En İyi İletişim Programları 2019

Posted by

Bugün sizlere en iyi iletişim programlarını kaleme aldık. Bu programlar arkadaşlarınızla kolayca iletişime geçmenizi sağlayacaktır. Bu listedeki programların hepsini kullandım ve yazıya biraz da yorum ekledim. İsterseniz konuyu uzatmadan en iyi iletişim programları listemize geçelim.


5 – Mumble

En iyi iletişim programları listemizin 5. sırasını Mumble’ye veriyoruz. Arkadaşlarınızla sohbet etmek için kullanabileceğiniz Mumble, listemizdeki diğer programlar arasında en az bilineni dersek yalan olmaz. Çok fazla yazacak bir şey yok. Size tavsiye etmeyeceğim bir programdır.


4 – Twitch

Eskiden Curse olarak bildiğimiz Twitch listemizin 4. sırasına yerleşiyor. Curse olduğu zamanlar gayet iyi kullanabileceğiniz bir programdı. Fakat Twitch Curse’yi satın aldığı zaman eski popülerliğini ne yazık ki kaybetti. Eğer Curse olarak devam etseydi listemizin ilk üçüne rahatlıkla girebilirdi. Şahsen Twitch’i tavsiye etmiyorum, en son kullandığımda oyunlarda fazla ping’esebep oluyordu


3 – Skype

Sırada herkesin bildiği bir programla, Skype ile en iyi iletişim programları listemize devam ediyoruz. Eski zamanlara göre daha az kullanılsa da listemizin ilk üçüne girmeyi başaran Skype, ideal bir iletişim programıdır. Efsane diyemem ama bir zamanlar gayet iyiydi. Ta ki yeni programlar çıkana kadar.Uzun bir süre Skypekullandım ve size önerebileceğim bir programdır. Gayet iyi.


2 – TeamSpeak

Geldik en iyi iletişim programları listemizin 2. sırasına. Yine herkesin bildiği bir programla devam ediyoruz.Karşınızda TeamSpeak! Yoğun bir kullanıcı kitlesine sahip olan TeamSpeak’in birçok oyun serverinde reklamı yapılır ve hemen hemen her serverin bir TeamSpeak adresi vardır desek TeamSpeak’i doğru tanımlamış oluruz. Ama bu da diğer programlar gibi listemizin 1. sırasındaki programın gölgesinde kalmıştır.


1 – Discord

Geldik o efsane programa. Diğerlerini gölgede bırakan Discord listemizin 1. sırasını açık bir farkla hak ediyor. Bizlere çok kolay bir şekilde iletişime geçme hakkı tanıyan Discord, kolay bir grup kurma sistemine sahiptir. Hiç uğraşmadan grup kurabilir, grubunuzun rollerini vb. kolayca belirleyebilirsiniz. Sizlere tavsiye edebileceğim en iyi iletişim programı Discord, birçok oyunla uyumludur. Oyunun içinde kiminle konuştuğunuzu, kimlerin konuşmadan çıktığını ve konuşmaya girdiğini tek bir tuşla kontrol edebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir