En Çok Kullanılan Sosyal Medya Siteleri

Hayatımızın her anında kullandığımız sosyal medya, insanların diğer insanlarla iletişime geçmesini, ve hayatlarının bir kısmını diğer insanlarla paylaşmasına olanak sağlıyor. Sosyal medya platformu dendiğinde aklımıza 4 büyük geliyor, bunlar Facebook, Twitterİnstagram ve Youtube oluyor. Çünkü Türkiye’ de en çok kullanılan sosyal medya siteleri bunlar. Peki ya hiç bilmediğiniz fakat dünyanın 4 bir yanında kullanılan sosyal medya hesaplarını biliyormuydunuz ? Ulutekno olarak sizler için bu soruya cevap vereceğiz.


Facebook

Çeşit: Sosyal Ağ Sitesi

Aylık Kullanıcı Sayısı: 2,13 milyar

Facebook; 2004 yılında kurulmuş sosyal iletişim sitesidir. Bir çoğumuzun kullandığı Facebook, son zamanlarda kullanıcılarının bilgilerini sattığı ortaya çıktı. Bununla beraber kullanıcı sayısında bir azalma görüldü, fakat halen en fazla kullanılan sosyal medya sitelerinin arasında yer alıyor. Türkiyede en çok kullanılan sosyal medya siteleri arasında yer alıyor.


Youtube

Çeşit: Video Paylaşım Sitesi

Kullanıcı sayısı: 1,8 milyar

Dünyada milyonlarca insanın video çekip yüklediği bu platform, Youtuberlar için para kazanma seçeneği sunuyor. Büyük bir video ağı olan Youtube, her kullanıcaya hitap ediyor. Ve Türkiyede en çok kullanılan sosyal medya siteleri arasında yer alıyor.


Twitter

Çeşit: Küçük blog, Sosyal Ağ Platformu

Kullanıcı Sayısı: 300 Milyon

Hayatım boyunca şahsım olarak kullanmadığım fakat bir çok ünlünün, siyasetçinin kullandığını gördüm. Aldığım bilgilere göre kullanıcı sayısında düşüş yaşayan Twitter, ülkemizdede kullanılmaktadır.


İnstagram

Çeşit: Foto/Video Paylaşma Platformu

Kullanıcı sayısı: 700 Milyon

Türkiyede genç kitlenin en popüler sosyal medya aracı diyebilirim. Facebook‘un bünyesinde olan İnstagram, fotoğraf ve video paylaşma noktasında en iyi sosyal medya araçlarından birisi.


WordPress

Çeşit: Blog

Kullanıcı saysı: 80 Milyon

Herkesin özgürce aklındakileri tüm dünyaya duyurduğu bir blog sitesidir. Dünya üzerinde web sitelerin 1/4 ünü WordPress oluşturmaktadır. Türkiye’de pek yaygın olmasada en çok kullanılan sosyal medya platformudur.


Google +

Çeşit: Sosyal Paylaşım Sitesi

Aylık Kullanıcı Sayısı: 300 Milyon

Google bünyesinde bulunan Google Plus, bir zamanlar iyi bir etkileşimdeyken ülkemizde kullananın çok az olduğu bir duruma geldi.


Windows Live

Çeşit: Sosyal Ağ

Kullanıcı Sayısı 300 Milyon

Microsoft’un web platformu olan Windows Live, bir zamanlar herkesin kullandığı çok popüler olan bir sosyal ağıydı. Fakat günümüzde bu durum azaldı. Ancak halen kullananı mevcut.


Arkadaşlar  bir yazımızın daha sonuna geldik alt taraftan yorumlarınızı belirtmeyi unutmayın.  Bu yazımızda en çok kullanılan sosyal medya 2018 uygulamarını tanıttık.

Yönetici
Yönetici hakkında 76 makale
Hayatının bir çok alanında küçüklükten beri bilgisine bilgi katan yeniliği seven teknoloji meraklısı ve aynı zamanda ulutekno.net'in yöneticisi olan biriyim.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*