Telefonunuzu Hızlı Şarj Etme Yöntemleri

Akıllı telefonlar günümüzde çok fazla kullandığımız akıllı cihazlardan biridir. Tabikide bu fazlalık bataryalarada yansıyor. Bataryaların şarjı hızlıca boşalırken şarj etme süreleri uzuyor. Bu yüzden bu yazımızda hızlı şarj etme yöntemlerini sizlere göstereceğiz. App Store’larda birden fazla hızlı şarj etme programları bulunuyor. Asla bu programları kullanmayın gereksiz güç kullanımından başka hiç birşey değil. Şimdi size vereceğimiz yönergeleri okuyun ve uygulayın. Telefonunuz neredeyse iki kat daha hızlı şarj edilecek. Buyrun yazımıza…

  • Telefonunuzun şarjı bitmek üzereyse ve yanınızda adaptör ve priz bulunuyorsa priz kullanın asla usb ile şarj etmeyin. Cihazınızın orjinal adaptörünü kullanın . Yan sanayi ürünler telefonunuza doğru enerji vermeye bilir. Buda telefonunuzun batarya ömrünü kısaltır.
  • Telefonunuz şarj olurken cihazınızı lütfen kullanmayın. Fazla güç kullanan modları kapatın ,bu size büyük bir enerji fırsatı sunar. Bu modlardan kastım. Telefonunuz şarj halindeyken telefonunuzu uçak moduna alın. Uçuş modu telefonunuzun Wifi,4G veya 3G,arama ve sms kullanımını engeller. Eğer bu modlara ihtiyacınız yoksa lütfen bu işlemi uygulayın. Bu en önemli işlemlerden biri olup cihazınızın güç kullanımını en aza indirecektir.
  • Telefonun şarjını ve şarj olma sürelerini etkileyen diğer bir kullanım ise navigasyon yani Gps,Bluetooth,NFC gibi özellikler telefonunuzun enerji kullanımında büyük bir faktör uygulamakta. Bu yüzden bu modları kapatmakta fayda var . Diğer bir kullanım ise senkronizasyon işlemi kapatmamızın tekrardan faydası var.
  • Telefonunuzu lütfen sıklıkla aç-kapat yapmaktan uzak durun. Siz her seferinde telefonunuzu açtığınızda ekranınız açılacak. Bataryanında en çok etkilendiği kullanım ekrandır. Bu yüzden telefonunuz şarjda yada batarya kullanımında ise  cihazınızı olabildiğince sıksık açmaktan kaçının.

 

Bu yazımızda telefon hızlı şarj etme yollarını sizlerle paylaştık. Aşağı kısımdan sizde yorumlarınızı  bırakabilir,bize destek olabilirsiniz.

İyi Günler…

Yönetici
Yönetici hakkında 76 makale
Hayatının bir çok alanında küçüklükten beri bilgisine bilgi katan yeniliği seven teknoloji meraklısı ve aynı zamanda ulutekno.net'in yöneticisi olan biriyim.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*