En İyi Google Chrome Eklentileri: En Çok Kullanılan ve Popüler Eklentiler | 2019

En iyi Google Chrome eklentileri hangileridir ? Hangi eklentiyi kullanmalıyım ? En çok kullanılan Google Chrome eklentileri hangileri gibi aklınızı karıştıran sorularınız varsa Chrome eklenti önerileri arıyorsanız, doğru adrestesiniz.

Sizlere hazırlamış olduğumuz en iyi Google Chrome eklentileri listesi hazırladım. Vereceğimiz bu liste indirme sayılarına ve bir çok değişkene bağlı olarak hazırlanmıştır.

Umarım bu listedeki en popüler Google Chrome eklentileri yazımızdaki Chrome eklenti önerileri işinize yarar.

Google Chrome En İyi Güvenlik Eklentileri

Güvenlik için kullanılabilecek eklentiler

En İyi Güvenlik Chrome Eklentileri – Google Chrome Eklentileri

1- Https Everywhere

Güvenli internet bağlantılı siteleri sizlerde kullanmak istemezmisiniz? Https nedir? Https, bir sitenin güvenli olup olmadığını gösteren ve genellikle tarayıcıların sol üstünde bulunan yeşi barlardır. Https: kişisel bilgilerinizi, şifrelerinizi ve kredi kartı bilgilerinizin güvenliğini sağlayan bir nevi protokoldür. İnternet sitelerinin her birinde bulunmayacağı gibi bulunan her siteninde güvenli olduğu söylenemez.
Chrome Web Store’da bulunan bu eklenti, ziyaret etmek istediğiniz herhangi bir web sitesine gönderdiğiniz isteği yeniden yazar, böylece tarayıcınızın o sitenin güvenli sürümünü oluşturur. Sizlerde bu sayede o sitede güvenli surf yapmış olursunuz. Tüm kişisel bilgilerinizin güvende olduğundan ve çevrimiçi olduğunuzda bilgisayarınızın kötü amaçlar için kullanılmasına engel olun. En iyi google chrome eklentileri listemizin en çok kullanılan popüler eklentisini Chrome web store’den edinebilirsiniz.

2- Click and Clean

İsminden de anlaşılacağı gibi gayet basit bir eklenti olan bu araç, gün boyunca sürekli, aktif olarak bir şeyler arıyor ve indiriyorsanız, tarayıcı geçmişinizi temizlemek bir yerden sonra sıkıcı bir hal alabilir. Tarayıcı geçmişinizi baştan sonuna kadar temizlemek sizleri işinizden alı koyar.
Vermiş olduğumuz chrome eklentileri listemizin en başarılı eklentilerinden biri olan bu eklenti,
: önbelleğinizi, URL aramalarınızı, web sayfası çerezlerini ve indirme geçmişini, tarayıcı araç çubuğundaki bir düğmeyi tıklatarak temizlemenizi sağlar. Çok hızlı ve etkili bir yöntem olan bu eklenti sizlerin vakit kazanmasına olanak sağlıyor. Bu uzantı ile bilgisayarınızı virüs taramasından taratabilir ve kullanılmayan uygulamaları silerek diskinizi temizleyebilirsiniz böylelikle bilgisayarınızın daha hızlı çalışmasına yardımcı olacaksınızdır.

3- J2TEAM SECURİTY

İnternet üzerinden sizlerin kredi kartı bilgilerinizi, kişisel bilgilerinizi aynı zamanda şifreleriniz ve bir çok bilginizi muhafaza eden ve ayrıca web sitelerinde, sosyal medya sitelerinde sizleri gerçek zamanlı koruyan bu eklentiyi kaçırmamanızı tavsiye ederim. Eklentinin bir çok fonksiyonu bulunmaktadır. Örnek vermek gerekirse Facebook’da okuduğunuz mesajların okundu bilgisini gizleyerek karşı tarafa bu bilgiyi vermeyebilirsiniz.

4- Fair Adblocker

İnternette her sekmede çıkan reklamlardan sıkıldınızmı ? Bu reklamlar sizlerin güvenliğini tehlikeyemi düşürüyor ? Engelleyebileceğiniz tüm reklamlar sayesinde web sitelerde rahatlıkla dolaşabileceksiniz. Bu eklenti sayesinde gündelik, haftalık ve aylık olarak ne kadar reklam engellediğinizin raporlarını alabileceksiniz. Chrome Web Mağazasında kullanıclar tarafından çok beğenilen bu eklentiyi yine aynı şekilde Chrome Web Mağazasından edinebilirsiniz. Sinir bozan reklamları (Youtube ve Facebook) gibi alanlardanda engelleyebilirsiniz. İnternete içerik üretenler tarafından pek beğenilmeyen bu tarz eklentiler, içerik üreten tarafın para kazanmasını engelleyebiliyor. O yüzden beğendiğiniz ve takipte kaldığınız sitelerde ve Youtube kanallarında bu reklam engelleyiciyi devre dışı bırakın.

5- Ghostery

Bir diğer reklam engelleme uzantısı olan Ghostery, kolay hızlı ve sade bir görünüme sahiptir. Ghostery ile reklam engellediğiniz sayfaların açılış hızlarında bir fark olduğunu göreceksiniz. 2.756.158 kullanıcıya sahip olan bu uygulama kullanıcılar tarafından oldukça seviliyor. Ghostery gizliliğinizi koruyarak web sitelerindeki gezinmelerinizi ve işlemlerinizin izlenmesini engelliyor. Eklenti şuanda 14 dilde hizmet verebilmekte. İlerleyen zamanlarda Türkçe eklenir mi? bilemiyoruz. Ghostery eklentisinin kullanıcı yorumlarına göre gayet fazla beğenildiği aşikar. En İyi Google Chrome eklentileri listemizin 5. sırasında yer almayı hak kazanan Ghostery’yi kullanmanızı tavsiye ederim.

6- CheckBot

Seo, hız ve güvenlik sorunları için bir kerede yüzlerce sayfayı test edin: kırık bağlantılar, html, javascript, CSS hataları, yönlendirmeler ve yenilenen başlıklar gibi hatalardan kolayca check bot sayesinde kurtulabilirsiniz.
Ücretsiz bir platform olan Checkbot, site başına 250 URL’yi kontrol etmenize yardımcı olacaktır. İstediğiniz zaman istediğiniz sıklıkta istediğiniz siteyi kontrol edin.
Belli bir miktar para vererek yükseltme yapabilirsiniz. Site başına 10.000 URL’yi kontrol edebilir, localhost, PDF raporlarını kontrol edebilir ve aynı zamanda sonuçları CSV’ye aktarın, gelişmiş tarama ayarları için yükseltme yapabilirsiniz.

En iyi chrome eklentileri arasında güvenlik kategorisinde 6. olan Checkbot, SEO, hız ve güvenlik sorunları için birkaç dakika içinde yüzlerce sayfa tarayabilen güçlü bir web sitesi denetleyicisidir: kırık bağlantıları, yinelenen başlıkları, geçersiz HTML / CSS / JavaScript’i, güvenli olmayan şifre formlarını, zincirleri yeniden yönlendirme, karışık içerik hataları ve daha fazlasını ortaya çıkarabilir. Bot Google, Mozilla, W3C ve OWASP gibi web uzmanlarının tavsiyelerine dayanarak testlere tabi tutulmuştur.

7- Avast Online Security

Güvenlik eklentilerimizin en iyilerinden olan Avast Online Security, ziyaret ettiğiniz her bir web sitesini şüpheli bilgiler açısından inceleyerek “web itibarı eklentisi” olarak bilinir. Uzantı ayrıca, ziyaret ettiğiniz sitenin kötü bir üne sahip olması durumunda sizi uyarır. Buna karşılık, Avast’ın Chrome’dayken potansiyel olarak güvensiz web sayfalarını işaretlemede daha iyi olmasına yardımcı olmak için ziyaret ettiğiniz web sitelerini derecelendirebilirsiniz. Avast Online Security’yi Chrome Web Mağazasından edinebilirsiniz.

8- FlowCrypt

Günlük internet kullanımlarımızda arkadaşlarımıza, ailemize mail atarız. Bu maillerin güvenliğini sağlayan FlowCrypt, çoğu e-posta istemcisinde şifreleme standardı olan “Pretty Good Privacy” (PGM Şifreleme) özelliğini kullanır. Araç, Gmail’le mükemmel şekilde tümleşerek gelen kutunuza “Güvenli Oluştur” düğmesini ekler. Bu güvenlik uzantısı e-postalara özgüdür ve şifrelenen e-postaları (ve ekleri) iş arkadaşlarınıza gönderebilir ve alabilirsiniz. E-postalarınızın alıcıya aktarılırken gizli ve güvende tutulduğundan emin olmanın en iyi yollarından biridir.

En İyi Google Chrome Sosyal Medya Eklentileri

sosyal medya ve google

Sosyal Medya En İyi Chrome Eklentileri – Sosyal Medya İçin En İyi Eklentiler

1- Bitly

Bitly, link kısaltma servisi olan kolay ve kullanışlı bir platformdur. Bitly’de bugüne kadar 40 milyar link kısaltma işlemini başarılı bir şekilde geçmiş, aynı zamanda optimize etmiştir. Bitly, kullanıcıları için Chrome’a eklenti yüklemiştir. Bu eklentiyi, sosyal medya platformlarınız ile bağlayabilir ve anında paylaşabilirsiniz. Hızlı ve kolay kullanım paneli ile linklerinizi hiç bir zorluk çekmeden kısaltabilirsiniz. En İyi sosyal Medya Google Chrome eklentileri arasında verdiğimiz Bitly, 481.189 kullanıcı tarafından kullanılmaktadır. Sizlerde bu kullanıcıların arasına dahil olmak istiyorsanız bu linkten eklentiyi indirebilir ve linklerinizi kısaltabilirsiniz.

2- BuzzSumo

BuzzSumo, rakip analizi yapmak için en iyi eklentilerden birisi. Rakipleriniz sosyal medyada ne kadar paylaşıldığını öğrenmek istiyorsanız tam size göre. Bu eklenti, içeriğinizin ne kadar ilgi çekici olduğunu görmek için kolay bir yol sağlar. İçeriğinizi daha paylaşılabilir hale getirebilecek stratejileri ortaya çıkarmak için rakip analizi yapmak üzere BuzzSumo’yu da kullanabilirsiniz.

3- Save to Facebook

Daha sonra geri gelmek istediğiniz şeyleri kaydedin. Bir şeyleri daha sonra okumak, izlemek, satın almak, paylaşmak veya tekrar ziyaret etmek için Facebook’a kaydedin. Facebook’un yeni “Kaydet” özelliği, kullanıcıların Facebook’ta buldukları bağlantıları, resimleri ve videoları hesaplarında tek bir yerde toplamasını sağlar. Facebook’u daha sonra incelemek istediğiniz içeriği kaydetmek için merkezi bir yer haline getirir. Sizlerde en iyi google chrome eklentileri listemizin Save to Facebook eklentisini indirmek için bu bağlantıya tıklayın.

4- Pinterest

10 milyondan fazla kullanıcaya hitap eden Pinterest eklentisi, yaptığınız işlemden uzaklaşmadan öğeleri kolayca Pinterest panolarına kaydetmenizde işe yarar. Bu araçla ilgili en güzel şey, size her web sitesinde bulunan birden fazla sabitlenebilir bir öğeyi göstermesidir, böylece bir kerede birden fazla öğeyi panonuza rahatlıla kaydedebilirsiniz. Hızlı ve kullanımı kolay olan bu eklenti, Pinterest kullananların epey bir işine yarayacaktır. Boyutu çok az olan ve ayrıca Android’de kullanılabilen bu eklentiyi tarayıcınıza indirip kurmak istiyorsanız bu bağlantıya tıklamanız yeterli olacaktır.

5- RiteTag

22 bin kullanıcının kullanmış olduğu RiteTag, içerik yayınlamadan önce Twitter ve Facebook’ta hashtag’lerin nasıl performans gösterdiğini gösterir. Twitter veya Facebook kimlik bilgilerinizi kullanarak RiteTag’a giriş yaptığınızda, yazmaya başladığınız hashtagleri gerçek zamanlı olarak kontrol eder ve bunları renk kodları:

Etiketiniz yeşil ise, etiketin içeriğinizin şimdi görünmesine yardımcı olacağı anlamına gelir.

Eğer etiketiniz mavi ise, etiketin içeriğinizin zaman içinde görülmesine yardımcı olacağı anlamına gelir.

Eğer etiketiniz gri ise , yeni bir etiket seçmelisiniz, çünkü etkileşim düzeyi düşüktür.

Etiketiniz kırmızıysa , yeni bir etiket seçmelisiniz, çünkü çok popüler, içeriğiniz kalabalığın içinde yok olacak. RiteTag’ı edinmek için bu bağlantıya tıklamanız yeterli

6- List Builder for Twitter

Türkçe karşılığı Twitter Liste Oluşturucu olan bu eklenti, Twitter’da bir karma etiketi veya etkinliği takip ediyorsanız, ilgilendiğiniz konularla ilgili tweetleyen kullanıcıların listesini el ile düzenlemek vaktinizi alabilir. Twitter için Liste Oluşturucu ile, bir hashtag veya trend konusuna gidebilir ve tweetleyen tüm kullanıcıların bir listesini oluşturabilir veya listeye eklemek istediğiniz kullanıcıları seçebilirsiniz. En İyi Google Chrome Eklentileri adında bu listemizin kolay ve Twitter adına olan bu eklenti kullanıcılar tarafından pek seviliyor.

7- İnstagram For Chrome

Telefonunuz şarjda mı ? yada yanınızda mı değil ? İnstagram’ dan bildirim almakta zorlanıyor musunuz ? Bu eklenti tamda size göre o zaman. Google Chrome’a indirebileceğiniz bu eklenti sayesinde telefonunuz nerede olursa olsun, bildirimler Chrome’a gelsin.  Gayet güzel olan bu eklentiyi buradan indirebilirsiniz. En iyi google chrome eklentileri tam hızıyla devam ediyor…

En İyi Google Chrome  Seo Eklentileri

Seo google chrome eklenti

Seo En İyi Google Chrome Eklentileri – Seo İçin En İyi Eklentiler

1- MozBar

Seo’nun vazgeçilmezlerinden sayılan MozBar, rakiplerinizin ve kendi sitelerinizin seo derecelerini ölçüyor ve sizlere sunuyor. Rakiplerinizin SEO performansı hakkında bilgiler alarak rakiplerinizden bir adım önde olmuş oluyorsunuz. Tarayıcınızın arama kısmında aratılanlarda etkinleşen bu eklenti, sitenin domain oteritesini ve sosyal medya performansı gibi çeşitli verileri sizlere sunuyor. En İyi Google Chrome Eklentileri listemizin 1. sırasında yer alan Mozbar, ücretli veya ücretsiz olarak kullanabiliyorsunuz. Ücretsiz versiyonu pro versiyona göre daha basite indirilmiş ve bazı analizleri görmenizi engelliyor.

2- Check My Links

Sitenizde kırık link olup olmadığını merak ediyorsanız, Check My Links tamda size göre. Hatalı linklerinizi anında tespit eden bu eklentiyi, 186 bin kullanıcı kullanıyor. Tamamen ücretsiz olan bu eklentiyi gönül rahatlığı ile kullanabilmek gayet güzel. Seo’da rakiplerinizden bir adım önde olmak için bu eklentiyi denemenizi tavsiye ederim. En iyi google chrome eklentileri adında seo kısmında Check My Link’i indirmek isterseniz buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

3- Nofollow

En iyi Google Chrome eklentileri listemizin seo kısmında gelen NoFollow hızlı bir şekilde web sayfalarını indeksler ve nofollow meta etiketiyle kodlanmış bağlantıları tanımlar. Nofollow linkleri arama motorları tarafından taranmaz ve arama motoru otoritesine hiç bir şekilde katkıda bulunmaz, bu yüzden SEO uzmanları bu uzantıyı, harici sitelerin takip edilen veya indekslenmiş linklerle kendilerine geri bağlanıp bağlanmadığını belirlemek için kullanabilir. Ek olarak, açılış sayfası veya teşekkür sayfası gibi taranmasını istemediğiniz web sayfalarında nofollow linkleri kullanabilirsiniz ve bu uzantı, bağlantıları doğru şekilde kodlayıp kodlamadığınızı kolayca iki kez kontrol edebilir. Bu Nofollow yani link aktarım şeklinizi değiştirme anlamına gelen bu terimli eklentiyi, buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

 

En İyi Google Chrome Yeni Sekme Eklentileri

Yeni sekme açma ve eklentiler

Yeni Sekme Eklentileri – Google Chrome

1- OneTab

Açtığınız tüm sekmeleri bir pencere üstünde görmenizi sağlayan OneTab, isminide buradan alıyor. 1 Sekme üzerinde tüm url’leri listeleyen OneTab sayesinde düzenli ve rahat çalışmalar yapabilirsiniz. Sekmelerin oluşturulma saatini öğrenebilir, ayrıca sekmeleri gruplandırabilir, kilitleyebilir ve yıldızlayabilirsiniz. 2 Milyondan fazla kullanıcıya sahip OneTab’ten kullanıcılar çok memnun.

2- Momentum

Chrome’da yeni bir sekme açtığınızda sizi mükemmel fotoğraflar ile karşılayan ve iyi günler, iyi akşamlar, iyi öğlenler gibi mesajlar veren bu eklenti; hava durumu, saat ve bugün odaklanacağınız konuları sizlere hatırlatan bir görev listesi oluşturmanıza da olanak sağlıyor. Eksiklerinden bahsetmek gerekirse Türkçe olmayışı ve bir çok iyi özelliğin plus üyeliğe ait olması gibi. Plus üyeliğe yükseltmek için aylık 3.33 dolar istiyor.

3- Blank New Tab Page

34 bin kullanıcın kullandığı ve türkçe anlamı boş yeni sayfa olan bu eklenti, Chrome’da yeni bir sekme açtığınızda tamamen boş, beyaz bir sayfa karşınıza çıkmasına olanak sağlıyor. Günümüzün tarayıcı ayarları ve temaları ve Google Chrome’un yeni sürümleri – en son ziyaret ettiğiniz web sitelerinin veya Google Sekmesini açtığınızda yeni sekmelerdeki bir Google Arama çubuğunun önizlemelerini görüntüler. İstediğiniz tek şey yeni bir yere gitmek için boş bir sayfa ise, bu Chrome uzantısı aradığınız şeydir. Eklentiye sahip olmak için buradaki bağlantıya tıklamanız yeterli.

Bir yazımızın daha sonuna gelmiş bulunmaktayız listenin devamı için lütfen yorum atmayı unutmayın. Daha elimizde bir çok eklenti var!!!

Bizlere Değerli Görüşünü Bildir.