Popüler İşlemci Markaları

Günümüzde herkesin bildiği gibi popüler olan 2 işlemci markası bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi Amd iken diğer İnteldir. Bizlerde bu en popüler işlemci markaları hakkında bir yazı yazmak istedik. Bir önceki yazımda tüm işlemci üreten firmaları ele almıştım.

Popüler İşlemci Markaları

İntel: Pazar payının %80’inden fazlasına hakim olan ilklerin ve yeniliklerin firmasıdır. 1968 yılında  Andy Grove, Robert Noyce, Gordon Moore tarafından kurulmuş, yarı iletkenler üreten firmadır.

Amd: Bir diğer adı Advanced Micro Devices olan bu işlemci markası, Abd’de mikro çipler üretmektedir. İntel’den 1 yıl sonra yani 1969 yılında kurulmuştur.

İntel’in En İyi İşlemcileri

İşlemci seçiminde en önemli kriter sizin ne istediğiniz olacaktır. Ekonomik alanda intelin en iyi işlemcilerinden birisi Intel Core i3 530 ‘dur. Ekonomik seviyede ve ayrıca ofis alanında kullanılabilecek harika bir İntel işlemcisi olan İntel Core i3 530 2.93 Ghz hıza  sahip ayrıca 4 MB önbelleği ile bu işlemciyi ofis alanında en iyisi yapıyor.

İntel’in oyun alanında fiyat performans olarak kullanılabilecek Intel Core i5 750 işlemcisi oyun ve masaüstü kullanıcıları için iyi bir tercih olacaktır.

Amd’nin En İyi İşlemcileri

Konu Amd’ye geldiğinde 6 çekirdekli Core İ7 980x işlemcisi inanılmaz derecede harika bir performans sunuyor. Performansı gayet yüksek olan bu işlemcinin fiyatı da okadar fazla derecede.

Bir yandan oyun oynayıp bir yandan işlerinizi ve rendarlarınızı yapabileceğiniz 8 çekirdekli 4.0 Ghz hıza sahip olan AMD Fx 8350 alanında bir numara bir işlemci.

enesulusoylar

Herkese Merhabalar. Ben Enes Ulusoylar. Teknolojiyle, internetle ve sosyal medya ile her zaman haşır neşir olan birisiyim. Sizler için bu blogda içerikler üretmeye çalışıyorum. Bana yorum veya iletişim sayfasından ulaşabilirsiniz. İyi Günler...

Add comment

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.