Dünyanın En Yüksek Teknolojisine Sahip Ülkeler

Dünyanın en iyi teknoloji ülkeleri kimlerdir ? Şaşıracaksın! Bilgi ve iletişim teknolojisinin gücünü kullanabilecek olanlar, kendilerini her gün geliştirmeye devam ediyorlar. Ancak yoksul ülkelerde dijital yoksulluk büyümeyi ve gelişmeyi bırakıp onların gerisinde kalıyor. Dünyanın en iyi teknoloji ülkeleri TOP 10 listemizi sizler için hazırladık.

10 / Finlandiya

Finlandiya, yüksek teknoloji projeleri ve tıbbi prowesleri ile ünlüdür. İskandinav ülkesi, onlarca yıldır mobil iletişimde dünya lideri olan Nokia’yı yarattı. İskandinav lideri şimdi biyo-bilimler, enerji ve çevre bilimleri üzerine odaklanıyor ve tüm dünyadan genç bilim adamlarına binlerce olanak sunuyor.

9 / Çin

Çin çoğu zaman bir sonraki süper güç olarak tanımlanmıştır. Sorun şu ki onlar zaten bir süper güç. Ülke, son on yılda nefes kesici başarılar gerçekleştirebilmiş ve teknoloji alanındaki önemli gelişmeleri tamamlamıştır. Çin’de ilk önce barut ve pusula kullanıldı. Çinli bilim adamları şimdi robotlara, yarı iletkenlere, yüksek hızlı trenlere, süper bilgisayarlara, genetiğe ve otomobillere odaklanıyor. Ayrıca, onlar yavaş yavaş ama kesinlikle kendi arama keşif programını genişletiyorlar.

8 / Kanada

Kanada son derece gelişmiş bir teknoloji sektörüne sahiptir. Kanada Hükümeti bilimi ve araştırmayı güçlü bir şekilde teşvik etmektedir. Ulus biyoteknoloji gibi barışçıl teknolojilerde uzmanlaşmıştır. Kanada, kablosuz etkileşim makinelerini, daha az kredi ve banka kartlarını ve gelişmiş süpersonik ikiz motorlu Avro Arrow’u yapmıştır.

7 / İngiltere

İngiltere, dünyanın ilk modern endüstriyel milletiydi. İngiliz bilim adamları hidrojenin keşfine yol verdi. Jet motoru, lokomotif motor, World Wide Web, elektrik motoru, akkor ampul ve ticari elektrik telgraf hepsi İngiliz Bölgesinde icat edildi. Son zamanlarda Birleşik Krallık askeri teknolojilerde uzmanlaşmıştır: İnsansız Savaş Hava Aracı, BAE Systems Taranis. Bu teknolojiler , Irak’taki savaş alanında muhteşem sonuçlar elde etmiştir.

6 / Rusya

Ruslar ilk keşif seferlerini ayın başına getirdi ve Uzay’ı ilk keşfedenlerdi. Amerikalıların öncülüğünde öncü olduğu uzay teknolojisinin yanı sıra Rusya, silah teknolojisi ve savunma sistemlerinin ağır bir üreticisi ve mucidi. En iyi yüksek teknoloji savunma sistemlerinden birine sahiptir. Dünyadaki birçok ülkeye savunma ekipmanı ihraç ediyor. Rusya’nın S300, S400, S500 ve ICBM uzun menzilli havadan havaya füze sistemleri dünyadaki diğer tüm sistemlerden çok daha verimlidir. Son zamanlarda Rusya, Suriye’de Orta Doğu’da S300’ü konuşlandırdı ve bölgenin en güçlü Hava Kuvvetleri’nı İsrail’i caydırabildi.

5 / Almanya

Almanya yüzyıllardan beri yüksek teknoloji ürünü bir millet oldu. Mühendislik alanındaki başarılarıyla ünlü bir ülkedir. Alman araştırma bilimcileri uzay yolculuğu ve biyoteknoloji gibi alanlarda katkıda bulundular. Ar-Ge çalışmaları Alman ekonomisinin ayrılmaz bir parçasıdır. Almanya’nın otomotiv teknolojisi, Mercedes-Benz, Audi, BMW, Volkswagen ve Porsche gibi büyük markalarla öne çıkıyor. Almanya, İsrail’e satılmış olan Yunus denizaltılarını üreterek Savunma Sanayisi açısından da yakın zamanda öncü oldu.

4 / İsrail

İsrail’in ihracatının yaklaşık yüzde 35’i teknoloji ile ilgilidir. İsrail, uzay bilimindeki ilk beş arasındadır. Demir Kubbe gibi savunma sanayiindeki yenilikleriyle de bilinir. İsrail gerçek zamanlı gözetim ile ilk insansız hava aracı (İHA) geliştirdi. Bu şaşırtıcı ulus, modern elektrikli otomobil altyapısına sahip dünyadaki birkaç ülke arasında. İsrail’in her yerinde iyi korunmuş bir şarj istasyonları ağı bulacaksınız. Ana başarısı, şüphesiz, 2014 ′ çatışması sırasında bütün füze saldırılarını Gazze’den engelleyen efsanevi “Demir Kubbesi” olarak kaldı.

3 / Güney Kore

Güney Kore, LG, Hyundai ve Samsung gibi teknoloji şirketlerinin doğum yeridir. Bu markalar, Apple ve Toyota gibi küresel teknoloji markalarıyla rekabet ediyor. Güney Koreli bilim adamları robotik gibi alanlarda önemli katkılarda bulundular. Güney Kore’deki ortalama internet hızı ABD’nin üç katıdır.

2 / Amerika Birleşik Devletleri

Uzay teknolojisindeki ilerlemeler, Amerika Birleşik Devletleri’nin küresel bir süper güç haline getirilmesinde önemli bir rol oynamıştır. Atom bombasından Ay’da Neil Armstrong’a iniş. Uzay keşif, ilaç, savunma sistemi ve telekomünikasyon ABD’nin uzun yıllardır odak noktası olmuştur. Bu millet dünyanın en güçlü ve teknolojik olarak gelişmiş askeri yapı olarak en iyisidir. Bu ülke, Google, Facebook, Apple, Intel, IBM ve Microsoft gibi dünyanın en büyük teknoloji şirketlerini üretti. Bu teknolojiler, insanların dünya çapında yaşama biçimlerini değiştirdi.

1 / Japonya

Japonya bir çok bilimsel araştırmasıyla tanınır. Japonya’nın araştırma bilimcileri, otomobil, elektronik, makine, deprem mühendisliği, optik, endüstriyel robot, metal ve yarı iletkenler gibi çeşitli alanlarda çok büyük katkılarda bulundular. Japon araştırmacılar birçok Nobel Ödülü kazandı. Bu sayaede en iyi teknolojiye sahip ülkelerin arasında ilk sırada yer aldı.

 

Yönetici

Merhaba ben Enes Ulusoylar.2002 yılında Çankırıda doğdum. Çankırı Hacı Murad-ı Veli lisesinde okuyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir