İnternet Sitesi Ne Kadar Para Kazandırır ?

Posted by

Herkese merhabalar sayın Ulutekno ziyaretçileri,  uzun zamandır başka projelerde yer almamdan dolayı bir süredir devam eden yayın hayatımıza 1 ay gibi bir süre ara verdim. Projelerimi sizlerle paylaşmam için neredeyse 4-5 ay gibi bir süre halen daha var. Bu süreç içerisinde burada pek fazla güncel olamayacağım. Ancak sizleride yazısız tabii ki de bırakmayacağım. Lafı çok fazla uzatmadan asıl konumuz olan websitesi kurmak ne kadar kazandırır’a geçelim.

Bir websitesi veya bir internet sitesi ne kadar kazandırır?

Günümüz çağı bilgi çağı ve bilgiye en kolay ulaştığımız yer ” Google” sayesinde aradığımız bilgiye bir tıkla ulaşabiliyor ve faydalanabiliyoruz. Google’ da yer alan bir çok sıralama içerisinden bir web sitesi seçiyor, seçilen adrese ulaşıyoruz. Ulaştığımız internet site sahipleri sitelerinde yayınlamış olduğu reklamlar ile para kazanabiliyorlar. Bu sayede kullanıcı aradığı bilgiye ulaşmış, site sahibide bu işten parasını kazanmış oluyor.


Sizlerde bir internet site sahibi olabilir, paranızı kazanabilirsiniz. Tabii ki de sadece reklam ile kazanmıyorsunuz. Daha bir çok alternatif yöntem mevcut. Bunlardan en bilinir olanı ise adsense. Adsense ile sitenize reklam alanları yerleştirebilir, tık ve gösterim yoluyla para kazanabilirsiniz. Bir diğer yöntem ise banner reklamlar. Banner, sitenizde yer vermiş olduğunuz bölümlerde yer alan size reklam vermek isteyenlerin reklam yayınladıkları kısımlardır. Ancak yeni başlayanlar banner yöntemiyle para kazanmakda zorluk çekebilir. Bunun nedeni siteniz tanınmamış ve kimse tarafından keşfedilmemiş olmasıdır. Bir sonraki ve en çok kazandıran yöntemlerden biri olan tanıtım yazısı yayınlamak. Tanıtım yazıları; bir firmayı, siteyi tanıttığınız yazılardır. Tanıtım yazılarındaki para kazanma oranı sitenizin hitidir. Sitenizin hiti ne kadar fazla ise o oranda para kazanabilirsiniz. Bu sadece tanıtım yazısı için değil tüm reklam yöntemlerinde aynıdır. Bu üç reklam alternatifi en fazla kullanılan yöntemlerden birisi bunun yanında tabii ki de backlink, satış ortaklığı ve e-ticaret gibi konularda yer alıyor.

Bu reklam yöntemlerini kullanarak bir internet sitesinden ne kadar para kazanabilirsiniz ?

Sorumuzun cevabı kesinlikle çok çalışma ve aynı oranda para kazanma. Bu konuyu şu şekilde özetleyebiliriz: İki esnaf düşünün bu esnaflardan biri çok çalışıp çok para kazanırken, bir diğeri çalışmayıp çok az para kazanıyor. İnternet sektörüde aynı bu mantık ile çalışmaktadır. Siz ne kadar emek verirseniz o kadar ekmek yersiniz. Kısaca, ben bir web sitesi kurayım sonra yatarak para kazanayım olayı tamamen YALAN! Siz yeterki çalışın zaten sonrasında kesenin dolduğuna sizlerde şahit olacaksınız.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir