Telefondan Silinen Fotoğrafları Geri Getirme 2019

Posted by

Bir fotoğraf albümünü yanlışlıklasildiyseniz veya telefonunuz anlam vermediğiniz şekilde galerideki fotoğrafları silmiş olabilir, işte o zaman kendinizi dipsiz bir çukurda gibi hissedebilirsiniz. Asla korkmayın, kaybolan fotoğraflarınız aslında hiç de kayıp değildir. Size, Android’deki fotoğrafları kurtarmanın ne kadar kolay olduğunu göstereceğiz. Hatırlamanız gereken tek bir şey var, hızlı hareket etmek.

Belkide sildikten sonra ‘of,of…,hayır’ gibi çılgınca ifadeler verdikten sonra deliler gibi bir aramaya bulaşacaksın. Çünkü onlar bir anı ve anılarını kaybetmekden korkuyorsun. Endişelenme, çok geç değil! Fotoğraflarınıza neler olacağını merak ediyorsanız, bu paniği yaşamayacağınız konusunda sizi bilgilendirebiliriz.


Uygulama İle Silinmiş Fotoğrafları Kurtarmak

Öncelikle Play Store’a gidin ve DiskDigger fotoğraf kurtarmauygulamasını alın ve uygulamayı çalıştırın. Play Store’da silinen fotoğrafları kurtarmayı talep eden birkaç uygulama var, ancak araştırmamızda DiskDigger’ın daha güvenilir olduğunu söyliyebilirim.

Uygulamanızın ardından, telefonunuzdaki Wi-Fi ve hücresel veri bağlantılarını kapatmanızda fayda var. Çünkü, verilerin silinmesi halinde, fotoğraf, müzik veya dokümanların, cihazın hafızasında herhangi bir şeyin yazılıncaya kadar silinmemesi gerekebilir.


 

Not: Root olmayan cihazlarda, DiskDigger küçük resim önbelleklerindeki görüntüleri kurtarmayla sınırlıdır, bu da görüntülerin orijinal resimlerden veya videolardan daha düşük kalitede olacağı anlamına gelir. Fotoğrafların veya videoların tam çözünürlüklü orijinal sürümlerini kurtarma, ancak cihazınızı rootlama ile mümkün olacaktır.

Yakın zamanda fotoğraflarınızı sildiyseniz, DiskDigger bu fotoğrafları bulabilir ve bunları cihazınızdaki bir klasöre geri yükleme veya bir bulut servisine geri aktarma yapabilir. Kurtarma işlemini tamamladıktan sonra fotoğraflarınızın yedekleme işlemi yapmanızı öneririz.


Android’deki Fotoğraflarınızı Nasıl Yedeklersiniz ?

Artık Android’de silinmiş fotoğrafları nasıl kurtaracağımızıanlattık, bir sonraki adım bu durumun tekrar olmasını önlemektir. Bunu yapmak için Google Fotoğraflar gibi bir uygulama kullanmanızı öneririz. Bu, sınırsız fotoğraf depolama olanağı sunar (dosyalar çok büyük olmadığı sürece) ve yedekleme işlevinin kurulumu kolaydır.

Uygulamayı kurduktan sonra, sadece Ayarlar bölümüne gidin, ardından Yedekle ve senkronize edin ve fotoğraflarınızı ne sıklıkla ve hangi yöntemle yedekleyeceğinizi seçin.

Eğer sizinde başınıza bu tarz bir fotoğraf kaybetme olayı geldiyse alt taraftan nasıl kurtulduğunuzu yazabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir