En İyi İnternet Tarayıcıları 2017-2018

Dünya artık parmaklarımız ucunda yer alıyor. İnternet sayesinde bir çok bilgiye hızlı ve kolay erişebiliyoruz. Bu erişimi bize sağlayan bir çok tarayıcı bulunuyor .Bizde bu listemizde bu tarayıcıların en iyilerini seçmeye çalıştık. Lafı fazla uzatmadan direk yazımıza geçiyorum. Listemizi en iyi 7 olarak yapacağımızı belirtmek isterim. Buyrun en iyi internet tarayıcıları

7.Tor Tarayıcı

Bilmiyorum acaba hanginiz duydu ? bu ismi, aslında ülkemizde pek fazla yaygın olamayan Tor , gizlilik anlamında tarayıcıların en iyisi desek yanlış olmaz.

6.Vivaldi

Vivaldi’nin amacı size mükemmel bir kolaylık sağlamak. Tarayıcınızda birden fazla sekme açıyorsanız işte doğru yerdesiniz. Vivaldi, sekmelerinizi tek bir sekme üzerinde topluyor ve bir çok işi aynı anda yapabiliyorsunuz. Vivaldi alanında bir numara diyebiliriz.

5. Microsoft Internet Explorer

Hızlı ve verimli, ancak Firefox ve Chrome’dan daha kötü desek yanlış olmaz. Internet Explorer temiz, güçlü ve son derece uyumludur .Chrome ve Firefox’da aynı sayfalarda daha az ram ve cpu gerektirmesi artı bir yön olarak karşımıza çıkıyor. Bu tarayıcıya mükemmel demek değildir, fakat kotüde değildir demektir.

4. Microsoft Edge

Microsoft’un yeni tarayıcısı, Windows 10 ile tam entegrasyon sağlıyor.Edge, tüm Windows 10 cihazlarınız üzerinde çalışır; güvenlik için sandbox ve önemli içerikleri sayfalarda izole etmek için özel bir okuma modu bulunur.Ve tam bir kullanıcı dostudur diyebiliriz.

3. Opera

Opera, temiz bir arayüze ve dahili bir reklam engelleyicisine sahip, yavaş bağlantıların daha kullanışlı olmasını sağlayan Turbo moduna sahip mükemmel bir tarayıcıdır.
Opera’nın tarayıcı pazarının yalnızca% 1’ini oluşturduğu söylemek gerçekten üzücü çünkü gerçekten kaliteli bir tarayıcı. Hızlı başlaması, kullanıcı arayüzü mükemmel bir şekilde temizlemesi ve rakiplerinden daha iyi bir tarayıcı yapmak için attığı birkaç ekstralarla yapabileceği her şeyi yapıyor.

2. Google Chrome

Chrome, Google’ın tüm çevrimiçi etkinliğinizi ele almasına izin vermekten rahatsız değilseniz, hızlı ve kullanılabilir mükemmel bir tarayıcıdır.Google Chrome tarayıcı sıralamalarının en üstlerinde yerini hak eden, geliştirilebilir, etkili bir tarayıcıdır.

Fakat bunu yanında tabikide olumsuzluklar var.Kaynak kullanımı açısından en ağır tarayıcılar arasında yer alıyor, bu yüzden ram’ı yetersiz olan cihazlarda mükemmel performanslar vermeye biliyor.

1. Mozilla Firefox

Hız konusunda rekabeti bırakan Firefox birkaç yıl sonra tekrardan tam olarak güncellenmiş bir kod tabanıyla sahalara geri döndü.

Firefox 13 yıldır en yeni güncellemesini yaptı ve çok etkileyici bir şekilde tarayıcıyı listemizin en başına yerleştirdi.

Firefox her zaman uzantıları desteklediğini herkes tarafından biliniyor, ancak son yıllarda hız açısından rekabetin gerisinde kaldı.

2017 yılının sonlarına doğru piyasaya sürülen Firefox Quantum, tarayıcı kod tabanının en iyilerini temsil etti ve hızı şimdi Google Chrome ile karşılaştırılabilir durumda. Özellikle RAM’in tutumlu bir şekilde kullanılmasını sağlıyor olması kullanıcı dostu olmasınıda sağlıyor.

Yönetici
Yönetici hakkında 76 makale
Hayatının bir çok alanında küçüklükten beri bilgisine bilgi katan yeniliği seven teknoloji meraklısı ve aynı zamanda ulutekno.net'in yöneticisi olan biriyim.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*