Film Kültürünüzü Geliştirmek İçin Ne Yapmalısınız?

Kim sevdikleri ile beraber güzel bir olay örgüsüne sahip filmleri izlemek istemez ki. Elbette ki hepimiz film izlemek ve hayatın günlük stresinden biraz olsun uzaklaşmak isteriz. Bunu bir alışkanlık haline getirdiğimizde otomatik olarak belli bir kültür elde ediyoruz. Peki film kültürü elde etmenin ne gibi avantajları oluşuyor? Arkadaş ortamında ya da iş sektöründe ortaklarla beraber sohbet ederken arada dinlenme molalarında sevdiğiniz filmlerle ilgili fikir alışverişinde bulunabilirsiniz. Bu da beynimizin farklı bir bölgesinin çalışmasına destek olarak yaptığınız işe daha iyi konsantre olmanızı sağlar. Bunun için beynimizde daha fazla nöral ağ oluşturmak ve keyifli dakikalar geçirmek amacıyla film izle kategorisinde veya sinema salonunda anın tadını çıkarabilirsiniz. Böylece yıllarca edindiğiniz alışkanlık sizlerde bir kültür oluşturur ve tanımadığınız yabancı hayatları bile izleme imkanına kavuşursunuz. Eğer yabancı dil bilmiyorsanız Türkçe altyazılı seçeneğini tercih edebilir dünyanın öbür ucunda seyircilere aktarılmak istenen mesajı rahat bir şekilde anlayabilirsiniz. Durum sadece bununla kalmıyor elbette. Yani film izleyerek sadece film kültürünüzü arttırmış olmuyor aynı zamanda fiziksel ve ruhsal sağlığınıza olumlu katkılar yapıyorsunuz. Stanford Üniversitesinde yapılan araştırmalar göstermiştir ki; kişinin sevdiği bir filmi dostlar ile birlikte izlemesi o anlık ruh halinde pozitif gelişmeler ortaya çıkarıyor ve bir sonraki yapacağı işe kişi daha iyi bir şekilde konsantre olabiliyor. Buradan çıkarılacak sonuç ise çalışmalarınıza ara verdiğinizde veya ruhsal olarak kendinize iyi hissetmediğiniz de sevdiğiniz kategoride bir film izleyerek içinde bulunduğunuz durumu kurtarabilirsiniz.

En İyi Film İzleme Ortamı Nasıl Belirlenir?

Film izlemek için en iyi ortam kişinin konforuna göre değişkenlik gösterir. Çünkü bazıları sinema salonlarında film izlemeyi tercih ederken bazıları patlamış mısırını alıp evinde pijamalarıyla film seyretmeyi daha çok seviyor. Durum böyle olunca sinema severlerin takip ettiği filmler vizyona girdiği zaman dijital platformlarda ya da sinema salonlarında büyük bir izlenme rekorları kırıyor. İşini iyi yapan erkek ve kadın oyuncular ile başarılı bir yönetmenin ortaya koyduğu görsel bir şöleni tüm dünyadan milyonlarca sinemasever seyrederek kişisel gelişimine büyük bir katkı sağlıyor. Burada önemli olan mevzu filmi seyredecek ortamın belirlenmesi ve dikkatinizin dağılmadan filmi sonuna kadar izlemenizdir. Bazı insanlar filmlerin uzun sürelerinden şikayet etmekte ve bir filmi açtığında sonunu getiremediğinden yakınmaktadır. Yaklaşık 3 saati bulan yapıtlar olduğu gibi kısa filmlerde izleyicilerin zevkine sunuluyor. Sizler de istediğiniz uzunlukta ve kategoride herhangi bir filmi izlemeyi tercih edebilir, hafta sonunuzu daha keyifli hale getirebilirsiniz.

enesulusoylar

Herkese Merhabalar. Ben Enes Ulusoylar. Teknolojiyle, internetle ve sosyal medya ile her zaman haşır neşir olan birisiyim. Sizler için bu blogda içerikler üretmeye çalışıyorum. Bana yorum veya iletişim sayfasından ulaşabilirsiniz. İyi Günler...

Add comment

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.