En İyi İnternet Tarayıcıları 2019

İnternet, birçok bilgiye ulaşabildiğimiz yerdir. İnternete girebilmemizi sağlayan tarayıcıların arasından en iyi internet tarayıcılarını sizler için seçtik. Vereceğimiz tarayıcı tavsiyesi şahsi fikrimiz olmayıp, araştırmalar sonucunda yazılmıştır.

Doğru bir web tarayıcısı ile günlük internet işlemleriniz büyük bir fark yaratabilir. Performans, güvenlik ve indirilebilir uzantılar tarayıcımızda önemli bir yer ediniyor.

Şuana kadar alışagelmiş web tarayıcınız sizler için en iyisi olmuş olabilir, ancak etrafınızda ki diğer web tarayıcılarını görmemiş olabilirsiniz.

Mozilla Firefox

Firefox, geçtiğimiz son 14 yıldaki en büyük ve köklü güncellemesini alarak, tarayıcıyı listemizin ilk sırasına yerleştirdi.

Firefox denildiğinde herzaman Firefox’un kullanım kolaylığı ve uzantıları tanınıyordu. Ancak hız konusunda sorunları olan firefox, rakiplerinin arka planında yer almıştı. İlk olarak 2 yıl önce piyasaya sürülen Firefox Quantum, Google Chrome ile karşılaştırılabilir hızlara sahip bir şekilde yenilendi. Bu sadece en üst düzey bilgisayarlarla kalmayıp, yeni Firefox da sekmelerden oluşan, sekme kalabalıklığına ramen ram anlamında gayet başarılı işler çıkartabildi.

Firefox, sadece performans artışıyla kalmayıp, gizlilik konusunda bizlerden 5 yıldız almayı hak etti. Mozilla, asla kullanıcılarının bilgilerini kullanarak kar amacı gütmez, bu da kişisel verilerinizi diğer tarayıcılar gibi satmaya çalışmaz.

Google Chrome

Rahat ve kolay elde edilen kur-çalıştır uzantıları, gayet kolay bir şekilde tarayıcınıza kurabilir ve kulllanabilirsiniz. Ebeveyn kontrolleri ve maksimum verimlilik sağlamak için çok çeşitli ayar ve ayar desteği bulunmaktadır.

Ancak Google Chrome’un bazı eksikleride mevcut. Performans anlamında en ağır tarayıcılardan biri olan chrome, yetersiz sistemlerde performans kaybı yaşatabilir.

Opera

Opera’nın tarayıcısı pazarının sadece% 1’ini oluşturması bence çok üzücü bir durum, çünkü gerçekten kaliteli bir tarayıcı. Hızlı kullanıcı arayüzü, göz yormayan bir şekilde temiz olarak dizayn edilmiştir.

En azından Opera’nın ana tarayıcınızla birlikte kurulmasını tavsiye etmemizin ilk nedeni, Operanın Turbo özelliğidir. Bu, web trafiğinizi sıkıştırır ve bunu Opera’nın sunucuları üzerinden yönlendirir. Bu da, kırsal alanlarda veya geniş bant bağlantınızın yavaşlamasıyla, tarama hızını önemli ölçüde değiştirir.

Microsoft Internet Explorer

Internet Explorer 11’de temiz, güçlü, son derece uyumlu RAM veya CPU’nuzun Chrome ve Firefoxa göre aynı sayfalardan daha az talep ediliyor.

Vivaldi

Web tarayıcımızın önünde çok fazla zaman harcıyor olabilirsiniz. Vivaldi bunu mümkün olduğunca keyifli ve kişisel bir deneyim haline getiriyor. Arayüzünün bütün stil ve görünüşü kendi yaratıcılığınıza göre değiştirebiliyorsunuz.
Birde Vivaldi’nin bir diğer özelliği ise çok fazla sekme açabilir, az sayıda performans tüketebilirsiniz. Artık tarayıcılar eskisi gibi değil, çok fazla sistem kaynakları tüketebiliyorlar. Hatta bazen sistem kendine reset atmak zorunda bile kalabilirken, Vivaldi bu tür durumlara çözüm getirmiş.

 

Bizlere Değerli Görüşünü Bildir.

×

Merhaba!

WhatsApp'ta sohbet etmek veya bize e-posta göndermek için aşağıdaki temsilcilerimizden birini tıklayın. ulutekno@gmail.com

× Nasıl Yardımcı Olabiliriz?