Ping Nasıl Düşürülür ? 2019

Posted by

Yaz tatiline girdiğimiz şu günler, online oyunlardaki rağbet oranını arttırıyor. Fakat herkesin bu durumdan nefret ettiği bir sıkıntı var, o da ping sıkıntısı olabiliyor. Peki oyunlarda pinginizin yükselmesini nasıl düzeltebilirsiniz ? İşte buyrun Ping nasıl düşürülür ?

Ping Neden Yükselir ?

Ping, sizin bilgisayarınız ile bağlantı sağladığınız sunucu ile veri aktarımında geçen süreye ping adı verilir. Online oyunlarda (csgo-lol-pubg vs.) pinginiz fazla olması oyununuzda ani veya devamlı kasmatakılma sorunlarına yol açar. İşte bu sorunlara yol açan pingyükselme sebepleri

  • Öncelikle aldığınız internet hızı hiç bir şey ifade etmez. Sizin önemli olan bağlantı şeklinizdir. Eğerkablosuz bir şekilde bağlanıyor iseniz pinginiz kabloluya göre daha fazla olacaktır. Önerim kablolu bir şekilde bağlantı kurmanızdır.
  • İnternet sağlayıcınız zayıf bir alt yapı kullanıyorsa pinginiz yüksekolabilir. Bunun için alt yapısı iyi olan, iletkenliği fazla olan kablolu alt yapıları tercih etmenizi öneririm.
  • Modeminizle bağlantı kuran cihazlar veri trafiğinde gecikmelere yol açar. Bunun için modeme sadece sizin bağlandığınızdan emin olun. Hatta modeme kablolu bağlanın ve modemin tüm wifisiniarkasındaki tuştan kapatın.
  • Oynadığınız oyunlardaki sunucu uzaklığı pingi etkiler. Türkiye’debulunan sunucularda pinginiz çıkmayabilir. Ancak siz sunucuya ne kadar uzak olursanız aynı oranda pinginiz artacaktır.
  • Modeminizin markası veya modeli ping sürenizi arttırmaz. Ancak alt yapıda bulunan kabloların eskimesi, yıpranması pinginizi etkiler. Özellikle 25-30 yıl süreden fazla olan apartmanlarda pinginiz artabilir.

 

 Ping Nasıl Düşürülür ?

Aslında yukarda bir çok nedeni ve nasıl düzelteceğinizi belirttik. Gelin kısaca tekrar belirtelim.

Kablosuz değil, kablolu bağlantı türünü tercih edin.

İyi bir alt yapılı internet sağlayıcısı tercih edin.

Modeminizle sadece siz bağlantı kurun.

Sunucusu yakın oyunlar tercih edin.

Yeni alt yapılı bir binaya taşının veya eski, yıpranmış bağlantı kablolarınızı değiştirin.

Bir yazımızın daha sonuna geldik online oyunlarda pinginiz artık yükselmesin.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir