İnstagram Mavi Tik Alma | Hesap Onaylatma Nasıl Yapılır ? 2019

Posted by

İnstagram hesap onaylatma veya başka bir değişle mavi tik alma nasıl yapılır? İnstagram uygun gördüğü profillere hesaplarının mavi tik olmasına olanak sağlıyor. Bu onaylanmış hesaplar sizin iyi bir marka veya bilinen ve güvenilir bir profil olduğunuzu gösteriyor.İnstagram onaylı hesap sizlere ne gibi avantajlar sağladını sizler için açıklayacağım. Diyelimki siz yeni bir marka veya bir firmasınız instagram hesabınızdan ürünler satıyor, ticaretini yapıyorsunuz. Veya siz bir bilinen, tanınan bir kişisiniz ileride çıkacak olan fake hesapların önüne hesabınızı onaylatarak veya bir başka değişle mavi tik alarak geçebilirsiniz. Çünkü diğer fake hesaplar sizin adınıza ürünler satabilir diğer insanlar ile iletişime geçebilir. Ve güvenirliliğinizi kaybedebilirsiniz. Bununla alakalı olarak instagram kullanmanın zararları adında bir yazımda bahsetmiştim.


İlk olarak tanınmış bir kişilik iseniz instagramla direk iletişime geçerek mavi tik veya hesabınızı onaylatabilirsiniz. Ancak bu işlem zor ve zaman alıcı bir işlemdir. İnstagram size çok uzun sürede geri dönüş yapabilir. Fakat bu yöntem en kaliteli ve ihtimali en yüksek yöntemdir.


İnstagram ile nasıl iletişime geçerim ?

  •  İnstagram hesabınıza giriş yapın.
  •  Profilinizde bulunan sağ en üst köşede seçenekler kısmına (3 nokta) tıklayın. Bu alan sizi seçeneklere yönlendirecektir.
  •  Seçenekler kısmında alt tarafta bulunan destek kısmından sorun bildire tıklayın.
  •  Karşınıza gelen ekrandan görüş bildire tıklatın. Özelliği seç kısmından profilinizi seçin. Ve ilerleyin.
  •  Ardından boş kutucuğa internette bulunan ingilizce mavi tik onaylatma formunu bulun ve bu alanı kendinize göre doldurun.
  • Alt taraftan ek olarak instagram profilinizin resmini atın.

Eğer sizi uygun bulurlar ve onaylar ise hesabınız onaylanır.Bir diğer yol ise biraz bütçenizden para ayırarak instagram ile partner olarak çalışan uzman kişiler ile iletişime geçerek para ile mavi tik alabilir, hesabınızı onaylatabilirsiniz.


İnstagram hesabınızın onaylanması için gereken ilk konulardan biriside yüksek takipçi sayısına ulaşmaktır. Yüksek takipçiye ulaşmış bir profiliniz var ise instagram size rahatlıkla mavi tik verebilir. Ancak mavi tik alma hilesi veya takipçi satın almamanız şiddetle tavsiye edilir. Çünkü instagram etkileşimli takipçileriniz var ise hesabınızı onaylatır. Bot,fake takipçili profillere asla mavi tik vermez, aldırtmaz.

Fakat bu konuda sadece yüksek takipçi önemli değildir. Sizin önceden yer aldığınız filmler, müzikler varsa youtube kanalı vs. gibi kendinizi kanıtlayabileceğiniz bir belge niteliğinde önceden yapmış olduğunuz veya yapmakta olduğunuz işleri instagram’a vermelisiniz. Ancak bu şekilde instagramdan onay alabilirsiniz.


İnstagram için gereken bir diğer husus ise hesabınızda aktif ve sürekli paylaşımlarda bulunmaktır. Eğer uzun süredir aktif olmadığınız bir profiliniz var ise bu profilinizden mavi tik almayı beklemeyin.

Bazı sahtekar firmalar size mail atarak veya herhangi bir şekilde size ulaşarak sizin hesabınızı onaylatacağını, fakat sizlerdende şifrenizi istediğini söyleyebilir. Bunlara kesinlikle inanmayın. Mavi tik alma hilesi diye bir şey yoktur. Bu işlemde asla şifreye gerek yoktur.


Yazımızın son kısmındada değinmek istediğim bir konu eğer hesabınızda yasaklı içerikler paylaşıyor iseniz. Ve hesabınız spam yiyorsa bu instagram mavi tik alma konusunda hiç bir şansınız yok.

Sizlerde mavi tik aldıysanız alt taraftan yorum atabilir diğer okuyucularımızı bilgilendirebilirsiniz.

One comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir