İnternette Para Kazandıracak En İyi Freelance İşler

Posted by

Freelance, serbest olarak parakazanabileceğiniz daha doğrusu kendi işinizin patronu olabileceğiniz bir çalışma stilidir. Hiç bir yere bağımlı olmayan meslek gruplarına freelance meslek grubu denir. Diğer bir adıyla da serbest meslek anlamına gelen bu işte mesai saati, çalışma ortamı ve tatilinizi sizin belirleyeceğiniz bir meslekgrubudur. Para Kazanacağınız başka bir platformu da bu yazımızda açıkladık.


İnternetten Para Kazanabileceğiniz En İyi Freelance Meslekler

İnternet ortamında serbest olarak para kazanabileceğinizi biliyormusunuz ? Haydi gelin internetten freelance olarak nasıl para kazanıldığına bakalım.


Makale Yazarlığı Yapın

Kaleminize ve kendinize güveniyorsanız tercih edebileceğiniz en iyi freelance mesleği olabilir. Seo ve diğer konulara hakim iseniz para kazanma noktasında yüksek meblağlar kazanabilirsiniz. Yazdığınız kelime sayısına ve ya makale başına ücretler alabilir, aynı zamanda da yazı yazarak para kazanmış olursunuz.


Websitesi Geliştirin

Bir websitesi geliştirme hakkında bilginiz var ise para kazanacağınız diğer bir yöntemde web sitesi geliştirerek satmak. Ancak dikkat etmeniz gereken bir husus var, bazı işverenler sitelerini sizden geliştirmeyi isteyebilir ancak daha sonradan vazgeçerek paranızı vermeyebilirler bu yüzden paranızı işten önce teslim almalısınız.


Reklam Modeli Olun

Yüzünüze ve konuşmanıza güveniyorsanız herhangi bir reklamı tanıtmakta model olabilirsiniz. İşverenlerle iletişime geçerek reklam modeli olabileceğinizi söyleyin. İsterseniz kendi reklam filminizi kendiniz yapın. İster, işverenin reklam filmine göre oynayın.


Logo Tasarımı Yapın

Photoshop bilginize güvendiğinizi idda ediyorsanız neden şirketlerin logolarını yapmıyorsunuz ? Freelance alanında çok başarılı olan bu işe sizde başlayabilirsiniz. Öncelikle çalışmalarınızı şirketlere gösterin, beğenirlerse sizden logo yapmanızı isteyecektir.


Afiş Ve Poster Tasarlayın

Kişisel ilan ve duyurular için işverenler, sizden afiş ve poster tasarımı isteyebilir. Eğer bu yönde bir beceriniz ve birikiminiz varsa neden afiş ve poster tasarlayıp para kazanmıyorsunuz ?


Şaka Organize Edin

Bir haber siteniz veya herhangi bir siteniz varsa burdan şaka amaçlı haber paylaşabilirsiniz. Şakayı yapan size bir ücret ödeyip haberini yapmak isteyebilir, ve sizde bu yöntemle para kazanabilirsiniz.


Video Ve Animasyon Hazırlayın

Video montajı veya animasyonlarınıza güveniyorsanız para kazanabileceğiniz mükemmel bir freelance işi diyebilirim. 3D animasyon, intro animasyonu veya video düzenleme hakkında deneyimleriniz varsa neden para kazanmaya başlamıyorsunuz ?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir