En İyi Hayatta Kalma Oyunları 2019

Posted by

Son yıllarda oyuncular tarafından bir hayli popüler olan hayatta kalmaoyunları, farklı bir değişle survival games oyun dünyasında farklı bir yer aldı. Bizde En iyi Hayatta KalmaOyunları 2018 adlı bir yazı yazmak istedik. O zaman buyrun listemize geçelim.


7. The Forest

Listemize ilk olarak  The Forest ile başlamak istedim. The Forest, uzun zamandır erken erişim olarak sunulmuş, 30 Nisan 2018 tarihindede tam sürüm olarak çıkış yapmıştır.

The Forest; bir uçak kazası sonucunda ormana düştüğümüz ve sadece bizim hayatta kaldığımız bir oyundur. Uçak düştükten sonra baygın bir durumdayken oğlumuzu yerli halk kaçırmıştır. Kendimize geldiğimizde ise oğlumuzu kurtarmak için yola çıkıyoruz. Tabi bu durumda da hayatta kalmayaçalışıyoruz.


6. Subnautica

Listemizin 6. sırasında yer alan Subnautica; VR destekli bir oyun olup 23 Ocak 2018 tarihinde çıkmıştır. Ayrıca Türkçe arayüz ve altyazı desteğide bulunmaktadır..

Subnautica oyununda, bir uzay gemisindeyiz. Bilinmeyen bir sebeple gemi sularla kaplı gezegene düşüyor. Kaçış kapsüllerinden birine binerek kurtuluyoruz. Bundan sonra su altında hayatta kalmaya çalışıyoruz. Birkaç araç gereçle ve gemiden kalan, etrafa saçılan parçalarla su altında yaşam alanı oluşturumaya çalışıyoruz. Tabi bunları yaparken etrafı keşfe çıkıyoruz. Biyomdan biyoma farklılaşan canlıları ve bitkileri tanımaya başlıyoruz. Etrafı keşfetikçe bu geminin neden bu bölgeye geldiğini ve bu gezegenin bilinmeyen yönlerini keşfediyoruz.


5.Dont Starve Together

Listemizin 5. sırasında yer alan Dont Starve Together; Çok oyunculubir oyun olup 21 Nisan 2016 tarihinde çıkmıştır. Özellikle kullanıcılarına hitap eden sistem gereksinimleri ile oyuna bağlılığı arttırmıştır.
Dont Starve; Survival oyunları arasında en sade tarzda oyun olduğunu söyliyebilirim. Oyunda herhangi bir hikayenin bulunmamasıda basit, sade bir görünüm sağlıyor. Arkadaşlarınızlaoynayabileceğiniz bu oyunda bol şans diliyorum.


4.Dying Light

Listemizde 4. sırasında yer alan Dying Light; çok oyunculu ve eşli oyuna sahip olup, 26 Ocak 2015 tarihinde çıkmıştır.
Dying Light; geniş bir dünyada birinci şahıs, hayatta kalma aksiyon oyunudur. Gizemli bir salgın hastalığın tahrip ettiği şehirde vebanın meydana getirdiği aç düşmanları mağlup etmek için hayatta kaldığınız bir oyundur.


3.Raft

Listemizde 3. srada yer alan RaftÇok oyunculu olup, 23 Mayıs 2018 tarihinde çıkmıştır.
Raft; 4 parsellik bir salda yaşama tutunduğumuz hayatta kalmaoyunudur. Salımızı denizden geçen ürünler sayesinde geliştirebiliyoruz. Bazen başka bir sala veya bir adaya malzeme toplamak için gidiyoruz. Denizin içinde köpekbalıkları olduğundan dolayı denizin içinde pek fazla kalamadığımız hayatta kalmaoyunudur.


2.ARK: Survival Evolved

Listemizde 2. sırada yer alan ARK: Survival Evolved; Çok oyunuculu ve MMO oyunu olan bu oyun 29 Ağustos 2017 tarihinde çıkmıştır.

ARK: Survival Evolved; Çıplak bir adam veya kadın olarak üşüdüğün ve acıktığın ARK isimli gizemli bir adada mahsurkalıyorsun, avlanmalı, kaynak toplamalı, eşya üretmeli, bitki büyütmeli, teknolojiler araştırmalı ve dayanıklı elementlerle sığınak yapmalısın. Hayatta kalmak için kurnazlığını ve kaynaklarını öldürmek veya dev dinazorları ve adada dolaşan diğer ilkel yaratıkları evcilleştirmek ve beslemekiçin kullan.


1.PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS

Listemizde 1. sırada yer alan PlayerUnknown’s BattleGrounds; Çok oyunculu olup, 21 aralık 2017 tarihinde çıkmıştır.
PlayerUnknown’s BattleGrounds; Oyunun sonunda hayatta kalmayıbaşarabilen tek bir oyuncunun kazanabildiği ve oyuncu topluluklarının görüşlerinin toplanarak ortaya çıkardığı bir oyundur. Tüm oyuncular oyuna eşit şartlarda, kelimenin tam manasıyla hiç bir şeyleri olmadan başlarlar; haritanın çeşitli yerlerinde bulunan silah & ekipman ve gereçleri toplayarak tek başlarına hayatta kalma mücadelesi verirler.

En İyi Hayatta Kalma Oyunları 2018 yazmızın sonuna geldik sizde alt taraftan hangi oyunları sevdiğinizi açıklabilirsiniz. Ve bu oyunları almakta sıkıntı çekiyorsanız yaz indirmlerinin ne zaman geldiğini burdan bakarak öğrenebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir