En İyi Kameralı Telefonlar

En İyi Kameralı Telefonlar 2019

Yeni ve iyi kameralı bir telefona mı ihtiyaç duyuyorsunuz? 2019’un sizler için hazırladığımız en güzel ve kaliteli kameralı telefon tavsiyelerine göz atın.

Telefon pazarında ki rekabetin artması ile telefonlar üzerinde bulunan kameraların kalitesi en yüksek seviyelere ulaşmıştır. Özellikle telefonları kameralarına göre değerlendiren kullanıcılar için kamera donanımı çok önemlidir. Onlar için telefonlar, dijital kamera gibidir. Anılarını ve gezip-gördükleri yerleri en yüksek kalite ile çekmek isterler.

Diğer tip kullanıcılar ise ucuz en iyi kameralı telefon tavsiyelerini tercih eder. Onlar için fiyat-performans çok önemlidir. Ayrıca fiyat-performans konusuna girmişken fiyat performans tabletleri incelemeyi unutmayın. Bu tür kullanıcılar telefonda bulunan kamerayı fiyatına göre kıyaslar.

Tüm telefon kullanıcılarına göre hazırlanmış bu listemizi sizler için özen ve gayret ile hazırladık.

En İyi Kameralı Telefonlar Sıralaması

Sıralamaya geçmeden önce belirtmek istediğim ve kullanıcıların yapmış oldukları hatalardan bahsedeceğim. Bu hatalardan birisi; Megapixel değeri yüksel olan telefon, iyi ve kaliteli fotoğraflar çeker. Tamamen yanlış! Böyle bir şeyi sadece megapiksel değerine bakarak söylemek doğru olmaz. Bir diğer hata ise; telefonda ne kadar çok kamera bulunursa o kadar iyidir anlayışı. Bu anlayışta tamamen yanlış! Çok fazla lafı unutmadan gelin en iyi kameralı telefonlar sıralaması adlı listemize geçiş yapalım.
Not: Bu telefonların bazıları henüz Türkiye için satışta değildir. Ancak listemiz Türkiye için satışa sunulabilecek en yeni telefonları içerir.

10. Asus Zenfone 6

En iyi kameralı telefonlar - Asus Zenfone 6
2019 en ucuz kameralı telefonlar – Asus Zenfone 6

Asus’u yıllardır bilgisayar, laptop veya herhangi ürünler ile tanıdık. Asus, artık telefon pazarında ki bu rekabete girerek, karşımıza 2019’a özel Asus Zenfone 6’yı tanıttı. Bu telefonu diğer telefonlardan ayıran noktası ise, arkadan öne doğru gelen Flip Camera özelliğidir. Bu özellik, kamera uygulamasında bulunan ön kamera butonuna basar basmaz aktif oluyor. Bu sayede iki objektifli selfieler çekebileceksiniz. Ayrıca ön tarafta herhangi bir kamera bulunmadığından dolayı çerçevesiz bir görünüme sahip. Flip Camera adı verilen bu teknoloji, telefonun düştüğünü anladığı anda kamerayı yeniden haznesine alıyor. Kameralardan bir tanesi normal 43MP, diğeri ise ultra geniş açılı 13MP olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca Asus batarya olarak 5000 mAh gibi iyi bir bataryayı tercih etmiş. Bu da demek oluyor ki 2 günden fazla kullanım sağlıyor. Böyle büyük bir bataryayı şarj etmek için bir de hızlı şarj özelliği ile geliyor. En iyi kameralı telefonlar listemizin 10. sırasında yer verdiğimiz Asus’u ülkemizde satışa sunulduğu anda satın alabilirsiniz.

9. Xiaomi Mi9

iyi kameralı telefon tavsiyeleri - Xiaomi Mi9
Xiaomi Mi9 kamera incelemesi ve kamera tavsiyesi

Ülkemizde son yıllarda çok fazla satış yapan ve fiyat/kalite oranında en iyilerinden olan Xiaomi, bu sefer karşımıza Mi9 ile çıkıyor. Rakiplerine karşın çok iyi fiyat ile gelen Mi9, ayrıca 48 MP ölçüsünde 3 kameraya sahip. Bu 3 kameradan ana kamera, 48 MP ölçüsündeyken altında bulunan geniş açılı kamera ise 16 MP ölçüsünde yer alıyor. 3. kamera ise optik olarak zoom yapmanıza olanak sağlıyor. Sıra ön kameraya geldiğinde ise ekranın üstünde bulunan küçük bir çentik içerisine yerleştirilen ön kamera 20 MP ölçüsüne sahip. Mi 9’un birbirinden iyi kamera seçeneği ile eşsiz fotoğraf ve videolar çıkartabileceksiniz. Xiaomi, cihaza 3300 mAh batarya, 6 GB ram ve Android 9 eklemiştir. Bataryası bence daha iyi olabilirdi. Ayrıca fotoğrafların çok daha optimize olması adına yapay zeka geliştiren Xiaomi, her geçen gün yapay zekasını geliştirmek adına önemli adımlar atmaktadır. Tasarım kısmında ise gayet hoş bir görüntü elde edilmiş arka kapağı, camdan oluşmaktadır.

8. Google Pixel 3A

ucuz en iyi kameralı telefonlar - Google Pixel 3A
Google Pixel 3A – Orta seviye iyi kameralı telefonlar tavsiyesi

En iyi kameralı telefonlar tavsiyesi adlı yazımızın 8. sırasında Google Pixel 3A yer alıyor. Google, minimalist ve sade tasarım konusunda kendinden ödün vermeden yolunda devam ediyor. Bu tasarımları seven de var, ama daha çok sevmeyeni var. Bu konu henüz tartışmalı olarak devam ediyor. Ayrıca kasası neredeyse %100 plastik denilebilir. Bu da onun çok hafif ve elde taşınmasını kolaylaştırıyor. Tasarımdan bence bu kadar bahsetmek yeterli. Biraz kameranın özelliklerini inceleyelim. Google Pixel, ön ve arkada birer adet olacak şekilde kamera konumlandırmış. Arka kısımdaki kameranın 12 MP ve f/1.8 diyaframa sahip olduğunu belirtelim. Ön kısımda bulunan kamera ise 8 MP ve f/2.0 değerine sahip. Orta segment için fena olmayan bu telefonu tercih edebilirsiniz. Ucuzluk açısından ise herkese göre değişebilir. Kullanıcıların genel yorumu ise parasının değerini vermemesi ve ayrıca kamerası dışında herhangi bir numarasının olmayışı.

7. Sony Xperia 1

Sony Xperia 1 İnceleme
Sony Xperia 1 inceleme kameraları

Sony’nin 6.5 inçlik bu telefonu, 1644 x 3840 çözünürlüğe sahip. Ekranı ise Gorilla Glass adı verilen teknoloji ile korunuyor. İşlemci ve grafik birimleri çok iyi olan bu telefonun iki farklı depolama seçeneği mevcut. Bunlardan bir tanesi 64 GB iken diğeri ise 128 GB olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca içerisinde 6 GB Ram mevcut. Batarya olarak 3300 mAh ölçütünde bir batarya kullanıyor. Batarya biraz daha iyi olunabilirdi. Sizler için önemli olanın bunlar değil, kamera olduğunu biliyorum. Sony Xperia 1’de 3 adet arka kamera yerleştirilmiş. Bu kameralardan ana kamera, 12 MP değerinde ve f/1.6 açıklığa sahip. Telefoto olarak adlandırılan bir diğer kamera ise 12 MP değerinde. Telefoto, telefonun optik olarak zum (zoom) yapmasına olanak sağlar. Ultra geniş açılarda çekim yapabileceğiniz bir diğer kamera ise 12 MP ve f/2.4 diyafram açıklığına sahip. Yani buradan anlıyoruz ki Sony, arkaya yerleştirmiş olduğu tüm kameralarda 12 MP değerini kullanmış. Ön kameraya geçtiğimizde ise bizleri 8 MP ve f/2.0 diyafram açıklığına sahip bir kamera karşılıyor. Ön kamera ile saniyede 30 kare 1080p videolar çekebiliyorsunuz.

6. iPhone XS

iPhone XS en iyi kameralı telefonlar
En iyi kameralı telefonlar sıralaması – iPhone XS

Tasarım konusunda iPhone’a diyecek bir söz yok. Açıkcası benim gayet beğendiğim bir tasarımı var. Altın, uzay grisi ve gümüş renklerinden en sevdiğim renk, altın rengi. Ayrıca 3 farklı depolama bulunuyor. 64, 256, 512 GB olacak şekilde. 5.8 inç ekranı ve 458 ppi değeri bulunuyor. 12 MP çift arka kamera ile telefoto ve geniş açılı fotoğraflar çekmenize, ayrıca 4K video çekiminde saniyede 60 kareye kadar kaliteli videolar çekmenize olanak veriyor. Arkada bulunan kameraların diyafram açıklığı ise geniş açılı 1.8 iken telefoto lensin 2.4 diyafram açıklığı bulunmaktadır.

5. Samsung Galaxy S10 Plus

Samsung Galaxy S10 Plus Kamera İnceleme ve Önerme En İyi Kameralı Telefon
Samsung Galaxy S10 Plus – En İyi Kameralı Telefonlar

Öncelikle telefonun kamera incelemesine geçmeden şunu belirtmek isterim; şuan karşınızda duran telefon, Türkiye fiyatı ile 7 bin liranın üzerinde. Alacaksanız iki kere düşünün derim. Ama para fazla geliyorsa siz bilirsiniz 😉 Sonuçta biz burada reklamlardan para kazanan gariban bir vatandaşız. Neyse, para konusunu geçelim ve telefonu yakından inceleyelim. Telefonun en çok beğenilen kısımlarından biri olan batarya, 4100 mAh değerinde. Bu da size uzun ömürlü kulllanım sağlıyor. Ayrıca hızlı şarj özelliği ile telefonlarınızı hızlıca şarj edebilirsiniz. En iyi kameralı telefonlar listemizin olmazsa olmazı olan Samsung, üzerinde toplam 5 kamera ile geliyor. Normalde incelemeye hep arka kameradan başlarız. Bu sefer bir değişiklik yaparak ön kameradan başlayalım. Ön yüzde toplam 2 adet kamera yer alıyor. Bu kameralardan bir tanesi 10 MP, diğeri ise 8 MP‘den oluşuyor. Arka yüze geldiğimizde ise toplam 3 adet kamera yer alıyor. Ana kamera 12 MP ölçüsünde, diğer iki kamera ise 12 ve 16 MP ölçütündedir. Bu iki kameranın görevi ise geniş ve telefoto özelliklerini kullanmalarıdır.

4. OnePlus 7 Pro

OnePlus 7 Pro Kamera
OnePlus 7 Pro – Kamerası iyi olan telefonlar tavsiyesi

Kamerası iyi olan telefonlar adlı bu makalemizde beni en çok mutlu eden ve en hoşuma giden telefon OnePlus 7 Pro, açılır kamerası ile beni tavladı. Normalde ilk düşüncem, bu açılır kameranın yavaş ve pek fazla performanslı olmadığı ile alakalıydı. Ancak videolardan gördüğüm kadarıyla gayet iyi! Gerek yüz tanımasından tutun da sağlamlığına kadar her şey mükemmel. Hatta bu kameranın sağlamlığını göstermek amacıyla kapak açanlar dahi var. Peki, bu kameranın ne gibi özellikleri var? 16 MP ölçütünde olan bu kamera 0.53 saniyede açılıp, fotoğraf çekebiliyor.

3. Honor 20 Pro

Honor 20 Pro Kamerası
Honor 20 Pro

Listemizin 3. sırasına yerleştirdiğimiz Honor 20 Pro, arka ve ön yüz olmak üzere toplam da 5 kamera içeriyor. Ana kamera tam tamına 48 MP bir ölçüye sahip. Optik olarak görüntü sabitleyebilen ana kamera, portre modu ve yapay zeka gibi özelliklere sahip. F/1.8 diyafram açıklığı ve 4K videolarda 30 FPS çekimler yapabilen Honor 20 Pro’nun diğer arka kamera özellikleri ise şu şekilde; Geniş açı, optik zoom ve makro çekim. Ön kameraya geldiğimizde ise bizleri 32 MP boyutunda bir kamera karşılıyor.

2. Google Pixel 3 XL

Google Pixel 3 XL Kamera İnceleme
Google Pixel 3 XL Kamerası Nasıl ?

Günümüz de telefonların neredeyse hepsinde çift, üç veya dört kamera bulunmaktadır. Ancak Google, tek kamerası ile rakiplerine yetişiyor. Tek tabanca olarak devam eden Google, telefonlarına birden fazla kamera koyarsa ortalık karışacak gibi duruyor. Çok fazla konuşulacak bir şeyi olmayan bu telefonun henüz için Türkiye için satışı yok. Gelir mi? bilmiyoruz

1. Huawei P30 Pro

Huawei P30 Pro En İyi kamera
En iyi kameralı telefon – Huawei P30 Pro

Listemizin 1. sırasına yerleşen Huawei P30 Pro, kamera noktasında en iyi telefonlardan birisi haline gelmiştir. Tasarım konusunda da çok iyi olan bu telefonun iki tarafına da cam yerleştirilmiş. Arka kısımda bulunan 3’lü kamera kombinasyonu da gayet iyi şekildedir. Özellikle kamerası ile gündeme gelen P30, 50x’e kadar zoom yapma olanağı sağlıyor.

enesulusoylar

Herkese Merhabalar. Ben Enes Ulusoylar. Teknolojiyle, internetle ve sosyal medya ile her zaman haşır neşir olan birisiyim. Sizler için bu blogda içerikler üretmeye çalışıyorum. Bana yorum veya iletişim sayfasından ulaşabilirsiniz. İyi Günler...

Add comment

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.