En İyi Robot Süpürgeler

Yazımızı hazırlamadan önce bir şirketin kendi laboratuvarlarında en iyi süpürgeler için bir pist hazırlamışlar. Bizde bu teste göre en iyi robot süpürgeleri derledik.

Neato Botvac 945-0205

Bu, genel olarak en iyi özellik kombinasyonuyla robot vakumudur. Koltuk bacakları ve döşeme eşikleri gibi engellerin etrafında dolaşma için en iyi ve çevik olan bu süpürgeyi seçtik.

Samsung POWERbot

Bu otomatik vakumun arkasındaki emiş gücü gerçekten etkileyicidir.Kıyaslamamızda diğer birimlerden daha çok pisliği süpürdü.fakat mobilya aralarında bizi biraz zorladı ancak halen çok etkileyiciydi.

iRobot Roomba 980

Bu birlik, çeviklik için rakipsizdi. Bir robot vakumu satın almanızın nedenlerinden biri, birkaç temizlik görevinden başarısız olabileceğini düşünmektir. Fakat bu en iyi çevikliğe sahip olan bir robot tavsiye ederim.

Neato Botvac D3 

Neato Botvac D3 Connected, laboratuar emme testlerinde de oldukça güçlü idi. Halıda ikinci en iyi emmeyi, neredeyse diğerlerinden daha fazla tahıl ve talaş pisliğini kaldırdı. Ev ortamı testinde, diğer vakumların geride bıraktığı bir miktar pisliği azda olsa topladı.

iRobot Roomba 650

Roomba 650, iRobot’un ürün serisindeki eski modellerden biridir, ancak bu kadar kaliteli, çok iyi bilinen ve çok iyi kabul gören, en iyi robotlu elektrikli süpürgeler karşılaştırmamızda hala bir yer kazanıyor. Bu vakumla ayarlarınızı programlamak ve değiştirmek için bir mobil uygulama veya uzaktan kumanda alamıyorsunuz; bu da kontrolü cidden  zorlaştırıyor. Bu robotu sadece üstteki düğmeleri kullanarak kontrol etmeniz gerekiyor. Ayrıca, ekranı diğerlerinden daha az bilgi sunar, bu yüzden kullanımı en kolay olan değil. Kullanımı kolaylaştıran bir diğer husus, mobilya ve döşeme tahtalarında çizik izi bırakmamasını sağlayan, her iki yanındaki lastik tampondur.

Infinuvo Hovo 780

Infinuvo Hovo 780, en iyi robot elektrikli süpürgeler arasında  pisliklerin bir kısmını temizleyen gürültülü bir robot elektrikli süpürgedir .Açıklanamayacak bir şekilde, kolay engellerden birkaçını temizleyemedi, ancak Hovo, özellikle de halı üzerinde, etkileyici bir emme gücü sundu.

Bu, halıda pisliği kaldırmada en iyi robotların arasındaydı; Laboratuvarımızda halı üzerindeki talaş testinde sadece biraz daha iyi olabilirdi. Evde yapılan testte, halı kaplamalarındaki üstünlüğünden daha fazla ön plana çıkmıştı. Aslında halıları daha temiz görünmesini sağladı. Sert yüzeylerde çok iyi olsa bile, halı kaplı yüzeyleri hafifçe süpüren gibi görünen çoğu rakip hakkında hiç bir şey söylenemez. Hovo fırçaları gerçekten de halıyı  ve taze görünmesini sağlıyordu.

Infinuvo Hovo 780, bir paspas özelliği sunan rakiplerinden sadece birkaçından daha iyi ve bu yardımcı bir ekstra olabilir. Aynı zamanda ekstra vakumlama yetenekleri de vardır. HEPA filtreleme özelliği sunar ve çöp tenekesi, tozlu akarları ve çöp kutusu içindeki diğer sürünen tarayıcıları öldürmek için tasarlanmış bir UV ışığı içerir.

Hovo’nun ekranı, bazılarına kıyasla biraz eski modeldir ancak yine de, neler olup bittiğini bildirmek için yalnızca üstte tek bir ışığa sahip olanların önünde birkaç kilometre ileride. Hovo, önceden kaydedilmiş mesajları olan otomatik vakumlardan biri. Bu mesajlar, dijital ekrandaki hata kodlarıyla birleşince, kontrollerin kullanımı kolaylaşır. Makine hayali bir engel bulup durduğunda, makinenin neden durması gerektiğini düşündüğünü söyleyebiliriz.

Yönetici
Yönetici hakkında 76 makale
Hayatının bir çok alanında küçüklükten beri bilgisine bilgi katan yeniliği seven teknoloji meraklısı ve aynı zamanda ulutekno.net'in yöneticisi olan biriyim.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*