Oyun Videosu Çekerken Kasma Sorunu Çözümü

Özellikle Youtube’a video çekerek içerik üreten bir çok kanal bulunuyor. Bu kanalların bir çoğu oyun videosu çekerek içerik üretiyorlar. Fakat sistemi orta ve kötü olanlar video çekerken kasma sorunu ile karşılaşıyorlar. Bizde bu neden ile ortaya çıkarak oyunlarda 40-50 fps değil gerçek fps leriniz ile oynamanızı istiyoruz. Öncelikle şunu belirtmeliyimki eğer bilgisayarınızın oyunlardaki gerçek fps’i 30-50 arası ise söyleyeceğim bu yöntemi en başından kullanmayın. Fakat gerçek fpsleriniz 80-100 veya daha fazlası ise bu yöntemi çekinmeden kullanabilirsiniz.

İlk olarak kullanıcıların şikayeti lol video çekerken kasıyor, csgo video çekerken kasıyor gibi problemleri var. Şuan günümüzdeki populer video çekme programları Örn: Bandicam, kullanıcıların bir diğer sorunu ise Bandicam ile çektiğim video kasıyor gibi terimler kullanması. Artık bu yazıdan sonra Bandicam veya Fraps gibi programları bilgisayarınızdan kaldırabilirsiniz. Sizlere oyun videosu çekerken önereceğim iki program var.

1- Plays Tv 

Playstv, Sizlerin fps’ini en az derecede indirecek ve oyunlarınızı kasmadan oynayabileceksiniz.

2- Camtasia Studio

Artık profosyenel olmadan Playstv ile çektiğiniz  videolarınıza edit ve render yapabilecek, daha sonra gönül rahatlılığıyla videolarınızı çekip Youtube’da paylaşabileceksiniz.

Artık sizde oyun videosu çekerken kasma sorunu yaşamayacaksınız. Plays tv’nin ayarlarını yapamıyor iseniz youtube’da bir çok video bulabilirsiniz.

Yönetici hakkında 69 makale
Merhaba ben Enes Ulusoylar.1999 yılında Çankırıda doğdum. Çankırı Hacı Murad-ı Veli lisesinde okudum.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*