Türk Web Sitelerinin Zenginleri

Herkes kurmuştur hayalini internetten bende para kazanabilirmiyim? Kazananlar kazanmış hatta çok fazlasını kazanmış. Bizde bu yazımızda türk web site zenginlerini araştırdık.

Burak Divanlıoğlu, Serkan Borançılı ve Tolga Kabataş

Bu üç arkadaş okuldaki arkadaşlıklarını iş arkadşlığına çevirmiş ve 2001 yılında Abd’de ünlü olan eBAY’dan esinlenerek Gittigidiyoru kurmuşlar.Daha sonra 2007 senesinde eBAY ile ortaklık yapmışlar.4 yıl sonra hisselerinin %93’ünü 217,5 milyon dolar karşılığında Ebaya satarak  bu listemizde önden yer aldılar.

Sinan Afra

Sinan Afra,2008 yılında Ahmet Sarı Ve Tolga Tatari ile birlikte Türkiye’nin ilk web tabanlı özel alışveriş kulübü olan markofoniyi kurdular.Farklı üyelik sistemleriyle hediye çeki kazanan üyeler sayesinde pazarlama ihtiyacına gerek duymadan kullanıcı sayılarını  2 milyona ulaştırdılar.Ve halen bu sistemle çalışan markofoni yurt dışında açılan ilk türk e-ticaret sitesi

Erdem Yurdanur

Eski Galatasaraylı oyuncu Metin Kurt’un “Futbol her zaman futbol sahasında  güzeldir, borsada değil!” sözü spor aşkıyla tutuşan taraftarlardan temenni edilen bir söz olmak ile birlikte ne yazıkki sürekliliği  olmayan bir söz. Bu durum sadece futbol değil diğer bütün spordallarına bahis şirketlerinin fazlalığı hepimizi üzüyor. Erdem Yurdanur, dünyanın hemen hemen her  futbol ve basketbol maçlarının özetlerini, istatistiklerini, puan durumlarını ve haberlerini yapan maçkolik’in kurucu sahiplerinden. 2001 yılında kurulan maçkolik’in %51 hissesi, 2012 Haziran ayında dünyanın en büyük dijital spor medya şirketlerinden Perform’a satıldı.

Halil Erdoğmuş

Aslında zengin bir ailenin ferdi olan Halil birr süreliğine babasının yanında çalışmış.Ve budurumdan sıkılarak gençliğinin en iyi en heyacanlı zamanlarında İstanbul’a gelmiş.Hayata yepyeni bir sayfa açmış.İstanbul’da bir çok iş başvrusunda bulunmuş fakat zengin bir ailenin üyesi olduğundan iş başvuruları reddetilmiş.Daha sonra gayrimenkulunu satarak bir bebek e-ticaret sitesi kurmuş.Bu site çocuk sahiplerine bilgi paylaşan bir site daha sonra ekonomi krizlerinden etkilendiğinden dolayı bu site elektroniğe çevrilmiş.Fakat bu zorunluluk sitenin dahada büyümesini sağlamış.Daha sonra bu siteyi devretti.Aziminden dolayı sayın Halili tebrik ediyoruz.

Güçlü Gökozan

Hediye almayı, hediye vermeyi hepimiz çok severiz.Fakat karşı tarafa hediye alırken epey zorlanırız.Aslında Güçlü Gökozan bu durumu çözmüş diye biliriz.Yılın her döneminde doğum günü,evlilik yıl dönümü gibi bir çok önemli dönemin yaklaşmasıyla insanların ne alsam telaşını çözmeye yardımcı olmak için bu web sitesini açmış.2008 yılında buldumbuldum.com sitesini %20 hissesini 2013 yılında 5 milyon liraya satarak en pahalı hediyeyi kendisi almış.

 

Bu yazımızın sonuna gelmiş bulunmaktayız bir kaç dakikanızı ayırıp bu yazıyı arkadaşlarınızla paylaşın.

İyi Günler…

 

Yönetici
Yönetici hakkında 76 makale
Hayatının bir çok alanında küçüklükten beri bilgisine bilgi katan yeniliği seven teknoloji meraklısı ve aynı zamanda ulutekno.net'in yöneticisi olan biriyim.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*