Mobil Uygulama Yapmanın Maliyeti Nedir?

Google Play Store’da yayınlayacağınız mobil uygulamanın veya oyunun sıfırdan ne kadar maliyeti olur? Kaç liradır? gibi sorularınız varsa doğru yerdesiniz.

Öncelikle oyun veya uygulamalarınızı kurmak, yayınlamak ve insanlara tanıtmak maliyeti yüksek işlerdendir. Özellikle oyun veya uygulamanızın tanıtımından tutunda kurulumuna kadar birçok para cebinizden uçuverir.

Oyun veya Uygulama Yapım Aşaması

Aslında oyun veya uygulama fikrinize yani projenize göre bu fiyatlar şekillenebilir. Çalışacağınız kişiden çok kolay bir iş isteyebilir ve ucuza halledebilirsiniz. Ancak, fikirleriniz büyük ve çarpıcı ise çalışacağınız kişi sizden yüklü miktar da bir para isteyebilir. Bu işi çok daha ucuza getirip bu işlemleri kendinizin yapacağını varsayarsak cebinizden çok büyük bir fiyat çıkmaz. Kendi uygulamanızı nasıl geliştireceğinizi bilmiyorsanız kurslar satın alabilirsiniz. Udemy üzerinden kodlama ve oyun geliştirme üzerine kursları 25 – 35 TL gibi bir ücrete satın alabilirsiniz. Yani uygulamanızı kendinizin geliştireceğini varsayarsak 35 TL‘yi gözden çıkarın.

Uygulama veya Oyunlarınızı Google Play’e Yükleme

Google Play’de developer hesabınız bulunmuyorsa bir kereliğine vereceğiniz 25 dolar ile Google Play Market’de uygulama ve oyun yayınlayabileceksiniz. Tek seferliğine verebileceğiniz bu ücret sonrası sınırsız oyun ve uygulama yükleme şansına sahipsiniz. 25$=150 TL

Yayınlama ve Reklam Aşaması

Oyun veya uygulamanızı hazırladınız ve yayınladınız, şimdi insanlara ulaşmanız için reklam yapmanız gerekiyor. Bu iş içinse en az 1.000 TL‘yi gözden çıkarın.

Tüm her şeyden kısarak toplamda 1085 TL gibi bir ücrete uygulamanızı hazır hale getirebilirsiniz. Uygun fiyata uygulama veya oyun yaptırmak isteyenler iletişim kısmından bana projelerinizi yazabilir ve fiyat çıkartabilirsiniz.

enesulusoylar

Herkese Merhabalar. Ben Enes Ulusoylar. Teknolojiyle, internetle ve sosyal medya ile her zaman haşır neşir olan birisiyim. Sizler için bu blogda içerikler üretmeye çalışıyorum. Bana yorum veya iletişim sayfasından ulaşabilirsiniz. İyi Günler...

Add comment

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.