Hareketli Masaüstü Arka Planı Nasıl Yapılır ? Wallpaper Engine

Wallpaper Engine, Windows masaüstünüzde canlı duvar kağıtları kullanmanıza olanak tanır. 3D ve 2D animasyonlar, web siteleri, videolar ve hatta belirli uygulamalar dahil olmak üzere çeşitli duvar kağıtları ile desteklenir. Mevcut bir duvar kağıdı seçin ya da kendi animasyonlu arka planınızı  yaratın.

Wallpaper Engine, Steam üzerinden 8.00 TL ile alabildiğiniz bir arkaplan yaratıcısıdır.

Eski düz arka planlarınızdan sıkıldıysanız kesinlikle alabileceğiniz 1000’lerce animasyona sahip bir uygulama. Atölyeden en pöpüler animasyonlardan tutunda arkadaşlarınızın ve sizin yaptığınız animasyonlara kadar bir çok animasyon bulunmaktadır.

Hareketli Arka Plan Nasıl Yapılır?

  • Öncelikle Steam arayüzüne giriş yapın.
  • Sağ üstte bulunan arama kutusuna ”Wallpaper Engine” aramasında bulunun.
  • Daha sonra uygulama mağaza sayfasına girdiğinizde sistem gereksinimlerini bilgisayarınızın durumuna bakarak uygulamayı satın alın. Daha öncesinde satın almış iseniz Steam arayüzünde bulunan kütüphane kısmına tıklayın
  • Uygulamamızı oyunlar bölümünde aramayın. Uygulamamız yazılım kısmında bulunacaktır.
  • Uygulamamızı bulduktan sonra yükle seçeneğine tıklayabilirsiniz.
  • Wallpaper Engine uygulamamızı indirdikten sonra uygulamayı açıyoruz.
  • Uygulama kısmında ise varsayılan masaüstü arka planları tercih edebilirsiniz fakat ben bunu önermem. Çünkü atölye kısmından daha iyi animasyonlu duvar kağıtlarını seçip bilgisayarınızın arkaplanı yapabilirsiniz.

Performans

Wallpaper Engine, mümkün olduğunca az sistem kaynağı kullanırken eğlenceli bir deneyim sunmayı amaçlamaktadır. Bir oyunu oynarken veya çalışırken dikkatinizi dağıtmamak veya engellememek için, başka bir uygulamayı kullanırken veya tam ekran oynatırken (kenarlıksız pencere modu dahil) duvar kağıdını otomatik olarak duraklatmayı veya tamamen durdurmayı seçebilirsiniz. Wallpaper Engine’in ihtiyaçlarınıza uygun hale getirilmesi için çeşitli kalite ve performans seçenekleri mevcuttur. Genel bir kural olarak, 3D, 2D ve video tabanlı duvar kağıtları en iyi performansı gösterirken, web siteleri ve uygulamalar sisteminizden daha fazla kaynak isteyecektir. Özel bir GPU’ya sahip olmak şiddetle tavsiye edilir, ancak çokta gerekli değildir.

Ücretsiz İndirebilirmiyim ?

Tabikide evet fakat atölye kısmındaki içeriklere erişemeyebilirsiniz. Nerden indirebilirim konusuna gelecek olursak internette bir araştırma yapabilirsiniz. Link koymak isterdik ama telif hakları sebepiyle koyamıyoruz.

En İyi 100 Arkaplan

Son olarakda böyle bir video koyup yazımızın sonuna gelelim kendinize iyi bakın alt taraftan yorum bırakmayı unutmayın.

Yönetici hakkında 69 makale
Merhaba ben Enes Ulusoylar.1999 yılında Çankırıda doğdum. Çankırı Hacı Murad-ı Veli lisesinde okudum.

3 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*