En İyi Mobil Oyunlar : Android ve İos +75 Oyun Listesi 2019

Mobil oyun oynamaktan zevk alıyor olabilirsiniz. Bizlerde bunu düşünürek Eray Ulusoylar’ın ve Suat Kayabaşı’nın büyük katkılarıyla sizler için 75 adet oyunu listeledik. İçerisinde ücretli ve ücretsiz bir çok oyun bulunurken aynı zamanda İos ve Android oyunlarda bulunmakta. Böylece tüm kitleye hitap etmek istedik.

Listemizi oynanma oranları, indirme sayıları ve kullanıcı yorumlarına göre değerlendirdik. Yorum kısmında listemizde bulunmayan oyunları belirterek listemize eklenmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca emek verdiğimiz bu yazıyı sosyal medya platformlarında paylaşmayı unutmayın… İşte karşınızda en iyi mobil oyunlar 🙂

75- Pocket Rally Lite

En İyi Android Oyunlar

En İyi Yarış Mobil Oyunlar – Pocket Rally Lite

Geliştirici: Illusion Magic Studio
Kategori: Yarış
Reklam: Var
Yükleme Sayısı: 10.000.000+
Boyut: 51 MB
Gereken Android Sürümü: 2.3 sonrası

5-6 yıl önce oynadığım ve mükemmel yan, drift yaptığım bir oyundu. Oyunun haritasından tutunda fiziklerine kadar her şey tam manasıyla en iyi şekilde ayarlanmış. Oyun, Google Play Store’da 10 Milyondan fazla yüklenmeye sahip ayrıca 4,1 puana sahip. Oyunda bir çok araç seçeneği bulunurken, haritalarda mükemmel manzaralar bulunuyor. Fiziği 2013 yılında çıkmış bir oyuna göre gayet mükemmel seviyede. Asfaltın durumuna göre arabanın teker fizikleride o yönde değişiyor. Oyunumuzun 2 ana oynanış kısmı bulunmaktadır. Biri, tek mod diğeri ise  challenge mod olarak karşımıza çıkmakta. Oyunun ücretsiz versiyonu lite olarak çıkış yapmış. Eğer oyuna tamamen erişmek istiyorsanız, 7 lira gibi bir ücret ödemek zorundasınız. Oyunumuzun challenge kısmında ise 65 seviye bulunmakta. Evet, belki oyunumuz yeni çıkan mobil oyunlara göre geri planda kalabilir. Ancak cihazınız kötüyse ve yüksek grafikli mobil oyunları desteklemiyorsa bu oyun sizin tercihiniz olabilir. Beni dinleyin, 51 MB boyutunda bu oyunu sizlerde oynayın cidden bana hak verecek ve eğleneceksiniz. Oyunumuz ne yazık ki, ios cihazlarda bulunmuyor. Android bir cihazınız var ise Google Play Store ile indirebilir ve nostalji oyunun keyfine varabilirsiniz. 75. listemizde oyunumuz olan Pocket Rally Lite’a elveda diyerek gelin listemize tüm hızıyla devam edelim.

74- Flippy Hills

En İyi İos Oyunlar

En İyi Arcade Mobil Oyunlar – Flippy Hills

Geliştirici: Woof Games
Kategori: Arcade
Reklam: Var
Yükleme Sayısı: 1.000.000+
Boyut: 50 MB
Gereken Android Sürümü: 4.1 sonrası

Sıradaki oyunumuz Flippy Hills, ilk bölümlerini oynadığım ve gayet beğendiğim bir oyun denilebilir. Diğer bölümlerinede yazımın bitiminden sonra devam edeceğim. Biraz daha oyunumuzdan bahsetmek gerekirse, öncelikle Google Play Store’da  4,8 puan alarak bence gayet iyi bir başarı yakalamış gibi görünüyor oyunumuz. Onun haricinde 1 milyondan fazla indirilmiş. Oyunu oynarken nasıl anlatacağımı düşündüm ve biraz zorlanmadım değil açıkcası. Oyunumuz bir rampa aşağı ilerleyen bir tavukdan ibaret. Bu rampada karşısına çeşitli zorluklar çıkıyor ve siz sadece tavuğun atlamasına ve slow moda geçmesini bu iki tuş ile sağlıyorsunuz. Tavuğumuz iki ayağının üstüne düşmez ise maalesef ölüyor. Hani bir tabir vardır, kedi gibi dört ayağının üstüne düştü diye işte bu tabirin en anlamlı olduğu kısım burası. En İyi Mobil Oyunlar Listemizin hafif kafa yormayan bu oyununa sizlerde Google Play Store ile indirebilirsiniz. Eğer oyunu oynayıp bana yorum kısmında belirtirseniz cidden sevinirim. Bu yüzden lütfen yorum bırakın ve sosyal medya hesaplarınızda bu yazıyı paylaşın . Sizleri seviyorum…

73- Heads Off

Heads Off Tanıtım

Klasik En İyi Telefon Oyunları – Heads Off

Geliştirici: PONOS Corporation
Kategori: Klasik
Reklam: Var
Yükleme Sayısı: 1.000.000+
Boyut: 36 MB
Gereken Android Sürümü: 4.1 sonrası

Oyundaki tüm karakterler oyunun adından da belli olduğu gibi kafalardan oluşmaktadır. Oyundaki tüm karakterler kafalardan oluştuğu için karakter çeşitliliğinin az olduğunu düşünebilirsiniz ama bu oyun bize oldukça çeşitli ve birbirinden farklı karakterler sunmuştur. Gelelim oynanış kısmına. Oyunu oynamak için sadece bir kontrol bulunmaktadır. o kontrolse ekrana basili tutup çekmektir. Bu sayede oyunda ilerleyebilirsiniz. Oyundaki karakterimiz her ekrana dokunuşumuzda bağırır ve bağırması sayesinde bizde hareket kazanırız. Oyunda her karakterin kendine has bir bağırma şekli bulunmaktadır. Peki yeni karakterleri nasıl kazanıcaz. Oyunda yerden 3 çeşit eşyalar topluyoruz ve bunları biriktirerek yeni karakterler açıyoruz. Sonuç olarak eğlenceli bölum tasarımları ve karakterleri bir o kadarda değişik temasıyla oynaması çok eğlenceli bir oyundur. Heads Off gibi güzel bir oyunu indirmek istiyorsanız Google Playden erişebilirsiniz.

72- Dumb Ways To Die 3 : World Tour

Dumb Ways To Die 3 : World Tour En İyi İnternetsiz Mobil Oyunlar

Arcade Yapım Mobil Oyunlar – Dumb Ways To Die 3 : World Tour

Geliştirici: Metro Trains
Kategori: Klasik
Reklam: Var
Yükleme Sayısı: 1.000.000+
Boyut: 101 MB
Gereken Android Sürümü: 5.0 sonrası

Çok şirin grafikli bu oyunda oldukça fazla bölüm bulunmaktadir. Oyunun kendi içinde birkaç tane oyun modu vardır ama hepsinde amaç aynıdır. Her modda 3 canınız olur bu canı bitirmeden, kısa kısa bölümleri tamamlayarak puan toplamaya çalışırsınız. bu bölümlere birkaç örnek verecek olursak şunları söyleyebiliriz: Denizden fırlayan balıkları yakalamak, süre bitmeden ateş yakmak, uçağın kanadında dengede durmak. Her bölümün sonunda kısa tatlı bir sahne çıkar. Bu sahne bölümü tamamlayıp tamamlamamanıza göre değişir. Oyunda bazı bölümler kolayken bazı bölümler çok zor olabilir ama zaten zor bolüm başlamadan önce sizi hızlı olmanız için uyarır. Genel olarak oyunda tatlı bir zorluk bulunuyor. Böylelikle oyunu çok eğlenceli bir hale geliyor. App store da 4.1 ve Play Store da 4.2 puan almış bu oyun zaman geçirmek için birebirdir. Oyunun Android versiyonu için Google Play Store’da linkine buradan ulaşabilir. İos versiyonu için AppStore linkine burdan ulaşabilirsiniz.

71- Flaming Core

Flaming Core Oyun TAnıtımı

En Zor Mobil Oyunlar – Flaming Core

Geliştirici: Habby
Kategori: Arcade
Reklam: Var
Yükleme Sayısı: 1.000.000+
Boyut: 72 MB
Gereken Android Sürümü: 5.0 sonrası

Bu oyun git gide zorlaşan bölümleri ve çok çeşitli bölüm tasarımlarıyla oynaması çok eğlenceli bir oyun olmuş. Oyunda yönlendirdiğimiz karakter bir top şeklindedir. bölümleri geçmek için bu topla, ateş eden küp biçimindeki makinlere çarparak bütün makineleri yok etmektir. Gelelim karakterimize nasıl hareket ettireceğimize. Ekrana basılı tutduğumuzda oyunda zaman yavaşlar ve topa yön vermek için ok çıkar. Bu oku gitmek istediğiniz yöne doğru tutarsınız ve elinizi çektiğinizde zaman normal hızda akmaya devam eder ve karakter okun gösterdiği tarafa gider. Oyunda size yeni karakterler ve yeni haritalar açmanız için yardımcı olan yeşil renkde eşyalar vardır. Bu eşyaları oyunun içinde bolümleri geçmeye çalışırken toplayabilirsiniz. player store da 4.5 ve app store da 4.7 puan almış bu oyunu oynarken tatlı zorluğu sayesinde çok eğleneceksiniz.

70- Dunk Shot

En İyi Basketbol Oyunları – Dunk Shot

Geliştirici: Ketchapp
Kategori: Arcade
Reklam: Var
Yükleme Sayısı: 1.000.000+
Boyut: 51M
Gereken Android Sürümü: 4.0.3 ve sonrası

Basketbol seven biriyseniz kesinlikle tavsiyemdir bu oyun. Hani pota ve top gördüğünüzde potaya bir top atar ve içinden geçmesini istersiniz ya… İşte tam bu zevki verecek oyun olan Dunk Shot, basketbol topunu çarptırarak, deliksiz atarak ve skor yaparak ilerlemenizi sağlayan harika bir oyun. Birden fazla top skini bulunduran ve ayrıca harita bulunduran değişik ve oynaması basit, kafa yormayan bir oyun Dunk Shot. En iyi mobil oyunlara gayet iyi bir şekilde yakışan bu oyunu oynamanızı tavsiye ederim. Arkadaşlarınız ile internetsiz oynayabileceğiniz ve ayrıca skorlarınızı kapıştırmak isteyeceğiniz bu oyuna Google Play Store veya İos App Store ile ulaşabilirsiniz.

69- Flip Rush!

En İyi Parkur Mobil Oyunlar – Flip Rush

Geliştirici: Lion Studios
Kategori: Arcade
Reklam: Var
Yükleme Sayısı: 1.000.000+
Boyut: 63M
Gereken Android Sürümü: 4.1 ve sonrası

Lion Studios tarafından geliştirilen Flip Rush, Arcade kategorisinde bulunan ve 1 milyondan fazla indirmeye sahip olan bir oyun. Google Play Store’da 4,0 puan alan ve App Store’da 4,7 puan alan orta düzey bir oyun denilebilir. 63M boyutu bulunan ve reklam, oyun içi satın alımlar gibi reklam ağı var. Oyunun asıl mantığı rampalı bir mekanda geçiyor. Rampalar yükseliyor ve alçalıyor sizlerde bu rampalar üzerinde taklalar atarak durmaya çalıştığınız bir oyun. Oyunun grafiği biraz değişik bunun nedenini anlayamadım. Sizlere mükemmel bir oyun veya kesin oynamanız gereken bir oyun demeyeceğim ancak belki bu tarz oyunları seven vardır bu yüzden paylaşmak istedim. En İyi Mobil Oyunlar Listemizin en başında da belirttiğim gibi ios türü oyunlarda bulunuyor. Bu oyunumuzunda ios versiyonuda mevcut. Belki grafikleri İos cihazlarda Android’e göre daha iyidir. Ben android cihazımda kullandığım için pek fazla birşey söyleyemiyorum. Oyunu indirmek için burda ki linke tıklayabilirsiniz.

68- Ball Blast

En İyi Mobil Oyunlar – Ball Blast

Geliştirici: VOODOO
Kategori: Arcade
Reklam: Var, Uygulama içi satın alım mevcut.
Yükleme Sayısı: 5.000.000+
Boyut: 47M
Gereken Android Sürümü: 4.4 ve sonrası

Sıralamamızın 68. kısmında bulunan Ball Blast’ı ilk defa oynadım. Mantığı çok basit bir oyun olan ama sizleri zorlayan bir mobil oyun denilebilir. Özellikle her defasında daha fazla gaza gelip, tutkuyla oynadığım nadir oyunlardan bir tanesi oldu. Neredeyse 1 günden fazla oynadım ve silmedim. Normalde inceleme için indirir, oyunu inceler ve yazısını yazar, daha sonrasında silerdim. Ancak bu oyunun basit ve zevkli oluşu beni ele geçirdi. Bu tarz oyunlar Google Play Store’da mevcut. Oyunun kısaca mantığını anlatmak gerekirse, üstünüze gelen sayı dolu topları patlatmak ve üzerinize düşmesini engellemek. Silahlı bir top ile vurduğumuz bu toplardan coinler yağmakta. Bu paraları biriktirerek topunuzu geliştirebilir ve daha güçlü bir hale getirebilirsiniz. Sizlere en iyi mobil oyunlar listemizde kesin olarak oynamanız gereken bu oyunu tavsiye ederim.

67- Mekorama

En İyi Mobil Bulmaca Oyunları 2019

Geliştirici: Martin Magni
Kategori: Bulmaca
Reklam: Yok, Uygulama içi satın alım mevcut.
Yükleme Sayısı: 10.000.000+
Boyut: 5,2M
Gereken Android Sürümü: 2.3.3 ve sonrası

Listemizin 67. sırasında yer alan ve ayrıca belkide en düşük boyutlu oyunlarından bir tanesi. Telefonunuzda düşük boyutlu oyun bulundurmak istiyorsanız Mekorama tam size göre. Mekorama, bulmaca oyunları arasından hoş grafikli ve kendisine özgü bir yapısı bulunduruyor. Bulmaca oyunlarını sevenler ve çözmek istiyenler için harika bir oyun denilebilir. Özellikle göz yormayan ve sizi oyuna bağlayan küçük ve hoş grafikleri ile  gayet güzel bir oyun yapıyor kendisini. Bulmaca oyunu nasıl anlatılabilir bilmiyorum ama 50 adet harita yani level bulunmakta. Bu levelleri geçmeniz için her haritada bulunan çıkışa varmanız gerekmekte. Bu çıkışlara ulaşabilmeniz için zekanızın gücünü gösterip yolu tamamlamak zorundasınız.

66- Infinity Loop

en iyi mobil grafikli oyunlar

Bulmaca android oyun – Infinity Loop

Geliştirici: InfinityGames.io
Kategori: Bulmaca
Reklam: Var, Uygulama içi satın alım mevcut.
Yükleme Sayısı: 10.000.000+
Boyut: Cihaza Göre Değişir.
Gereken Android Sürümü: Cihaza Göre Değişir.

Bulmaca oyun serimizden tam gaz devam ediyoruz. Sıradaki bulmaca oyunumuz İnfinty Loop, verilen parçaların hiç biri dışarıda kalmayacak ve uç noktaları birleştirilecek. Kısaca mantığı bu şekilde. Ayrıca 8,8 MB indirme boyutu bulunuyor. Sıkıldığınızda oynamak isteyeceğiniz bir oyunu akıllı telefonunuzda saklamak istiyorsanız, tercih edebilirsiniz. Ancak şunu belirtmek isterim, oyun bağlılık açısından maalesef zayıf. 2 gün sonra sıkılıp oyunu bırakabilirsiniz.

65- Escape Game 50 rooms 1

En İyi Escape Mobil Oyunlar – 50 rooms 1

Geliştirici: BusColdApp
Kategori: Bulmaca
Reklam: Var, Uygulama içi satın alım mevcut.
Yükleme Sayısı: 5.000.000+
Boyut: 76 MB
Gereken Android Sürümü: 2.3 ve sonrası

Klasik escape oyunlarını seven biriyseniz bu oyunuda seversiniz. Fazla anlatamayacağım bir Escape türü yani evden kaçış anlamına gelen bir oyundur. Ayrıca 5 milyondan fazla indirilerek iyi bir yükleme sayısına ulaşmıştır. Puanıda hiç fena değil. Bu tarz oyunları beğeniyor ve seviyorsanız indirebilirsiniz.

64- Build a Bridge

En İyi Mobil Oyunlar – Köprü Kurma

Geliştirici: BoomBit Games
Kategori: Puzzle
Reklam: Var, Uygulama içi satın alım mevcut.
Yükleme Sayısı: 10.000.000+
Boyut: 70 MB
Gereken Android Sürümü: 4.1 ve sonrası

Köprü kurmak istermisiniz? Build a bridge, yol, tahta, halat ve çelik ile üzerinden taşıtların geçmesini sağladımız bir köprü kurma oyunudur. Oyunun bize vermiş olduğu para ile köprümüzü minimum tutarda oluşturmaya çalışıyoruz. Tahta, halat ve çeliğe göre ucuzken, çelik tahtaya göre daha pahalıdır. Ancak tahtaya göre çelik, çok daha fazla dayanıklıdır. Bizlerde köprümüzü dayanıklı ve ucuza getirmek için uğraşıyoruz. Oyunumuz bulmaca türünde ve Google Play Store’da bir çok benzeri bulunan bir oyundur. 10 Milyondan fazla kullanıcısı ve 4,6 oyu bulunan 70Mb boyutunda oynanılabilir.

63- Chilly Snow

Google Play Store’da En İyi Oyun – Chilly Snow

Geliştirici: Acid Cousins
Kategori: Arcade
Reklam: Var, Uygulama içi satın alım içeriyor.
Yükleme Sayısı: 10.000.000+
Boyut: 25M
Gereken Android Sürümü: 4.1 ve sonrası versiyonlar için

Kışın vazgeçilmezi olan kayak hissiyatını ve eğlencesini yaşayacağınız Chilly Snow, karlı bir tepeden düşen bir topa yön vererek finish çizgisine ulaşmaya çalışıyoruz. Topa sadece sağ ve sol komutları vererek karlı tepenin yamacında bulunan çam ağaçlarına çarpmadan ilerlememiz isteniyor. Ayrıca çam ağaçlarının yanlarından teğet geçtiğinizde daha fazla puan alarak skor puanınızı yükseltebiliyorsunuz. Finish çizgilerine vardığınızda ise level atlıyor ve yeni bir haritadan başlangıç yapıyorsunuz. İnternetsiz oynanılabilecek en iyi mobil oyunlar arasında yer verebildiğimiz Chilly Snow, 4,4 kullanıcı yorumu alarak güzel bir başarıya imza atıyor. Aynı zamanda 10 milyon gibi bir rakam üzerinde yüklenen bu oyunu bir kez dahi oynamanızı tavsiye ederim. İos ve Android gibi büyük iki platformda yayınlanan Chilly Snow’u İos için burdan Android için burdan edinebilirsiniz.

62- Bridge Construction Simulator

İos ve Android Oyunlar – Bridge Construction Simulator

Geliştirici: BoomBit Games
Kategori: Bulmaca
Reklam: İçeriyor, Uygulama içi satın alım içeriyor.
Yükleme Sayısı: 10.000.000+
Boyut: 91M
Gereken Android Sürümü: 4.1 ve sonrası versiyonlar için uygundur.

Listemizin 64.sırasında bulunan Build a Bridge geliştiricilerinden aynı türde olan Bridge Construction Simulator, Build a Bridge mantığı gibi aynı tarz ve köprü kurma oyunlarıdır. Ancak bu versiyon diğer oyuna göre daha iyi grafikli ve daha ayrıntılı denilebilir. Ancak aralarında çok fazla bir fark yok. Dilerseniz Build a Bridge indirebilir isterseniz Bridge Construction Simulator’da indirebilirsiniz. O zaman tüm hızıyla en iyi mobil oyunlar listesi hızla devam ediyor. Takipte kalın… Ayrıca yazıda büyük bir emek olduğundan dolayı sosyal medyada bizleri paylaşarak destek olabilirsiniz.

61- Trivia Crack 2

En İyi Bilgi Yarışması Oyunları – Trivia Crack 2

Geliştirici: Etermax
Kategori: Eğlencelik Bilgi Oyunları
Reklam: İçeriyor, Uygulama içi satın alım içeriyor.
Yükleme Sayısı: 5.000.000+
Boyut: 84M
Gereken Android Sürümü: 4.1 ve sonrası versiyonlar için uygundur.

Zeki olduğunuzumu düşünüyorsunuz o zaman hadi Trivia Crack ile gücünüzü gösterin. Yirmi binden fazla soru bulunan ve ayrıca bir çok insanın sürekli olarak oynadığı ve kapaştığı bir bilgi yarışması tadında platform olan Trivia Crack’i sizlerde oynayın. Oyun içerisinde 6 adet kategori bulunduran ve Bilim, Sanat, Tarih, Spor, Eğlence ve Coğrafya gibi kategorilerde uzmanlık alanınızı belirleyin. 1. versiyona göre çok farklılık bulundurmayan Trivia Crack’i denemeniz şiddetle tavsiye edilir.

60- Kelime Gezmece

Kelime Gezmece – En iyi mobil oyunlar

Geliştirici: BigStar Games
Kategori: Zeka Oyunları
Reklam: Var, Uygulama içi satın alım içeriyor.
Yükleme Sayısı: 5.000.000+
Boyut: 58M
Gereken Android Sürümü: 4.4 ve sonrası versiyonlar için uygundur.

Bulmaca çözmeye ne dersiniz ? En iyi mobil oyunlar listemizin bir başka farklı oyunu olan Kelime Gezmece, birbirinden farklı şehirlerde kelime ve sözcük bulmanıza olanak sağlar. Beyninizi geliştirmek için harika bir oyun olan Kelime Gezmece’yi sizlere tavsiye ederim. Google play storeda 4,7 gibi bir kullanıcı oyu alarak zoru başaran zeka oyunlarından birisidir. Uygulama içi satın alım ve reklam bulunmaktadır. Android telefonunuzda saklayabileceğiniz nadir oyunlardan bir tanesi.

59- A Word Kelime Oyunu (Türkçe)

En İyi Kelime Oyunları – Android Oyunlar

Geliştirici: Apps Bilgi Teknolojileri Ltd. Şti.
Kategori: Kelime Oyunları
Reklam: Var, Uygulama içi satın alım içeriyor.
Yükleme Sayısı: 5.000.000+
Boyut: 40M
Gereken Android Sürümü: 4.1 ve sonrası versiyonlar için uygundur.

İos ve Android cihazınıza yükleyebileceğiniz benzersiz bir oyun olan A Word Kelime Oyunu, 6 genlerden oluşan anlamlı ve konuya göre uygun kelimeleri bulmak. 2000’den fazla bulmaca ve gizlenmiş kelime bulunduran oyunumuzu oynayabilir, ve zihninizi geliştirebilirsiniz.

58- Amiral Battı

En İyi Amiral Battı Oyunları – Mobil

Geliştirici: smuttlewerk interactive
Kategori: Board Oyunları
Reklam: Var, Uygulama içi satın alım içeriyor.
Yükleme Sayısı: 10.000.000+
Boyut: 85Mb
Gereken Android Sürümü: 4.1 ve sonrası android versiyonlar için uygundur.

Yıllardır çok sevilen ve herkes tarafından oynanan amiral battı, android ve ios cihazlarınızda oynayabileceksiniz. Rakibinizin gemilerini nereye konumlandırdığını tahmin ederek rakip gemileri suya gömecek ve bu oyundan fazlasıyla zevk alacaksınız. En iyi mobil oyunlar listemizin amiral battı tarzı oyununu Google Play Store’dan indirmek için tıklayınız.

57- Idle Supermarket Tycoon

Market Yönetme Oyunu – En İyiler

Geliştirici: Codigames
Kategori: Simulasyon
Reklam: Var, Uygulama içi satın alım içeriyor.
Yükleme Sayısı: 5.000.000+
Boyut: 66Mb
Gereken Android Sürümü: 5.0 ve sonrası android versiyonlar için uygundur.

Yönetici olmayı ve yönetmeyi seviyorsanız, market yönetiminde kendinizi becerikli bulacağınıza inanıyorsanız bu oyun tam sizlik. Marketinizi 0 kademesinden büyük bir avm’ye çevirin. Simulasyon oyunları arasında iyi bir yer edinen bu oyunu sizlerde oynayın.

56- Space Frontier

En İyi Uzay Oyunları – Mobil Oyunlar

Geliştirici: Ketchapp
Kategori: Arcade
Reklam: Var, Uygulama içi satın alım içeriyor.
Yükleme Sayısı: 10.000.000+
Boyut: 35Mb
Gereken Android Sürümü: 4.3 ve sonrası android versiyonlar için uygundur.

Uzaya karşı bir ilginizmi var ? O zaman sizleri uzaya fırlatalım. Space Frontier, bir roketi fırlattıktan sonra en doğru şekilde parça bırakmanızı gerektiren bir oyun. Roket parçalarını doğru vakitte attığınız sürece iyi bir skor ve başarı elde etmekte ve uzaya astronot göndermektesiniz.

55- Shadow Fight 3

En İyi Mobil Dövüş Oyunları – Shadow Fight 3

Geliştirici: NEKKI
Kategori: Rol Oyunları
Reklam: Var, Uygulama içi satın alım içeriyor.
Yükleme Sayısı: 10.000.000+
Boyut: 77Mb
Gereken Android Sürümü: 4.1 ve sonrası android versiyonlar için uygundur.

Modern 3 boyutlu grafikler ile düellolarda rakiplerinizi yenin. Farklı mekanlarda rakiplerinizi dövün. Uzun bir hikayesi bulunan Shadow Fight 3, kendi özel oynanış biçimiyle oynayan herkese zevk veriyor.  Sadece bir hikaye ile kalmıyor, yan görevler ile oyunu destekliyor.

54- Assassin’s Creed Rebellion

En İyi Assassins Oyunları – Mobil Oyunlar

Geliştirici: Ubisoft Entertainment
Kategori: Rol Oyunu
Reklam: Yok, Uygulama içi satın alım içeriyor.
Yükleme Sayısı: 5.000.000+
Boyut: 28Mb
Gereken Android Sürümü: 4.3 ve sonrası android versiyonlar için uygundur.

Ubisoft’un resmi oyunlarından olan Assassins Creed Rebellion, Ezio, Aguilar, Shao Jun ve diğer birçok Suikastçi bulunduruyor. Bu suikastçileri geliştir ve tapınaklara sız. Ayrıca kardeşliğini geliştir ve kahramanlarını yükselt. 4.6 kullanıcı oyu alarak gayet başarılı olan bu oyunu sizlerde zevkle oynayacaksınız.

53- Top Eleven 2019 – Futbol Menajeri

Futbol Menejeri Oyunlar – Mobil ve Android

Geliştirici: Nordeus
Kategori: Spor
Reklam: İçeriyor, Uygulama içi satın alım içeriyor.
Yükleme Sayısı: 50.000.000+
Boyut: Cihazınıza Göre Değişir.
Gereken Android Sürümü: 4.1 ve sonrası android versiyonlar için uygundur.

Futbola ilgi duyuyor ve hallerinizde bir takımı yönetmek varsa, bu oyun tam sizin için yapılmış. Oyuncu transferi yapın, alın-satın, stadyumunu geliştir, takımını sıfırdan kur ve birinciliğe götür. Tam anlamıyla bir futbol menejeri olacağınız Top Eleven, futbol severler için harika bir oyun denilebilir. 4.4 kullanıcı puanı ile gayet makul bir seviyede diyebiliriz.

52-Online Soccer Manager

Futbol Oyunları – Mobil En İyi

Geliştirici: Gamebasics BV
Kategori: Spor
Reklam: İçeriyor, Uygulama içi satın alım içeriyor.
Yükleme Sayısı: 10.000.000+
Boyut: 20 MB
Gereken Android Sürümü: 4.4 ve sonrası android versiyonlar için uygundur.

Tuttuğun futbol takımının başına geçip teknik direktörü (menejer)  mi olmak istiyorsun? Online Soccer Manager (OSM) sana bu şansı sunuyor. Tüm kulüplerin ve liglerin yer edindiği ücretsiz oynanabilen bu oyun tamamiyle yenilendi.

51- Soccer Stars

En İyi Mobil Oyunlar – Soccer Stars

Geliştirici: Miniclip.com
Kategori: Spor
Reklam: İçeriyor, Uygulama içi satın alım içeriyor.
Yükleme Sayısı: 50.000.000+
Boyut: 53MB
Gereken Android Sürümü: 4.1 ve sonrası android versiyonlar için uygundur.

Online olarak rakiplerinizle bir futbol müsabakası yapmaya ne dersiniz? Rakip kaleye topu yuvarlayarak oyundan galip gelin. 2 boyutlu olarak oynanan Soccer Stars, oyuncularınızın hedefi alarak vurduğu ve kaleye gol atmaya çalıştığı küçük ve stratejik bir futbol oyunudur.

50- Boom Beach

Android Oyunlar – Google Play

Geliştirici: Supercell
Kategori: Strateji Oyunları
Reklam: Yok, Uygulama içi satın alım içeriyor.
Yükleme Sayısı: 50.000.000+
Boyut: 96MB
Gereken Android Sürümü: 4.0.3 ve sonrası android versiyonlar için uygundur.

Supercell tarafından oluşturulan Boom Beach, çıkarma gemileri ile düşman üssünü yenmenizi gerektiren bir strateji oyunudur. Düşmanlarınızın adalarına çıkartma yaparak orayı işgal edin. Kendi üssünüzü düşman saldırılarından koruyarak, geliştirin.

49- Prime Peaks

En İyi Mobil Yarış Oyunları – Prime Peaks

Geliştirici: A25 Apps
Kategori: Yarış Oyunları
Reklam: Var, Uygulama içi satın alım içeriyor.
Yükleme Sayısı: 5.000.000+
Boyut: Cihazdan Cihaza Değişir
Gereken Android Sürümü: 4.1 ve sonrası android versiyonlar için uygundur.

Zorlu parkurlu pistlerde rakiplerinizle yarıştığınız Prime Peaks, gerçekçi oyun motoru ile kuşatılmış harika bir oyun. Eğlenceli bir oyun deneyimi ile sizlerde kendinizi oyunun içerisine kaptıracaksınız.

48- Trials Frontier

En İyi Motor Oyunları – Trials Frontier

Geliştirici: Ubisoft Entertainment
Kategori: Yarış Oyunları
Reklam: Var, Uygulama içi satın alım içeriyor.
Yükleme Sayısı: 10.000.000+
Boyut: Cihaza Cihaza Değişir
Gereken Android Sürümü: 4.1 ve sonrası android versiyonlar için uygundur.

Ubisoft tarafından geliştirilen Trials Frontier, 50 milyondan fazla yüklenerek motor oyunlarının zirvesi haline gelmiş durumdadır. Motorunuzla akrobasi hareketleri yapacak, taklalar atacak ve tek teker üzerinde gideceksiniz, ve bundan epey bir zevk alacaksınız. Bir çok farklı mekanda becerinizi ve motorunuzun gücünü göstererek kendinizi kanıtlayacaksınız.

47- Go Plane

En İyi Uçak Mobil Oyunları – Go Plane

Geliştirici: VOODOO
Kategori: Arcade Oyunları
Reklam: Var, Uygulama içi satın alım içeriyor.
Yükleme Sayısı: 5.000.000+
Boyut: 48Mb
Gereken Android Sürümü: 4.4 ve sonrası android versiyonlar için uygundur.

Uçağınıza doğru yaklaşan füzelerden kaçın! Füzelerin size dokunmasını engelleyin ve skor puanınızı yükseltin.

46- Vertigo Racing

En İyi Drift Oyunları

Geliştirici: Deep Byte Studios SRL
Kategori: Yarış Oyunları
Reklam: Yok, Uygulama içi satın alım içeriyor.
Yükleme Sayısı: 5.000.000+
Boyut: 79Mb
Gereken Android Sürümü: 4.0.3 ve sonrası android versiyonlar için uygundur.

Eski tarz klasik arabalardan hoşlanıyorsanız, bu arabaları uçurumdan aşağı sürüklemek istemeyebilirsiniz. Oyunumuzun genel mantığı gaz ve frenden oluşmakta nerede hızlanacağınızı veya nerede yavaşlayacağınızı doğru noktalarda kullanarak arabanızı yolda tutmaya çalışın.

45- Snow Drift

En İyi Kış Simülasyon Oyunları – Snow Drift

Geliştirici: SayGames
Kategori: Simülasyon Oyunları
Reklam: İçeriyor, Uygulama içi satın alım içeriyor.
Yükleme Sayısı: 1.000.000+
Boyut: 44Mb
Gereken Android Sürümü: 4.1 ve sonrası android versiyonlar için uygundur.

44- SimCity BuildIt

En İyi Şehir Kurma Oyunları – SimCity

Geliştirici: ELECTRONIC ARTS
Kategori: Simülasyon Oyunları
Reklam: İçeriyor, Uygulama içi satın alım içeriyor.
Yükleme Sayısı: 50.000.000+
Boyut: 99Mb
Gereken Android Sürümü: 4.0.3 ve sonrası android versiyonlar için uygundur.

Seçimleri kazandınız ve başkanlık koltuğuna oturdunuz. Artık halkınıza hizmet götürecek ve onların refahı için çalışacaksınız. Şehrinizi kurarken dikkatli adımlardan geçecek ve kritik kararlar vereceksiniz. Gökdelenler, parklar ve alışveriş merkezleri kurarak şehrinizi büyük bir metropole çevirin. Şehrinizin sorunlarını gidererek halkınız tarafından sevilin.

43- Cafeland – Restoran Oyunu

Cafeland – En İyi Mobil Oyunlar

Geliştirici: GAMEGOS
Kategori: Simülasyon Oyunları
Reklam: İçeriyor, Uygulama içi satın alım içeriyor.
Yükleme Sayısı: 10.000.000+
Boyut: 99Mb
Gereken Android Sürümü: 4.1 ve sonrası android versiyonlar için uygundur.

Kendi kafenizi kurmaya ne dersiniz? Hayallerinizi süsleyen kafeyi yaratmak için Cafe Land’ı deneyin. Müşterilerinize onca yemekten bir tanesini yedirin. Cafenizi dilediğiniz şekilde süsleyin veya değiştirin. Ünlüleri kafende misafir ederek süpriz ödüllerin sahibi olun.

42- Terrarium: Garden Idle

En İyi Ağaç Yetiştirme Oyunları – Terrarium Garden Idle

Geliştirici: Green Panda Games
Kategori: Simülasyon Oyunları
Reklam: İçeriyor, Uygulama içi satın alım içeriyor.
Yükleme Sayısı: 1.000.000+
Boyut: 37Mb
Gereken Android Sürümü: 4.1 ve sonrası android versiyonlar için uygundur.

Arada gereksiz ve saçma oyunlarada yer vermek lazım. Mantığını anlayamadığım ama diğer insanlar tarafından rahatlatıcı olduğu söyleniyor. Ne kadar rahatlatır orasını bilemeyiz ancak bir bakmanızı tavsiye ederiz.

41- City Mania: Town Building Game

City Mania – En İyi Mobil Oyunlar

Geliştirici: Gameloft SE
Kategori: Simülasyon Oyunları
Reklam: İçeriyor, Uygulama içi satın alım içeriyor.
Yükleme Sayısı: 5.000.000+
Boyut: 59 Mb
Gereken Android Sürümü: 4.0.3 ve sonrası android versiyonlar için uygundur.

Şehir kurma oyunları serimizin devamında yer alan City Mania, özgürce şehir kurabileceğiniz simülasyon ve strateji oyunları arasında yer alıyor.

40- Basketball Stars

En İyi Basketbol Mobil Game

Geliştirici: Miniclip.com
Kategori: Spor Oyunları
Reklam: İçeriyor, Uygulama içi satın alım içeriyor.
Yükleme Sayısı: 50.000.000+
Boyut: 46Mb
Gereken Android Sürümü: 4.0.3 ve sonrası android versiyonlar için uygundur.

Çevrimiçi olarak rakiplerinizle atışlarınızı konuşturacağınız basketbol şut atma oyunudur. Mobil telefonunuzda oynayabileceğiniz arkadaşlarınız ile gayet harika bir oyun. Grafikleri ve oynanış bakımından zevk veren ve kendini oynatan bir oyun denilebilir.

39- Marvel Strike Force

En İyi Android Marvel Oyunları – Mobil Oyunlar

Geliştirici: FoxNext Games
Kategori: Aksiyon
Reklam: Uygulama içi satın alım içeriyor.
Yükleme Sayısı: 10.000.000+
Boyut: 101Mb
Gereken Android Sürümü: 4.4 ve sonrası android versiyonlar için uygundur.

Marvel hakkında bir bilgim olmamasından dolayı ne açıklayacağımı tam olarak bilmiyorum. Oyunuda zaten oynamış değilim. Ancak Marvel severler için iyi bir oyun olduğunu düşünerek listemize Strike Force’u eklemek istedim.

38- Standoff 2

En İyi Aksiyon Oyunları – Standoff 2

Geliştirici: Axlebolt
Kategori: Aksiyon
Reklam: Reklam İçeriyor, Uygulama içi satın alım içeriyor.
Yükleme Sayısı: 10.000.000+
Boyut: 50 Mb
Gereken Android Sürümü: 4.1 ve sonrası android versiyonlar için uygundur.

Counter Strike Global Offensive oyunun mobil versiyonu olarakda tanımlanabilir. Counter oynayanlar bu oyunu oynadığında ne demek istediğimi anlayacaklar.

37- Red Ball 4

Red Ball 4 Oyunu Tanıtım

Geliştirici: FDG Entertainment GmbH & Co.KG
Kategori: Arcade
Reklam: Reklam İçeriyor, Uygulama içi satın alım içeriyor.
Yükleme Sayısı: 50.000.000+
Boyut: 59 Mb
Gereken Android Sürümü: 4.0.3 ve sonrası android versiyonlar için uygundur.

Kırmızı bir topu canlandırdığınız oyunda engelleri ve tuzakları aşarak bitişe ilerlemeye çalışıyorsunuz. Özellikle çocuklar tarafından çok sevilen bu oyun, 50 milyon yükleme sayısına sahiptir.

36- Smash Hit

Smash Hit Rahatlatıcı Mobil Oyunlar

Geliştirici: Mediocre
Kategori: Arcade
Reklam: Uygulama içi satın alım içeriyor.
Yükleme Sayısı: 100.000.000+
Boyut: 79 Mb
Gereken Android Sürümü: 2.3 ve sonrası android versiyonlar için uygundur.

Sesler ve müzik olarak çok başarılı olan Smash Hit, önünüze çıkan tüm camları kırarak rahatlamanızı sağlayacak bir oyun. Google Play Store’da 100 milyondan fazla indirilerek gayet başarılı bir adım atmış.

35- Knife Hit

En İyi Knife Oyunları

Geliştirici: Ketchapp
Kategori: Arcade
Reklam: İçeriyor, Uygulama içi satın alım içeriyor.
Yükleme Sayısı: 50.000.000+
Boyut: 74 Mb
Gereken Android Sürümü: 4.1 ve sonrası android versiyonlar için uygundur.

Bıçaklarla oynamak tehlikelidir ancak burda çok zevkli. Knife Hit, 50 milyondan fazla indirilerek ve Google Play Store’da 4,5 puan alarak adını mobil oyunlar listemize yazmıştır.

34- Rider

En çok indirilen mobil oyunlar – Rider

Geliştirici: Ketchapp
Kategori: Arcade
Reklam: İçeriyor, Uygulama içi satın alım içeriyor.
Yükleme Sayısı: 50.000.000+
Boyut: 74 Mb
Gereken Android Sürümü: 4.0.3 ve sonrası android versiyonlar için uygundur.

Oyunda araba ve benzeri araçları kullanarak bölümleri geçmeye çalışıyorsunuz. Oyundaki tek kontrol ekrana basılı tutmak. Ekrana bastığımızda taşıt hız kazanır ve ilerler ama araç yerden yükseldiğinde basılı tuttuğumuz süre boyunca araç takla atar ve böylelikle puan kazanırsınız. Oyunda çoksayıda araç bulunur ve bu araçları çeşitli yollarla açabilirsiniz. Zaman geçirmelik güzel bir oyundur kesinlikle öneririm.

33- Horizon

En Keyif Verici Mobil Oyunlar

Geliştirici: Ketchapp
Kategori: Arcade
Reklam: İçeriyor, Uygulama içi satın alım içeriyor.
Yükleme Sayısı: 1.000.000+
Boyut: 55Mb
Gereken Android Sürümü: 4.1 ve sonrası android versiyonlar için uygundur.

Birbirinden farklı uçaklar ile engelleri aşmaya çalışarak keyif alacaksınız.

32- Paper.İo 2

Paper.io 2 oyun tanıtımı nedir

Geliştirici: VOODOO
Kategori: Arcade
Reklam: İçeriyor, Uygulama içi satın alım içeriyor.
Yükleme Sayısı: 50.000.000+
Boyut: 48Mb
Gereken Android Sürümü: 4.4 ve sonrası android versiyonlar için uygundur.

İo oyunlarını kim sevmez? Harita üzerinde çizdiğiniz kısımlarda kendi bölgenizi oluşturarak 1. olmaya çalışıyorsunuz

31- Vector

En iyi parkur mobil oyunları

Geliştirici: NEKKI
Kategori: Arcade
Reklam: Var, Uygulama içi satın alım içeriyor.
Yükleme Sayısı: 100.000.000’dan fazla yükleme
Boyut: 89Mb
Gereken Android Sürümü: 4.0 ve sonrası mobil versiyonlar için uygundur.

Arkanızda birinin koştuğunu düşünün, ondan kaçmak için tüm refleks ve hızınızı kullanmanız gerekmekte. Vector, en iyi parkur mobil oyunlar arasında güzel bir yer edinmiş durumdadır.

30- Run Around

En İyi Koşu Oyunları

Geliştirici: Crazy Labs by TabTale
Kategori: Arcade
Reklam: Var, Uygulama içi satın alım var.
Yükleme Sayısı: 1.000.000’dan fazla yükleme
Boyut: 61Mb
Gereken Android Sürümü: 4.3 ve sonrası mobil versiyonlar için uygundur.

Run Around, bir çember etrafında bir çöp adamın koşarak parkur tamamlamasıdır. Parkuru tamamlaması için çemberi tam bir şekilde turlaması gerekmektedir.

29- Super Fowlst

En İyi Tavuk Oyunları

Geliştirici: Thomas K Young
Kategori: Arcade
Reklam: Var, Uygulama içi satın alım var.
Yükleme Sayısı: 100.000’den fazla yükleme
Boyut: 27Mb
Gereken Android Sürümü: 4.4 ve sonrası mobil versiyonlar için uygundur.

Bir tavuk olarak şeytanların sonunu getirmeye çalıştığınız minik ve sempatik bir oyun.

28- Sandbox Strategy&Tactics

En İyi Savaş Mobil Oyunları

Geliştirici: HeroCraft Ltd.
Kategori: Strateji Oyunları
Reklam: Var, Uygulama içi satın alım var.
Yükleme Sayısı: 1.000.000’den fazla yükleme
Boyut: 74Mb
Gereken Android Sürümü: 4.4 ve sonrası mobil versiyonlar için uygundur.

Oyunda gemilerle savaşarak birbirinizin bölgelerini fethetmeye çalışıyorsunuz. Eğer strateji oyunlarını seviyorsanız bu oyunuda seveceksinizdir ve oyuna alışmanız kolay olacaktır. Google play üzerinden indirebileceğiniz bu oyun 4.0 puan almıştır.

27- Dokdo

En İyi Strateji ve Simulasyon Oyunları

Geliştirici: Zzoo
Kategori: Simülasyon Oyunları
Reklam: Var, Uygulama içi satın alım var.
Yükleme Sayısı: 5.000.000’den fazla yükleme
Boyut: 40Mb
Gereken Android Sürümü: 4.1 ve sonrası mobil versiyonlar için uygundur.

Oyuna bir sandal ile başlarsınız ve ilk amacınız balık tutmak olur. Balık tutarak ve çeşitli yollardan para kazanarak bulunduğunuz sandalı gelistirebilir veya yeni gemiler alabilirsiniz. Güçlu gemiler size düşmandan gelen saldırılara karşı çok işinize yarayacaktır. Düşman öldürerek de çeşitli ödüller kazanabilirsiniz. Play store üzerinden 4.5 puan almış bu oyun, oynaması zevkli bir oyun olmuş.

26- Space Ball – Defans Şut Gol

En Basit Spor Oyunları

Geliştirici: CC Games
Kategori: Spor Oyunları
Reklam: Reklam İçeriyor.
Yükleme Sayısı: 10.000‘den fazla yükleme
Boyut: Cihaza Göre Değişir.
Gereken Android Sürümü: 4.1 ve sonrası mobil versiyonlar için uygundur.

Space Ball, CC Games tarafından 17 Aralık 2018 tarihinde yapılmış, bir spor oyunudur. 2D futbol diyebiliriz. Oyunda kendi çizgilerimizi oluştururarak, gol atmaya çalışılmaktadır. Oyuna ilk başladığınızda biraz zor gelebilir ama insan sonradan sonraya alışıyo. Oyunun indirme sayısı düşük ancak oynanabilirlik bakımından gayet iyi bir oyun. Oyunun boyut bakımından bakarsak sadece 27 MB. Ve oyunun mekanı bakımından bir galakside geçiyor. Ve oyun bir Türk yapımı oyun olarak gayet iyi. Oyun ayrıca multiplayer bir oyun. Oyunda  bir de derecelendirme var. Oyunda koyduğunuz çizgiler topa dokunduğu zaman şut etkisi yaratıyor. Oyun bize 90 saniyede kaç gol atabileceğimizi sunuyor. Ayrıca oyunda özel güçler kısmıyla bize kolaylık sunuyor.Ve oynadığınız maçların da özeti bulunuyor. Bir diğer özelliği ise karşı rakipe emojilerle duygularınızı ifade edebilirsiniz. En iyi mobil oyunlar listemizin 26. Sırasında yer alan Space Ball oyununu hepinize tavsiye eder, oynamanızı öneririm.

25- Rodeo Stampede: Sky Zoo Safari

En İyi Mobil Klasik Oyunlar – En Çok İndirilen

Geliştirici: Yodo1 Games
Kategori: Klasik Oyunlar
Reklam: Reklam İçeriyor Aynı Zamanda Uygulama İçi Satın Alımda İçeriyor.
Yükleme Sayısı: 10.000.000‘dan fazla yükleme
Boyut: 100 MB
Gereken Android Sürümü: 4.4 ve sonrası mobil versiyonlar için uygundur.

Rodeo Stampede, Yodo1 Games tarafından 22 Haziran 2016 tarihinde yapılmış Klasik-Eğlence türünde bir oyundur. Oyunun konusu ise kendi hayvanat bahçeni oluşturup, Rodeoculuk yapmaktır. Oyun 2D bir oyundur,ancak 2D bir oyun olmasına rağmen zevkli ve zorlayıcıdır. Oyunda bir rodeo her zaman olduğu gibi yabani hayvanları yakalayıp, adrenalin dolu bir koşuya girer.Ve bu rodeo kendine gökyüzünde bir hayvanat bahçesi kurar. Oyunda bir sürü yabani hayvan bulunmaktır. Her hayvana ait bir bir alan oluşturabiliyoruz.Oyunda bir hayvanın üzerine atladığınız zaman o hayvanın çıldırma süresi var, o çıldırma süresine geldiği zaman hayvan normal hızından daha da hızlanıyo, ve artık hayvanın üzerinde durması daha da zorlaşıyo. Bu yüzden de başka bir hayvana halat atamak zorunda kalıyoruz. Ayrıca indirme kitlesi de oldukça geniş. Yaklaşık 10Mn üzerinde indirmesi var. Oyunun indirme boyutu ise yaklaşık 100MB. Oyunu internetiniz yokken de oynayabilirsiniz. Oyun size gerçekten o rodeo hissini yaşattırıyo. Ama maalesef ki oyun Türk yapımı olmadığı için oyun içi yazılar Türkçe değil. Oyunun genel bakımından bakacak olursak,zevkli, oynanabilir bir oyun. Bu oyunu boş vakitlerinizde,canınız sıkıldığı zaman veya internetiniz olmadığı zaman girip oynayabileceğiniz zevkli bir oyundur.En iyi mobil oyunlar listemizde 34. Sırada yer alan bu oyunu indirip, oynamanızı tavsiye ederim.

24- Faily Brakes

Ücretsiz en iyi android oyunlar

Geliştirici: Spunge Games Pty Ltd
Kategori: Arcade Oyunlar
Reklam: Reklam İçeriyor  Uygulama İçi Satın Alım İçeriyor.
Yükleme Sayısı: 10.000.000‘dan fazla yükleme
Boyut: 91MB
Gereken Android Sürümü: 4.1 ve sonrası mobil versiyonlar için uygundur.

Faily Brakes, Spunge Games Pty Ltd tarafından 11 Mart 2016 tarihinde yapılmış bir arcade oyunudur. Oyunun konusu bir freni patlamış arabanın ölüme yolculuğu diyebiliriz. Sürerken yaşadığınız his sanki gerçekten freni patlamış bir arabanın içindeymiş hissi veriyor. Ama arabayı zaptetmesi zor. Araba freni tutmadığından dolayı kırsal bir bölgeye giriyor.Oyun 3D bir oyun.Oyunun yaklaşık indirme sayısı 10Mn. Ayrıca oyunun oyuncular tarafından 4,3 lük bir değerlendirmesi var. Ve bu yapımcının aynı başlık altında 3 farklı oyunu daha var. Oyunda ölüş anınızı yavaşlatılmış bir şekilde sizlere gösteriyor. Öldükten sonra oynayışınızı tekrardan izleyebiliyorsunuz. Oyun bir sürü araba seçeneği sunuyor. Bu oyunun yaklaşık indirme boyutu 91MB. Bu oyunu zevk alarak oynayabilirsiniz. Ama bu oyun da hem zevkli hem de zorlu bir oyun. Ama zorlu oyun insana daha zevk verir. Oyun 3D buda gerçekciliği daha çok yansıtıyo. Oyunda altın toplayarak satın alımlar yapabiliyoruz. Zaten sık sık yakın tarihlerde güncellemeler yapıyorlar. Ve oyunda arabayı sürerken ağaçlara, kayalara veya trenlere çarparsak kaza oluyor, ve karakterimiz arabadan dışarı fırlıyor. Oyunun bu kadar adrenalin dolu ve eğlenceli olması yapımcıların sayesinde gerçekleşiyor. Her zaman iyi yapımcıların yaptığı oyunlar güzel ve oynanabilir oluyor. Bu oyunun yapımcısı da Türk olmadığından dolayı oyun içi yazılar Türkçe değil. En iyi mobil oyunlar diye yazdığımız bu başlık altında bu oyunu 33. Sıraya layık gördük. Bu oyunu indirip oynamanızı tavsiye ederiz.

23- Bowmasters

Aksiyon Dolu Oyunlar – Bowmasters

Geliştirici: Miniclip.com
Kategori: Aksiyon Oyunlar
Reklam: Reklam İçeriyor  Uygulama İçi Satın Alım İçeriyor.
Yükleme Sayısı: 50.000.000‘dan fazla yükleme
Boyut: 65MB
Gereken Android Sürümü: 4.1 ve sonrası mobil versiyonlar için uygundur.

Bowmasters, Miniclip.com tarafından 10 Kasım 2016 tarihinde yapılmış bir aksiyon oyunudur. Oyunun yaklaşık indirme boyutu 63MB. Ve oyunun büyük bir indirme kitlesi var, yaklaşık olarak indirme sayısı 50Mn.Oyun kullanıcılar tarafından sevilmiş bir oyun,oyuncular tarafından 4,6 lık bir derecelendirmesi var. Oyunun konusuna gelecek olursak, oyunda ister tek başınınızla botlarla veya arkadaşınızla 2 kişilik oynayabilirsiniz. Ayrıcı multiplayer özelliğide var. Oyunda karşılıklı iki taraf var, ve her iki tarafda birbirine karşılıklı oklar atılıyor. Oyuncuların el becerisine ve mantığına bağlı bir aksiyon oyunu. Oyun gerçekten aksiyonlu ve rekabetli geçiyor. Ayrıca da oldukça eğlenceli bir oyun. Sadece ok atılmıyo oyunda bir sürü farklı özellikte karakterler var. Bu karakterlerin bazısının elinde balta bazısında iğne çok farklı daha bir sürü oklar var. Oyunda ok geldiği yere bakılarak farklı hasarlar veriyor. Mesela ; karakterin kafasına geldiği daha fazla hasar veriyor. Ayrıca karakterlerin canı kalmadığı zaman en son ki fatality vuruşu yapıp karakterlerin özel hareketi ortaya çıkıyor. Ve bu yapımcının bir sürü daha bu oyuna benzer eğlenceli oyunları bulunuyor. Oyun içerisinde birbirinden farklı iki etkinlik daha bulunuyor.
Daha hızlı ve kolay altın kazanmak için turnuvalar var. Oyunun yapımcısı türk olmadığından dolayı oyun içi yazılar Türkçe değil. Bu oyun boş vakitlerinizde arkadaşlarınızla veya tek başına eğlenebileceğiniz bir oyundur. Bu oyunu listemizin 23.sırasına koyduk. Size bu oyunu indirip oynamanızı tavsiye ederim.

22-Big Hunter

En İyi Av Oyunları

Geliştirici: KAKAROD INTERACTIVE
Kategori: Aksiyon Oyunları
Reklam: Reklam İçeriyor  Uygulama İçi Satın Alım İçeriyor.
Yükleme Sayısı: 10.000.000‘dan fazla yükleme
Boyut: 84MB
Gereken Android Sürümü: 4.0 ve sonrası mobil versiyonlar için uygundur.

Big Hunter, KAKAROD INTERERACTIVE tarafından 26 Nisan 2016 tarihinde yapılmış bir Aksiyon oyunudur. Oyunun genel konusu avlanmaktır. Bir avcının oklar ile hayvanları avladığı eğelence dolu bir oyundur. Oyunun yaklaşık olarak indirme sayısı 10Mn. Ve oyuncular tarafından 4,3 lük bir derecelendirmeye sahiptir. Oyuna aslında tarih öncesine ait bir yerde geçiyor diyebiliriz. Oyunda tarih öncesi bir sürü yabani hayvan bulunuyor. Ve farklı farklı oklar bulunmakta, mesala;mızrak,balta, çekiç gibi birsürü alet  bulunmakta. Ve oyunun yaklaşık olarak indirme boyutu 85MB. Oyunda her hayvana ait farklı bir bölüm bulunuyor. Eğer oyunda dokunur veya saldırırsa avcı ölüyor. Oyunda hem kaçıp hem de mızrağınızı atmanız gerekmekte. Mızrak hayvanın farklı yerlerine farklı farklı hasar vermekte. Eğer hayvanları avlayamazsa kabile aç kalcak. Bir de her bölümde 60. Günü geçemezseniz, diğer hayvanlara geçemiyorsunuz. Oyunda oyuncular arası bir değerlendirme var. Ordan kaçıncı sırada olduğunuzuda görebilirsiniz. Bu oyunu internetiniz olmadığı vakitlerde veya canınız sıkılıp bir şeyler onamaya ihtiyaç duyduğunuzda bu oyunu açıp, zevkle oynayabilirsiniz. Bu oyunu listemizin 31. Sırasına koyduk. Size bu oyunu indirip oynamanızı tavsiye ederim.

21- Zombie Tsunami

En İyi Zombi Oyunları

Geliştirici: Mobigame S.A.R.L.
Kategori: Arcade Oyunları
Reklam: Reklam İçeriyor  Uygulama İçi Satın Alım İçeriyor.
Yükleme Sayısı: 100.000.000‘dan fazla yükleme
Boyut: Cihaza Göre Değişir.
Gereken Android Sürümü: Cihaza Göre Değişir.

Zombie Tsunami, Mobigame S.A.R.L tarafından  10 eylül 2013 tarihinde yapılmış bir Arcade oyunudur. Oyunun genel konusu ise bir zombinin şehri istila etmesidir. Oyunda karakterlerinizi özelleştirip, arkadaşlarınızı da yiyebilirsiniz. Oyunun yaklaşık olarak 100 Mn inidirmeye sahip. Oyunda bir şehirdeki insanları yiyerek zombi sayınızı arttırmaktır. Oyunun indirme boyutu ise 66 MB. Oyunda özellikleri toplayıp, oyundaki insanları farklı şekillerde yiyebilirsiniz, mesala ; tsunami özelliği,ninja özelliği gibi özellikler bulunmakta. Kullanıcıların 4,5 lik bir oyun değerlendirmesi bulunmakta. Ve bi kere başına oturduğunuz zaman saatlerce oynayabileceğiniz bir oyun. Oyunda skorunuz arttıkça hem oyun hızı hızlanıyo hem de karşınıza çıkan engeller zorlaşıyo. Size uyarımız olsun bu oyun size bağımlılık yapabilir çünkü insan bu oyunu oynadıkça oynayası geliyor. Altın toplayarakta karakterinizi özelleştirebilirsiniz. Ve birsürü farklı ortam bulunmakta. Ayrıca zombi kuşunuzu besleyip daha fazla altın kazanma şansına sahip olabilirsiniz. Oyunun bir diğer sevdiren yanı ise arkadaşlarınızla rekabete girip, birbiriniz ile yarışabilirsiniz. Oyundaki özel güçler karşınıza çıkan engelleri daha kolay aşmanızı sağlamaktadır. Yani kısacası Bu oyunu zevkle oynayıp uzun süreler harcayacağınız bir oyun. Sizlere tavsiyem bu oyunu indirmekten yanadır, bence bi deneyin derim. Bu oyunu listemizin 21. Sırasına layık gördük. Bu oyunu indirip oynamanızı şiddetle tavsiye ederim.

20- Crossy Road

Sınırsız Oyunlar – En Fazla İndirilen Oynanan

Geliştirici: HIPSTER WHALE
Kategori: Aksiyon Oyunları
Reklam: Reklam İçeriyor  Uygulama İçi Satın Alım İçeriyor.
Yükleme Sayısı: 100.000.000‘dan fazla yükleme
Boyut: 74 MB
Gereken Android Sürümü: 4.4 ve sonrası

Oyundaki karakterimiz bir tavuktur ve değiştirilemez. Sağa, sola ve ileri yönlere giderek oyunda ilerlemeye çalışırsınız. Oyun bölümlerden oluşmamaktadır yani harita sonsuzdur ölesiye kadar ilerlersiniz. oyundaki amaç karakterimize hiçbir taşıt çarpmadan yoldan geçirmektir. Tabi ki bu yol bazen tren yolu bazende bir nehir olabilir. play store puanı 4.5 olan bu oyunu oynamak çok eğlencelidir.

19- Temple Run 2

En İyi Koşu ve Parkur Popüler Oyunları

Geliştirici: Imangi Studios
Kategori: Aksiyon Oyunları
Reklam: Reklam İçeriyor  Uygulama İçi Satın Alım İçeriyor.
Yükleme Sayısı: 500.000.000‘dan fazla yükleme
Boyut: Değişir
Gereken Android Sürümü: 4.1 ve sonrası

Adından oldukça fazla söz edilmiş Temple Run serisinin 2. oyunudur. İlk oyuna göre daha güzel grafikleri ve yeni özellikleriyle çok daha iyi bir oyun olmuştur. Oyunda ilk oyuna göre artı özellik olarak su içerisinde kaydığımız bazı kısımlar eklenmiştir. Genel olarak oyunun amacı bizi kovalayan canavardan kaçarken çesitli parkurlardan geçmek.Tabiki bunları yaparken yerden oyun ici para toplamaktır. Bu paralar yeni karakterler açabilir ve oyununuza farkli bir renk ekleyebilirsiniz. Play storede 4.3 puan almiş olan bu oyun severek oynanmaya devam ediyor.

18- Fire Balls 3D

Geliştirici: VOODOO
Kategori: Arcade Oyunları
Reklam: Reklam İçeriyor  Uygulama İçi Satın Alım İçeriyor.
Yükleme Sayısı: 10.000.000‘dan fazla yükleme
Boyut: 60 MB
Gereken Android Sürümü: 4.4 ve sonrası

Oyunda ekrana basılı tutduğunuz sürece karşı tarafa top fırlatırsınız. Karşımızda bir kule bulunur ve bu kuleye her top çarpdığında bir kat düşer. Oyundaki amaç bölümdeki tüm kulelerin tüm katlarını yıkmaktır ama sizi engellemek için kulelerin etrafında bir cisim döner ve top ona çarparsa oyunu kaybedersiniz. Play store üzerinde 4.5 puan almış bu oyunu hemen oynamaya başlayabilirsiniz.

17- black

En Göz Yormayan Oyun

Geliştirici: Bart Bonte
Kategori: Bulmaca Oyunları
Reklam: Reklam İçeriyor  Uygulama İçi Satın Alım İçeriyor.
Yükleme Sayısı: 1.000.000‘dan fazla yükleme
Boyut: 20 MB
Gereken Android Sürümü: 2.3 ve sonrası

Puzzle oyunlarını sevenler için birebir bir oyundur. Git gide zorlaşan bölüm tasarımları ve sıkmayan oyun yapısıyla çok güzel bir puzzle oyunu olmuş. play storedan aldığı 4.8 puanda nekadar kaliteli ve güzel bir oyun olduğunu kanıtlar nitelikde.

16- Hocus

En iyi puzzle ve bulmaca oyunları

Puzzle oyunlarını sevenler için çok güzel bir oyun daha. Bu oyunun yapımcıları bakış acısına çok önem vermiş ve tek bakışta göremeyeceğimiz bölümler tasarlamışlar. oyunu cidden çok odaklanarak oynamak gerekebilir. Oyunda kısaca amaç küpü yuvalayarak kırmızı kare alan götürmek. Play Storedan 4.7 puan almış bu oyunu kesinlikle öneriyorum.

15- Badminton League

En İyi Badminton Oyunları

Badminton’nu gerçek hayatınızda oynuyor ve zevk alıyorsanız bu oyundan da o şekilde zevk alacaksınız. Karşılıklı oynayabileceğiniz çevrimiçi kişiler ve arkadaşlarınızla harika bir spor oyunu oluyor. Ayrıca kendi karakterinizi oluşturarak geliştirebilirsiniz.

14- 8 Ball Pool

En İyi Bilardo Oyunları – Mobil ve Android Ücretsiz

Online ortamda bilardo oynayabileceğinizi düşündünüz mü? 8 Ball Pool, dünyanın 1 numaralı bilardo oyunudur. Türkiye’de bile çok fazla oyuncuya sahiptir. Turnuvalardan ve masalardan kazandığınız madeni paralar ile isteka ve çeşitli şeyler satın alın ayrıca seviye atlayın.

13- Badland

En İyi Macera Oyunları

Uçarak hayatta kalmaya çalıştığınız badland, çeşitli ortamlarda geçen bir mekanda yer alıyor. Oynayanlar bu oyundan çok memnun.

12- Hitman Suikastçi (2.99₺)

Aksiyon ve Macera Ücretli oyunlar

Google Play’de fiyat ve performans açısından en iyi ücretli oyunlardan birisi olan Hitman, süikast kurarak düşmanlarınızı öldürmektesiniz.

11- Deer Hunter 2018

En İyi Avlanma Ücretsiz Oyunlar

Av sporuna karşı bir ilgi besliyorsanız, telefonunuzda bulundurmanız gereken mükemmel bir oyun. Vahşi hayvanları avlayarak stres atacak ve zevk alacaksınız.

10- Glitch Dash

Ücretsiz En Çok İndirilen Android Oyunlar

Bir düzlem üzerinde kırmızı engellerden geçerek ilerlemeye çalıştığınız Glitch Dash, güzel grafikli ve iyi bir fiziğe sahiptir. Android ve İos versiyonları bulunmaktadır. Ayrıca internetsiz olarakda oynayabilirsiniz.

9- Ultimate Car Driving Simulator

En İyi Araba Sürüş Oyunları

En iyi grafikli ve fiziğe sahip olan Ultimate Car Driving Simulator, drift ve hız yapcağınız açık dünya araba sürme oyunudur. Oyunda bir çok araç ve mod bulunmaktadır. Fizikleri bir mobil oyuna göre gayet iyi durumdadır. Sizlerde bu oyunu bir kere deneyerek bu heyecana ortak olabilirsiniz.

8-Farming Simulator 18

En İyi Çiftlik – Çiftçi Oyunları

Farming simulator oyunlarını duymayan yoktur. Bu oyun serisinde çiftçilik yaparak çok eğleniyorsunuz. Birçok kişiye göre gerçek hayatda çiftçilik yapmak çok zor ve emek isteyen bir meslek olduğu için çok cazip gelmez ama oyun bize çiftçilikyen zevk aldırmayı başardı. Oyunda kendi tarlalarınıza kendi ürünlerinizi dikip kendiniz bu ürünleri sulayıp büyüyünce geri toplamak insanlara çok zevk vermekyedir Oyunda ürünlerinizi satarak para kazanırsınız ve kendinize daha güçlü traktörler veya tarım için gerekli birçok araç alabilirsiniz. Oyunda çok çeşitli tarım ürünleride mevcutdur. Bu tarım ürünleri kendi içlerinde değerleri farklıdır. Play storeda 4.4 ve app storedan 4.3 puan almış bu oyunda hiç birşey yapmayım sadece traktör sürmesi bile eğlencelidir.

7- Asphalt 9

Asphaltt ücretsiz oyunlar – android ve ios

Asphalt serisi her yeni oyununda çok daha iyi bir iş ortaya koymayı başarıyorlar. Asphalt oyları bildiğiniz üzere yarış oyunudur tabiki bu oyundada değişik oyun modları bulunmaktadır. Örnek olarak motorlarla yapılan yarışlar verilebilir. Asphalt 9 da oyunun kendi verdiği bilgiye göre 200 den fazla araç bulunmaktadır. Her aracın kendine özgü tasarımının olduğunu düşünürsek bu çok ciddi bir rakamdır. Ayrıca bir araba satın aldığınızda arabanızı isterseniz geliştirebilir veya özelleştirebilirsiniz. Uzun kariyel bölümü ve çok çeşitli map havuzu ile oynanışı çok güzel bir oyun olmuş. Play storedan 4.5 ve app storedan 4.7 puan alan bu oyun her telefonda olmayı hakediyor.

6- Fifa Futbol

Fifa Futbol Oyun İnceleme

Fifa her yıl çıkan yeni oyunlarıyla gönlümüzde taht kurmuş durumda. Fifayı telefonlarımızda ve tabletlerimizde olması bize bambaşka bir oynayış deneyimi katmakta. Bu oyunda gerçek zamanlı 11’e 11 maç yapabilmeniz mümkündür. Ayrıca kariyer kısmında maçlar yaparak takımınızı ve seviyenizi geliştirebilirsiniz. Oyunda futbolcuların güçlerine göre bir puanı mevcutdur ve takımdaki tüm futbolcu puanlarının ortalaması sizin takımınızın puanını oluşturmaktadır. Oyunda futbolcularınızı daha iyilerini kazanarak veya satın alarak takımınızı daha güçlü hale getirirsiniz. Takımınız ne kadar güçlü olursa rakiplerinizde o kadar güçlü olur böylelikle oyundaki maçlar daha çekişmeli ve zorlu olur. Play storeda ve App storeda 4.3 puan almış olan bu oyun ne kadar kaliteli olduğunu kanıtlamışdır.

5- Garena Free Fire

En İyi Battle Royale Oyunları

Son zamanlarda battle royale oyunlara duyulan ilgi oldukça artı. Bu oyunda battle royal oyun olduğu için oldukça sevilmiştir. Oyun pubg mobile’a göre olduça basit grafikli ve sade bir oyundur. Belkide oyunun bukadar çok sevilmesinin nedeni telefonu pubg mobile’ı kaldırmayanların başka battle royale oyun aramasıdır. Oyunu biraz anlatacak olursak klasik battle royal mantığı bulunmaktadır. 100 kişi adaya atlar ve en son bir kişi kazanasıya kadar birbirleriyle savaşırlar. Oyunda diğer battle royale oyunlardan farklı olarak birkaç farklı özellik bulunur. Örnek olarak yerden mantar bulup yediğinizde size ekstra can vermektedir. Böylelikle rakiplerden avantajlı olursunuz. Oyuna ilk başladığınızda oyunun büyük çoğunluğu botlardan oluşacaktır ama siz seviye atladıkça gerçek oyuncularla karşılaşma olasılığınız artacaktır. Play Storeda 4.5 ve App Storeda 4.3 puan almış bu oyun sizin bir battle royale oyunundan tüm beklentilerinizi karşılayacaktır.

4- Brawl Stars

En İyi Mobil Supercell Oyunları

Online arkadaşlarınızla çevrimiçi oynayabileceğiniz bir pvp oyunudur. Ayrıca LOL’e benzemektedir. Karakter bakımından tüm karakterlerin ayrı bir derecelendirmesi vardır. Oyunda oynayabileceğiniz varklı modlar bulunur. Mesela Battle Royale modu buna örnektir. Oyunda kutu açarak karakterler çıkarabilirsiniz.  Sıkılmadan oynayabileceğiniz bir Supercell oyunudur.

3- Fortnite

Fortnite Android Battle Royal Oyunlar

Son döneme damgasını vuran fortnite oyunu seven çok sayıda oyuncu bulunmaktadır. Bilgisayara göre oynaması oldukca zordur çünkü oyunda birçok tuş bulunmaktadır. Birçok kontrol tuşunun bulunması sizi oldukça zorlayabilir ama bir alışma süreci ardından kolay ve hızlı birşekilde oynayabilirsiniz. Oyunun mobile telefon ve tabletlere çıkması oyunu içerik bakımından hiç geriletmememte. Pc versiyonunda oyun nasılsa mobilde de aynı şekilde. Fortnite’ı bilgisayardan oynuyorsanız aynı hesap üzerinden mobildende oynayabilirsiniz. Fortnite’ı kısaca anlatacak olursak. Malzeme toplayarak yapılar yapabileceğiniz, şirin grafikleriyle sizi içine çeken yapısı ve sıksık değişen eğlenceli oyun modlarıyla çok sevilen bir oyundur. Oyunu app storedan veya fortnie’ın kendi sitesinden ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. App storeda 4.6 alan fortnite play storede bulunmamaktadır ama oyun androitde mevcuttur.

2- Pubg Mobile

Pubg Mobile En İyi Mobil Oyunlar Listesi

Şuan gençler tarafından çok sevilen ve bir çok story paylaşımına neden olan PUBG Mobile’ı zaten siz bizlerden daha iyi biliyorsunuz fazla söze gerek yok.😂

1- Clash Of Clans

En İyi Strateji Oyunu – Mobil Oyunlar

En İyi Mobil Oyunlar Listemizin sonuna gelmiş bulunmaktasınız. Listemiz uzun bir sürede hazırlanıp yayına verilmiştir. Lütfen emeğimizin karşılığını vererek bizleri sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Listemizin 1. sırasında yer alan Clash Of Clans, benim çocukluğumun en zevkli ve heyecanlı oyunudur. Bu oyunu 3-4 yıl aralıksız oynayarak büyük bir zamanımı harcadım. Belki neden bu eski oyunu bu listede 1. sıraya soktun diyebilirsiniz. Benim için çok önemli bir yere sahiptir. Geceleri uyumayıp klan yönettiğim zamanlar, yükseltmeleri yaparken heyecanla beklediğim nadir oyunlardan bir tanesidir kendisi. Mobil strateji oyunlarınında en iyisidir gözümde. Clash Of Clans’ı çok fazla anlatmayacağım. Sizlerden bu uzun listeye için sadece tek bir ricam var, o da bizleri paylaşmanız. Ayrıca hatalarımızı ve görüşlerinizi bildirmek için yorum kısmını kullanabilirsiniz. Teşekkürler…

Bizlere Değerli Görüşünü Bildir.