En Çok Kullanılan Sosyal Medya Siteleri

Posted by

Hayatımızın her anında kullandığımız sosyal medya, insanların diğer insanlarla iletişime geçmesini, ve hayatlarının bir kısmını diğer insanlarla paylaşmasına olanak sağlıyor. Sosyal medya platformu dendiğinde aklımıza 4 büyük geliyor, bunlar FacebookTwitter,  İnstagram ve Youtube oluyor. Çünkü Türkiye’ de en çok kullanılan sosyal medya siteleri bunlar. Peki ya hiç bilmediğiniz fakat dünyanın 4 bir yanında kullanılan sosyal medyahesaplarını biliyormuydunuz ? Ulutekno olarak sizler için bu soruya cevap vereceğiz.


Facebook

Çeşit: Sosyal Ağ Sitesi

Aylık Kullanıcı Sayısı: 2,13 milyar

Facebook; 2004 yılında kurulmuş sosyal iletişim sitesidir. Bir çoğumuzun kullandığı Facebook, son zamanlarda kullanıcılarının bilgilerini sattığı ortaya çıktı. Bununla beraber kullanıcısayısında bir azalma görüldü, fakat halen en fazla kullanılan sosyal medya sitelerinin arasında yer alıyor. Türkiyede en çok kullanılan sosyal medya siteleri arasında yer alıyor.


Youtube

Çeşit: Video Paylaşım Sitesi

Kullanıcı sayısı: 1,8 milyar

Dünyada milyonlarca insanın video çekip yüklediği bu platform, Youtuberlar için para kazanma seçeneği sunuyor. Büyük bir video ağı olan Youtube, her kullanıcaya hitap ediyor. Ve Türkiyede en çok kullanılan sosyal medya siteleri arasında yer alıyor.


Twitter

Çeşit: Küçük blog, Sosyal Ağ Platformu

Kullanıcı Sayısı: 300 Milyon

Hayatım boyunca şahsım olarak kullanmadığım fakat bir çok ünlünün, siyasetçinin kullandığını gördüm. Aldığım bilgilere göre kullanıcı sayısında düşüş yaşayan Twitter, ülkemizdede kullanılmaktadır.


İnstagram

Çeşit: Foto/Video Paylaşma Platformu

Kullanıcı sayısı: 700 Milyon

Türkiyede genç kitlenin en popüler sosyal medya aracı diyebilirim. Facebook‘un bünyesinde olan İnstagram, fotoğraf ve video paylaşma noktasında en iyi sosyal medyaaraçlarından birisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir