Telefon Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Posted by

Sıfır veya 2.el telefon alırken nelere dikkat edilmeli, hangi özelliklerde alınmalı gibi sorular aklınızı kurcalıyor olabilir. Hızla gelişen telefon teknolojisini takip etmekte zorluklar çekiyorsanız. Bu yazı tamda size göre..


Akıllı Telefon Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

 

İşletim Sistemi

İşletim sistemi sizin zevklerinize göre şekillenebilir. Hız konusunda iyi bir telefon istiyorsanız tavsiyem İos olacaktır. Ancak telefonunuzda her türlü özelleştirmeyi yapmak istiyorsanız, Android işletim sistemi sorununuzu kökten çözecektir. Ancak Android işletim sistemi açık kaynak kodlu bir işletim sistemi olduğundan güvenlik kısmında bir takım sıkıntıları olabilmektedir.


Ekran/Çözünürlük

Telefon alırken en önemli husus ekrandır. Çünkü telefon kullanırken en çok kullanacağınız bölüm ekranı olacaktır. Bir telefon alırken o telefonun ekranının sağlamlığı, göz yormayışı, büyüklüğü, çözünürlüğü gibi bir çok etken bulunmaktadır. Sizde tercihinize göre telefonunuzun ekranını önceden araştırmalı, kendinize uygun olanı seçmelisiniz.


Performans

Akıllı bir telefon alırken en önemli hususlardan biriside performansdır. Aklınıza acaba hangi işlemcili telefonu almalıyım veya  alacağınız akıllı telefonda kaç gb ram bulunmalı gibi sorular aklınızı karıştırıyor olabilir. Ancak bu soruların tek cavabı sizsiniz. Kullanım şeklinize en iyi hitap eden  telefonunuzu almalısınız.


Pil

Belkide bir çoğumuzun derdi olan pil, bizleir yarı yolda bırakabiliyor. Gün bitmeden biten pil ömürleri sıkıcı bir hal almaya başlıyor. Telefon alırkende yüksek kapasiteli  pilleri tercih etmelisiniz.


Kamera 

Sosyal medya hesablarınıza güzel fotoğraflar yükleyebileceğiniz bir telefona ihtiyacınız olabilir. Bu durumda kamerası iyi olan bir telefon seçmelisiniz. En 12 MP bir kameraya sahip olmanız gerekiyor. Tabii bunun yanında ek kamera özellikleride bulunması gerekiyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir