Kurutma Makinesinde Su Tankı Işığı Yanması

Kurutma makineleri son yıllarda oldukça yaygın şekilde kullanılmaya başlandı. Çamaşır kurutma işleminde sağladığı önemli kolaylık ve avantajlar nedeni ile kullanımı sürekli yaygınlaşmaya devam ediyor. Kurutma makineleri modern teknoloji ile mekanik sistem yapısını bir araya getiriyor. Bu şekilde çamaşırların en kısa zaman dilimlerinde ekstra yer ve zaman ayırmak zorunda kalmadan kurutulmasına yardımcı oluyor. Ancak tüm beyaz eşya ürün gruplarında olduğu gibi kurutma makinelerinde de zaman zaman çeşitli arızalar yaşanabiliyor. Gelişmiş özellikleri sayesinde mevcut sorununa ilişkin olarak detaylı bilgilerin tüketici tarafından edinilebildiği kurutma makinesi arızaları için Acıbadem Arçelik Servisi merkezine başvuruda bulunulabiliyor.

Kurutma Makinesi Su Tankı Işığı Neden Yanar?

Kurutma makinesinde kurutmaya verilen tüm çamaşırlar ıslaktır. Dolayısı ile makinenin fonksiyonunu yerine getirerek, kuruttuğu çamaşırların suyu makine içerisinde bir yerde toplanmaktadır. Su tankı olarak isimlendirilen bu parçadaki su miktarının tankı kapasitesinin sınırlarına gelmesi durumunda makinenin gösterge panelinden uyarı verir. Çünkü daha fazla su alabilecek kapasitesi bulunmadığından daha fazla çamaşırı kurutma işlemi yerine getiremez. Böyle bir durumda da kurutma makinesinin su tankı ışığı yanar ve makine çalışmaz. Kurutma makinesinin su tankının dolmasına istinaden çalışmaması durumunda Sultanbeyli Arçelik Servisi merkezine başvuruda bulunmadan önce yapılabilecek basit işlem imkanı bulunmaktadır.

Kurutma Makinesi Çalışmaması Çözümü

Kurutma makinesinin su tankının dolduğunu gösteren uyarı vermesi ve çalışmaması durumunda hemen su tankı kontrol edilmelidir. Söz konusu su tankının boşaltılması için öncelikli olarak makinenin fişten çekilmesine dikkat edilmelidir. Makinenin modeline göre değişkenlik gösterecek şekilde ön cephedeki sağ üst köşede çekmece bulunur. Bu çekmece yerinden çıkartılarak, içerisinde birikmiş su boşaltılabilir. Daha sonra tekrar yerine takıldığında su tankı dolması uyarı gider. Böylelikle kurutma makinesinin aktif şekilde kullanılmaya devam edilebilmesi mümkündür. Ancak bu işlemi gerçekleştirdikten sonra halen aynı sorun yaşanmaya devam ediyorsa mutlaka profesyonel destek alınması gerekmektedir. Bunula birlikte su tankı farklı bir noktada ise de Pendik Arçelik Servisi merkezine başvuruda bulunarak, profesyonel destek alınabilmektedir. Uzman teknikerler tarafından su tankı boşaltma ve diğer teknik sorunlar kısa sürede giderilerek, aktif şekilde kullanılabilir duruma getirilir.

enesulusoylar

Herkese Merhabalar. Ben Enes Ulusoylar. Teknolojiyle, internetle ve sosyal medya ile her zaman haşır neşir olan birisiyim. Sizler için bu blogda içerikler üretmeye çalışıyorum. Bana yorum veya iletişim sayfasından ulaşabilirsiniz. İyi Günler...

Add comment

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.