En İyi İnternet Sağlayıcısı : En İyi İnternet Firması Hangisi 2019

En iyi internet hangisi ? Eve internet nereden alınır ? Hangi internet paketini almalıyım ? En çok kullanılan internet hangisi gibi aklınızı karıştıran sorular varsa ve en iyi internet önerileri arıyorsanız kesinlikle doğru yerdesiniz.

Sizlere en iyi internet sağlayıcıları listesi oluşturdum. Listemiz en iyi internet sağlayıcısı firmalar ın fiyatları ve kaliteleri doğrultusunda hazırlanmıştır.

Umarım en çok kullanılan internet paketleri ve önerileri hoşunuza gider.

Türksat Kablo Net

KabloNetin internet paketleri

En iyi internet sağlayıcıları – KabloNet

Kablo Net’in Sınırsız İnternet Paketleri

İndirme Hızı Yükleme Hızı Fiyat
16 Mbps 2 Mbps 99,99 Tl/Ay
20 Mbps 2 Mbps 199,99 Tl/Ay
25 Mbps 2 MBps 249.99 Tl/Ay
50 Mbps 5 Mbps 349.99 Tl/Ay
100 Mbps 5 Mbps 499.99 Tl /Ay

Açıkca söylemek gerekirse Kablonet eve alınacak bir internet değil. En iyi internet sağlayıcısı demek de pek mümkün olmuyor. Kablo net’in Akk yani adil kullanım kotalı internet paketleride mevcut. Adil kullanım kotasını aşanlar ise GB başına 50 kuruş gibi bir miktar ödemek zorundalar. Açıkcası çok hoş bulmadığım paketleri bulunan Türksat Kablo Net kullanıcılarını zor durumda bırakıyor. Özellikle indirme hızı 16, 20, 25 gibi Mbps’lerin bu fiyatları cidden bir aile için değil. Günümüzde internet hızlarının en az 25 Mbps olması gerekirken 250 TL gibi bir fiyat ödemek çok zor olacaktır. İnternet, çağımızının en önemli araçlarından birisiyken, bu kadar fazla fiyatlarda satılması hiç normal bir durum değil. Evet, belki KabloNet’in müşteri hizmetleri iyi olabilir veya altyapıları çok sağlam olabilir. Ama asla bu fiyatda internet paketleri olmaması düşüncesindeyim. En azından 16 Mpbs’lik bir internet hizmetinin fiyatı 59,99 Tl olabilir. Bu şekilde bütçesi düşük olanlar için bir ilaç gibi olurdu. Maalesef, fiyat konusunda KabloNet beni pek tatmin etmiyor. Tabi ki yanında verilen KabloTv hizmetini varsayarsak ve ihtiyacımız olduğunu düşünürsek fiyatlar bazıları için makul seviyede olabilir. KabloTv hizmeti çanak anten gerektirmeyen bir dijital Tv platformu. Ancak bu şartlara rağmen En iyi internet önerileri listemizden maalesef geri planda kalıyor.

KabloNe’tin Kullanıcı Yorumları – Deneyimleri

 • 11 Ocak günü Kablo Net internet başvurusu yaptım. 18 gündür hala kurulum yapılmadı. Aradığımda stokta modem olmadığını belirttiler. Ne zaman geleceğine dair bir tarih de verilmiyor. 18 gün tedarik etmek için ideal bir süre. Verdiğiniz hizmeti gözden geçirin lütfen.( Bu yorumda bahsedildiği üzere kablo net kullanıcılarına geç hizmet vermektedir.)

 • 3 yıldır kullanıyorum çok memnunum.Upload hızı 1 mbit,ping 15.Güle güle kullan tereddütün olmasın. ( Bir forumda Kablonet nasıldır ? Sorusuna  cevap verilmiş, Mutlu gibi gözüküyor.😀)

 • 12 senedir hiç sorun olmadı…. ( Sevindik.)

NetSpeed

En iyi İnternet Sağlayıcıları hangisi ?

En İyi İnternet Sağlayıcısı – Netspeed

NetSpeed’in En İyi Sınırsız Adsl Paketleri (AKN’siz )

İndirme Hızı Yükleme Hızı Fiyat
8 Mbps 1 Mbps 48 Tl/Ay
16 Mbps 1 Mbps 56 Tl/Ay

NetSpeed’in En İyi Sınırsız Vdsl Paketleri (AKN’siz)

İndirme Hızı Yükleme Hızı Fiyat
35 Mbps 3 Mbps 66 Tl/Ay
75 Mbps 4 Mbps 76 Tl/Ay

Fiyatları ve hizmetini duyduğum kadarıyla iyi gibi geliyor. Özellikle Adsl fiyatları sınırsız ve çok ucuz bir rakam. Buda bütçesi kısıtlı veya internete çok para vermek istemeyip fiyat/performans oranında internet arayanlar için mükemmel oluyor. Diğer bir güzel yöntem ise taahhüt istememeleri. Ancak Adsl için taahhüt olmadığında 75 Tl gibi bir rakam ödemek zorunda kalıyorsunuz. Keşke şu 75 Tl lik aktivasyon ücretide olmasaydı tadından yenmezdi. Aklınızda bazı sorular olabilir. Bunun nedeni NetSpeed firmasını duymamış olmanız veya güvenmiyor olmanız. Aslında korkacak birşey yok adamlar taahhüt istemiyor zaten. Böyle bir durum olursada taahhüt olmadığı için hattınızı kapatabilirsiniz.  Eğer 6 veya 12 ay taahhüt yaparsanızda 75 TL’lik aktivasyon ücretinden kurtuluyorsunuz. Bence muazzam bir firma. Kendisini tebrik ediyor, fiyatlarının bu şekilde kalmasını istiyoruz. Vdsl sınırsız paketlerine gelecek olursak eğer altyapı sorununuz yoksa ve altyapınız fiberi destekliyorsa bu vdsl paketler sizlerin en iyi internet sağlayıcısı olabilir. 75 Mbps gibi güçlü bir internet hızının 76 Tl ücrete satılması gayet iyi. Yine adsl de olduğu gibi sabit telefon, taahhüt ve Akk sınırı yok. Ancak buradada taahhüt yapılmaması durumunda 75 Tl gibi bir ücret ödüyorsunuz. En iyi internet firması yazımızın NetSpeed’lik kısmı bu kadar. Aşağıdan kullanıcı deneyimlerine bakabilirsiniz.

NetSpeed’in Kullanıcı Yorumları – Deneyimleri

 • kalitesi diğer firmaları aratmayan, uygun fiyatı ile kazık hissi uyandırmayan iss. sözleri neyse o. müşteri hizmetleri iyi. eksik olmasın. ( Müşteri hizmetleri bizden + puan alıyor.)

 • Uzun Bir Kullanıcı Yorumu : on numara beş yıldız iss dün akşam itibari ile kullanmaya başladım. 75megabit hız 200gb kotaya sahip hiper 200 paketini aldım ve sadede 65 tl en güzel yanı ise kotayı aştığımda hız 24 megabite düşüyor ki, bu daha önce ttnetin bana vermeyi taahüt edipde vermediği bir hız. üstelik apartman girişine kadar fiber olduğu halde. müşteri servisleride gayet hızlı ve ilgili…  (Ulutekno olarak netspeed gönlümüzü kazandı.) Bu arada fiyatlar kafanızı karıştırmasın bu youm 1 Ocak öncesi.)

 • 2 ay içinde TTNet taahhüdüm bitiyor görüyorum 50-60 TL’ye akk olmadan taahhütsüz İnternet kullananları bende iftarı bekler gibi taahhüdün bitmesini bekliyorum :D( Ttnet sevmeyen ne kadar çok insan varmış.)

Türk Telekom

en iyi internet hizmetleri

En İyi İnternet Sağlayıcısı – TürkTelekom

TürkTelekomun Sınırsız İnternet Fiyatları (Akk’siz)

İndirme Hızı Yükleme Hızı Fiyat
6 Mbps 1 Mbps İlk 12 Ay 69.90 Tl/Ay
8 Mbps 1 Mbps İlk 12 Ay 79.90 Tl/Ay
12 Mbps 1 Mbps İlk 12 Ay 84.90 Tl/Ay
16 Mbps 1 Mbps İlk 12 Ay 89.90 Tl/Ay
24 Mbps 3 Mbps İlk 12 Ay 99.90 Tl/Ay
35 Mbps 3 Mbps İlk 12 Ay 121.90 Tl/Ay
50 Mbps 4 Mbps İlk 12 Ay 229.90 Tl/Ay

Akk döneminin son ermesine sevinen kullanıcıların heveslerini boğazlarında bırakan bir firma olan TürkTelekom’a, 2018’in aralık ayında geçiş yaptım. Kendisini 2-3 aydır kullanıyorum. Evet söyledikleri hızı vermeleri gibi bir kaç iyi yönleri var. Fakat benim gibi 2019’dan önce internet paketlerini değiştirmeyenler ne yapacaklar ? Taahhütleri biten internet kullanıcıları internete aylık olarak onlarca paramı ödeyecek ? Türk Telekom’ un 24 Mbps’lik internetini akksiz döneme geçmeden önce taahhüt ettim. 70 liraya yakın bir fatura ödüyorum. Fakat şimdi görüyorum ki bu internetin fiyatı 100 lira, hatta fiyatlarda önce indirim yapmazken 120 türk lirasıydı. İnternet ne zaman bu kadar lüks bir hale geldi ? Lütfen bu yazının ekran görüntüsünü arkadaşlarınızla paylaşın. Bilinçlenin ve Türk Telekom’ dan internet satın almayın. Belki o zaman fiyatlarda bi indirime giderler. Hatta sadece kendi fiyatlarını arttırmayıp diğer Türk Telekom alt yapısını kullanan iss ( internet servis sağlayıcıları ) ‘na zam yaparak diğer iss’lerinde fiyat yükseltmelerini zorunda bırakıyorlar. Ama Netspeed gibi TT ( Türk Telekom ) altyapısı kullanan iss nasıl oluyorda TT’nin 2 katı ucuz internet verebiliyor ? Türkiye’nin en çok kullanılan internet sağlayıcısına bunları yakıştıramadık. Ayrıca internet fiyatları taahhütün 12. ayından sonra artıyor. En iyi internet sağlayıcısı listemisin en kötü ismi TürkTelekom oluyor.

Türk Telekom’un Kullanıcı Yorumları – Deneyimleri

 • Türk Telekom, yeni taşındığım evime TTNET’teki internet aboneliğimi taşımak istediğimde port yetersizliğinden dolayı,( Bu sorunu bende yaşadım. Yeni taşındığım evde VodafoneNet i aradğımızdam port olmadığını söylemişlerdi. )  Antalya gibi bir yerde şehrin göbeğinde apartmanımın çevresi fiber altyapıyla doluyken, hiçbir şekilde internet sağlayamayacaklarını belirtti. Ben de dolayısıyla cezai işlem tutarı ne işe ödeyerek ardından taahhüdümü bozarak aboneliğimi iptal ettirdim. ( Bu kullanıcının yorumunu aynı şekilde ben Vodafone’da yaşamıştım.

 • Bumu indirim %250 zam yaparakmı arkadaşlar herkes btk şikayet sayfasına ( Btk’nın şikayet sayfası ) bu konu için şikayet oluştursun buna dur demeliler akk( adil kullanım kotası ) kalktı diye cebimizdeen alınan 70tl ücretin 3katını verip 240tl üzeri alınan fiyatlar nedir ? ( Arkadaşımız benim gibi yeni akn’siz internet fiyatlarından muzdarip. )

Millenicom

Millenicom'un internet fiyatları ve kullanıcı yorumları

En İyi İnternet Sağlayıcısı – Millenicom

Millenicom‘un En iyi Adsl ve Vdsl Paketleri ( AKN’siz )

İndirme Hızı Yükleme Hızı Fiyat
8 Mbps 800 Kbps 79.90 Tl
16 Mbps 800 Kbps 89.90 Tl
24 Mbps 3 Mbps 94.90 Tl
35 Mbps 3 Mbps 104.90 Tl

Millenicom’un En iyi Fiber Paketleri ( Taahhütsüz ve AKN’siz )

İndirme Hızı Yükleme Hızı Fiyat
35 Mbps 3 Mbps 69.90 Tl
100 Mbps 4 Mbps 84.90 Tl

Alt yapınız fibere uygunsa fiber paketleri tamda sizler için en iyi internet sağlayıcısı olabilir. Ancak adsl ve bazı vdsl paketleri biraz pahalı olabilir. Ayrıca adsl ve vdsl paketlerinde taahhüt bulunuyor. Bu paketlerin taahhüt süreleri 27 ay. Ancak fiber paketlerde taahhüt yapmak zorunda değilsiniz. Taahhüt yapmadığınızda 4 ay boyunca faturanıza 30 liralık bir aktivasyon ücreti yansıtılıyor. Yani aktivasyon ücreti olarak sizlerden taahhüt yapmadığınızda 120 lira gibi bir fiyat kesiliyor. Fiyatlarını ideal bulduğum en iyi internet sağlayısı listemizin Millenicom için sonuna geldik.

VodafoneNet

en iyi vodafone paketleri

En iyi internet sağlayıcısı – Vodafone

Vodafone’un En İyi Adsl Paketleri

İndirme Hızı Yükleme Hızı Fiyat
6 Mbps Bilgi Yok 64.90 Tl
8 Mbps Bilgi Yok 74.90 Tl
16 Mbps Bilgi Yok 84.90 Tl
24 Mbps Bilgi Yok 94.90 Tl
35 Mbps Bilgi Yok 104.90 Tl
50 Mbps Bilgi Yok 144.90 Tl

Vodafone’un En İyi Vdsl Paketleri

İndirme Hızı Yükleme Hızı Fiyat
16 Mbps 2 Mbps 64.90 Tl
24 Mbps 2 Mbps 74.90 Tl
35 Mbps 5 Mbps 84.90 Tl
50 Mbps 5 Mbps 104.90 Tl
100 Mbps 5 Mbps 164.90 Tl

Vodafone; TürkTelekom’un acımasız fiyatları gibi değil. Ama yinede biraz yüksek denilebilir. Vodafone’u 4 yıl boyunca kullanmış bir insan olarak şunu belirtmeliyim; internet kesintisi, 4 yıl boyunca en fazla 1 veya 2 kere olmuştur. Söyledikleri fiyatın hiç bir zaman üstüne çıkmadılar. Teşekkürler Vodafone 😀. Onun haricinde müşteri temsilcileri çok dolu değilse ortalama olarak 1 veya 2 dakika sonra müşteri temsilcilerine bağlanabiliyorsunuz. Vodafone’u değiştirmemin sebeplerinden birisi yeni taşındığım eve nakil yapamamış olmalarıydı. Daha sonrasında TürkTelekoma geçiş yaptım. TürkTelekom mu? Vodafone mu? diye soracak olursanız, bence iki firmanında öyle ayırıcı özellikleri yok. Vodafone’un kullanıcı yorumlarını aşağıdan okuyabilirsiniz.

VodafoneNet Kullanıcı Yorumları ve Deneyimleri

 • Evimde 1 aydır Vodafone internet kullanıcısıyım. 24 Mbps hız ile anlaşma sağladım. Fiber altyapı olduğu halde televizyonundan film dizi izlerken sürekli donma yapıyor, video takılıyor film duraksıyor sürekli zaman kaybı yaşatıyor internet hızını ölçtüğümüzde bırakın bize taahhüt edilen 24 Mbps hızı adeta ADSL gibi hareket ediyor.( Vodafone net kullandığım zamanlarda böyle bir sorun hiç bir zaman yaşamadım.

 • Yaklaşık 2 yıldır vodafone ev interneti (yalın) kullanmaktayım. Şikayetim yok.

TürkNet

En iyi internet hizmetleri

En İyi İnternet Sağlayıcıları – TürkNet

TürkNet En İyi İnternet Fiyatı

İndirme Hızı Yükleme Hızı Fiyat
100 Mbps’e kadar Alt yapınızın aldığı max. hız 64.99 Tl

TürkNetin internet fiyatlarının ucuz olduğunu ve yüksek performans verdiğini herkes biliyor. Eğer alt yapınız Türknet‘i destekliyorsa 100 Mbps’ye kadar hız alabiliyorsunuz. Eğer bu altyapıya sahip değilseniz sizlere TürkTelekom’un alt yapısı ile 35 Mbps hıza kadar internet alabilirsiniz. Aynı şekilde alt yapınızın aldığı en fazla yükleme hızı alarak sizlerde Youtube, Twitch gibi platfomlarda yayın hayatına rahatlıkla başlayabilirsiniz. Taahhüt ve herhangi bir sözleştirme gerektirmeyen TürkNet, kurulum hizmeti olarak sadece 60 Tl gibi bir miktar alıyor. TürkNet’in tek paketi bulunuyor ve bu paketde sadece 64.99 Tl. Türknet’e geçmek isteyenler için TürkNetin web sitesinden altyapınızı sorgulatabilirsiniz. Altyapınız uygunsa rahatlıkla TürkNete geçebilirsiniz. TürkNet’in internet fiyatlarını beğenmemden dolayı en iyi internet sağlayıcısı firmalar  arasında benim için güzel bir yer ediniyor.

TürkNet Kullanıcı Yorumları – Deneyimleri

 • 6 aydır sorunsuz bir şekilde TurkNet kullanıyorum. Eminim, eğer çok daha iyi bir altyapısı olan bir bölgede otursaydım, inanılmaz yüksek hızları son derece verimli bir şekilde kullanabilcektim. ( TürkNet kalbimizi kazandın. )

 • ben çok memnunum hem tahahüt yok hem de çok hızlı ama hızı yaşadığın yere bağlı altyapıyla ilgili yani tavsiye ederim ( Bir forumda Türknet nasıl sorusuna verilen yanıt )

en iyi internetsağlayıcısı olan supeonlıne

En İyi İnternet Sağlayıcıları – SuperOnline

SuperOnline En İyi Limitsiz Fiber İnternet Fiyatları

İndirme Hızı Yükleme Hızı Fiyat
15 Mbps Bilgi Yok 79.90 Tl
25 Mbps Bilgi Yok 89.90 Tl
35 Mbps Bilgi Yok 99.90 Tl

Turkcell SüperOnline Türkiye’de kullanılan bir diğer en çok kullanılan internet sağlayıcısı. Ayrıca Türkiye’nin en iyi internet servis sağlayıcısı hangisi? sorulu anketde %39 alarak 1. olmayı başarıyor. Bu ankete toplam 20 bin kişi katılmış. Anket webtekno web sitesi üzerinden yapılmış. SuperOnline’ın bu kadar başarı elde etmesi, alt yapısının kaliteli olmasından kaynaklanıyor. SuperOnline’ın en iyi limitsiz fiber internet fiyatları çok fazla aşırı olmasada makul seviyede denilebilir.

En İyi Fiyat Performans İnternet Sağlayıcısı Listemizin Kazanan İsimleri : NetSpeed ve TürkNet

Fiyat/performans oranında en iyi internet sağlayıcı listemiz burada sona eriyor. Türknet, Netspeed ve diğer sağlayıcılar hakkında alt kısımda bulunan yorumlardan sizlerde fikrinizi belirtmeyi unutmayın. Görüşürüz…

2 Yorumlar

 1. Tolgacan

Bizlere Değerli Görüşünü Bildir.