Kurşun Levha

Kurşun levha üretimi madenlerden çıkarılan saf kurşunun çeşitli yöntemler ile levha haline getirilmesi sürecini kapsamaktadır. Hurdalardan ayrıştırılarak ya da madenden getirilen kurşun uzun işlenme süreçlerinden geçirilir. Genel anlamında yer altından çıkarılan kurşun, geri dönüştürebilir özelliğe de sahiptir. Kurşun 327 derece ısı ile erime noktasına gelene kadar şekillendirilir. İnce plaka şeklinde, levha veya tabakalar halinde üretimi yapılmaktadır. Bunun yanında alıcıların beklenti ve isteklerine bağlı kalarak özellikle hastanelerde radyasyon seviyesi hesaplanarak kurşun levha kalınlıklarının farklı bir şekilde üretilmesi de mümkündür. Filiz adı verilen kurşun parçacıklarına madenlerin her yerinde rastlamak mümkündür. Kurşun çıkarıldıktan sonra çeşitli yöntem ve tekniklerle çoğaltılabilir.  

Kurşun Levhalardan Üretilen Ürünler ve Fiyatları Nelerdir?

   Kurşun madenden çıkarıldıktan veya geri dönüştürüldükten sonra uzun işleme süreçleriyle ortaya yeni ürünler çıkarılmaktadır.  Yaygın olarak medikal sektörü ve röntgen cihazlarından yayılan radyasyonu engelleyen kurşun levhalar sağlık alanına özel olarak üretilmektedir. Kurşun levha fiyatları genel olarak değişkenlik gösterse de piyasada genel itibari ile kurşunun 1 kg’lık fiyatı 127 TL’dir. Kurşunun kaplayacağı alana, yapıya ve kalınlığına göre fiyatları da değişim göstermektedir. 

   Kurşun paslanmaz yapısıyla birçok alanda en çok kullanılan maddelerdendir. Kurşun cam, kurşun paravan ve kurşun kapılarında bulunduğu, üretimlerimizin %50’sini yut dışına ihraç eden firmamız dünya pazarında büyük bir talep görmektedir. Sizde en uygun fiyat garantisi be yüksek kalite ile hizmet almak için İstanbul Kurşun ve Metal Sanayi sitesini ziyaret ediniz.

enesulusoylar

Herkese Merhabalar. Ben Enes Ulusoylar. Teknolojiyle, internetle ve sosyal medya ile her zaman haşır neşir olan birisiyim. Sizler için bu blogda içerikler üretmeye çalışıyorum. Bana yorum veya iletişim sayfasından ulaşabilirsiniz. İyi Günler...

Add comment

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.