En İyi Oyun Motoru : En İyi Oyun Geliştirme Motoru Hangisi ?

Kendi oyununuzu yapmayı düşündünüz ancak hangi oyun motorunu kullanacağınızı bilmiyorsanız doğru adrestesiniz. Bu yazımızda sizler için en iyi oyun motoru tavsiyeleri vermeye çalıştık. Umarım hoşunuza gider…

Daha önce belki bir kaç yerde bu terimi duymuş olabilirsiniz, ancak bir “oyun motorunun” tam olarak ne olduğunu asla bu yazıya kadar bilmiyordunuz. Belki de öğrenmenin en iyi yolu, amaçlarının ne olduğunu öğrenmektir. Bir oyun motoru genellikle kullanıcılarına yani geliştiricilerine aşağıdakilerini sunar.

  • Fizik
  • İnput
  • Rendering
  • Script
  • Çarpışma Algılama
  • Yapay Zeka ve Daha Fazlası

En İyi Oyun Motoru Hangisi ?

1- Unreal Engine

Unreal Engine Kullanım
En İyi Oyun Motorları – Unreal Engine

En popüler ve yaygın olarak kullanılan oyun motorlarından biri olan Unreal Engine, Epic Games tarafından bulunmuştur. Orijinal versiyon 1998 senesinde yayınlandı ve 17 yıl sonra, her yıl en büyük oyunlardan bazıları için kullanılmaya devam edildi. Unreal Engine ile dikkat çeken oyun başlıkları arasında Gears of War serisi, Mass Effect serisi, Bioshock serisi ve Batman: Arkham serisi yer alıyor. Unreal Engine oyun motorunun gücü, oyunların çok benzersiz deneyimler haline getirilebileceği şekilde yeterince değiştirilebilmesidir. En son sürüm olan Unreal Engine 4’ün , bir profesyonelin elindeyken kullanması en rahat ve kolay olduğu söyleniyor. Ancak, yeni tasarımcılar için daha kolay olan başka motorlar da var. Bir çok platforma hizmet veren Unreal Engine, En iyi Oyun Motorları Listemizin 1. sırasında yer alıyor.ü

2- Unity

Ücretsiz En İyi Oyun Motoru- Unity

Bunlardan biri, kolaylıkla etkileşimli 3B içerik oluşturmanıza izin veren çok platformlu bir oyun motoru olan Unity’dir . Pek çok bağımsız geliştirici, Unity’yi mükemmel işlevselliği, yüksek kaliteli içeriği ve hemen hemen her tür oyun için kullanılabilme yeteneği olarak kullanır. Unity 5 hakkındaki en iyi şeylerden biri, herkesin indirmesi için ücretsiz olan Kişisel Sürüm’dür. Tüm özelliklere sahip motoru içerir ve (çoğunlukla) her platformda oyun yapmak için kullanılabilir. Sorun şu ki, bir dizi mükemmel araç içeren Professional Edition , aylık bir ücret ödemenizi gerektiriyor. Bu özellikler beta erişimi, oyun performansı raporlama, özelleştirilebilir açılış ekranları, bir takım lisansı ve daha fazlasını içerir.

3- GameMaker

Kodlama Gerektirmeyen
Kolay Oyun Motorları – GameMaker

Diğer oyun motorlarının aksine, GameMaker: Studio, programlama bilgisinin kullanılmasını gerektirmediğinden yaygın olarak kullanılmaktadır. Bunun yerine, kullanıcılar, yerel dillerle kodlamaktan çok daha kolay ve daha hızlı oyunlar oluşturmak için “tıkla ve tıklatabilir”. GameMaker ile yapılan en iyi oyunlardan bazıları Spelunky , Hotline Miami , Süper Kasa Kutusu ve yaklaşmakta olan Hyper Light Drifter’ı içeriyor. GameMaker popülerdir, çünkü ilk önce bir programlama dili öğrenmek zorunda kalmadan bir oyun yapabilirsiniz ve kodlama tecrübesine sahip olanlar oyunu daha iyi hale getirmek için kullanabilir. GameMaker ve diğer tıkla ve tıkla motorlarıyla ilgili sorun, geliştiricilerin diğer motorlardan çok daha sınırlı olmasıdır.

4- Godot

Ücretsiz ve en iyi oyun motoru hangisi – Godot

Godot motoru , hem 2D hem de 3D oyunlar yapmak için mükemmeldir . Motor, çok sayıda ortak araç sağlar, böylece tekerleği yeniden icat etmeden oyununuzu yapmaya odaklanabilirsiniz. ” Kullanımı ücretsiz ve MIT lisansı ile açık kaynak . Telif hakkı yok, abonelik ücreti yok, gizli ip yok – Godot motoru ile geliştirdiğiniz her şey sizindir. Godot sürekli hataları gideren ve her zaman iyi bir işaret olan yeni özellikler geliştiren bir topluluğa sahiptir. Aktif bir topluluk, en özel Godot’la ilgili sorularınızın bile cevapları demektir. Godot ayrıca Reddit forumları, Facebook grupları, steam topluluğu, Godot forumları ve daha fazlası dahil olmak üzere diğer internet HUB’larına da bağlanmaktadır.

5- CryEngine

En İyi Grafik Oyun Motoru – Cry Engine

CryEngine platformunu kullanmak ücretsizdir . Herhangi bir lisans ücreti, telif ücreti veya diğer gizli ücretler ödemek zorunda kalmadan tam motor kaynak kodunu ve tüm motor özelliklerini alırsınız. CryEngine görsel olarak çarpıcı bir motordur. Grafikler güzel ve karakterler hayat benzeri. Birkaç farklı platform için geliştirmek üzere CryEngine kullanabilirsiniz :

  • Xbox One
  • PlayStation 4
  • Windows PC
  • Oculus Rift

Doğru – sanal gerçeklik oyunu yaratma dünyasına dalmak istiyorsan, CryEngine seni ele aldı. Motorun kendisine ek olarak, CryEngine ayrıca birçok ücretsiz öğrenme kaynağı sunar .Öğreticiler, forumlar ve belgeler size başlamanız için gereken araçları sunar. Motorun arkasındaki güç nedeniyle, bir miktar öğrenme eğrisi var. YouTube ve resmi CryEngine kaynakları burada sizin arkadaşlarınızdır.

Oyun içi varlıklar için bir kısayol arıyorsanız, muhtemelen pazarda bulabilirsiniz. Cryengine pazarı , para karşılığında “ dağ evi ” veya “ uzay müziği ” gibi paketler sunar. “ CryEngine V Yeni Başlayanlar Paketi ” ve “ Patlayıcılar ” paketi gibi ücretsiz olarak da kullanılabilen varlıklar vardır .

En İyi Oyun Motorları Hangisi Sorusuna Cevap Verdik Sizlerde Bizlere Destek Olmak İsterseniz Yorum Yapmanız Yeterli…

enesulusoylar

Herkese Merhabalar. Ben Enes Ulusoylar. Teknolojiyle, internetle ve sosyal medya ile her zaman haşır neşir olan birisiyim. Sizler için bu blogda içerikler üretmeye çalışıyorum. Bana yorum veya iletişim sayfasından ulaşabilirsiniz. İyi Günler...

Add comment

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.