeterli olmaz. Logitech, bunu düşmesinden kaynaklı çoğu bütçeye uygun ürünler bulunur. Örneğin; g 903 gibi yüksek fiyatlı bir mouse bulundururken, g 300s gibi ucuz fakat kaliteli bir mouse da bulundurmaktadır. Cüzdanda paranız kalabilecek demek bu!

4. Hızlı Sorun Giderebilme. Ne kadar kaliteli olsa da bazı program ve oyunlarda ufak sorunlar oluşabilir haliyle. Bu ihtimalden dolayı da 1. madde de bahsettiğim gibi yazılımında bütün oyun ve programları destekliyor. Eğer yazılımından da sızan bir sorun olursa Logitech destek ekibi sayesinde ve Logitech kullanıcısı fazla olduğundan internet ile kolayca sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

 

Logitech gaming software. Ayrıca Görüntüdeki de kendi kullandığım g 300s ürünü )


    Ürünlerinin Çeşitleri

Ürünleri sadece klavye,mouse ve kulaklıkla sınırlı değil. Webcam,telefon aksesuarları, mousepad’ler,oyun kolları, oyun direksiyon setleri, ses sistemleri vb. ürünleri de mevcut. Logitech genele hitap etmek istediğinden dolayı gelişen teknoloji ile beraber ürün çeşitlerini arttırıyor. Ayrıca sadece teknoloji çeşitlenip artmıyor, toplumdaki çeşitlilikte artıyor. Bu yüzden her kullanıcı tipine ayak uydurmak zorunda. Önceki paragraflarda da bahsettiğim gibi ofis çalışanları gibi basit, ucuz ve kaliteli ürün arayanlar, tasarımcılar gibi yüksek hassasiyete sahip olan ürün arayanlar, oyuncular gibi kaliteli ve çeşitli ürün arayanlar için gerçekten Logitech harika bir tavsiye!


   Tavsiye Edebileceğimiz Ürünleri

1. G 300S. Benimde kullandığım, ayrıca fiyat performansı olan RGB, 9 tane kullanılabilir tuşu olan, genel oyuncu kitlesine hitap eden bir mouse.

2.G 402. Tavsiye edebileceğim harika mouselardan sadece biri. 8 tane kullanılabilir tuşu olan, CS : GO oyuncularının kullanabileceği, Delta Zero Teknolojisi bulunduran, maksimum 4,000 DPI bulunduran bir mouse.

3.G 35 7.1 Surround. Size güvence vermek amacıyla kendimin de kullandığı ürünleri tavsiye ediyorum. Bu da onlardan biri. Kulağa zarar vermemesi için bulunan süngeri, CS : GO oyuncuları için harika olan 7.1 surround, kafaya göre ayarlanabilme, üzerinde kapalı olduğunda yanan bir mikrofon, üzerinde 3 tane tuş + ses ayarlama tuşu bulundurma özelliğine sahip. Gerçekten ağır olmasına rağmen en rahat oyuncu kulaklığı olabilir!

4. G 933. Bu kulaklık size iyi bir fiyat ödettirsede gerçekten fiyatını fazlasıyla hak ediyor. Kendisi 7.1 surround, özelleştirilebilir RGB aydınlatma, 2,4 GHz kablosuz ve ya kablolu kullanım seçeneği, 3 adet programlanabilir tuş, yazılımında özel ses profili, kapalı olduğunda yanan mikrofon, yumuşak ve delikli malzeme gibi özellikler bulunduruyor. Biraz cep yakabilir!

5. G 213. Fiyatı makul olan ideal bir klavye. RGB desteği, ayarlanabilir yükseklik, 12 adet programlanabilir tuş, 5 eş zamanlı tuş kullanımı ve 20,000,000 tuş kullanım ömrü bulunduran fiyat-performans ürünü.

6. G 513. Cep yakan serisinden biri fakat tabi ki kalitesinden ödün vermeyen bir klavye. Mekanik tuş seçeneği, RGB desteği, ayarlanabilir yükseklik, 26 eş zamanlı tuş kullanımı ve 70,000,000 tuş kullanım ömrü bulunduran yüksek kalite bir ürün.


Yazımı okuduğunuz için minnettarım. Umarım iyi tavsiyelerde bulunabilmişimdir. Hepinize mutlu, huzurlu ve uzun ömür diliyorum…

Logitech firma sitesi https://www.logitech.com/tr-tr

Ahmet Talha Berçinli hakkında 1 makale
Teknoloji bağımlısı olan ve çoğunlukla vaktini bilgisayar başında geçiren biriyim. Zaman zaman sizin sorularınızı ve bazı güncel ve ya önemli konu başlıklarında benim ismimi görüceksiniz. Umarım faydalı olurum. PEACE !!

6 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*