Yeni Bir Bilgisayar Nasıl Alınır ?

PC türleri ve stillerindeki seçenek 21. yüzyılın başlarında başladı ve yeni bir bilgisayar satın almak on yıl öncesine kıyasla farklı bir deneyim oldu. Bilgisayarlar masaüstleri veya dizüstü bilgisayarlar, tabletlerin, dokunmatik ekranlı dizüstü bilgisayarların ve hibrit cihazların artan popülerliğiyle dramatik bir şekilde değişti ve hemen hemen her bilgisayar üreticisi, artık hibrit tablet bilgisayarlar, dönüştürülebilir dizüstü bilgisayarlar veya masaüstü bilgisayarlar arasında bir seçenek sunuyor. Masaüstleri ve görünüşte her olası kombinasyon arasında ve bazen birden fazla renkte bulunabiliyor. Sonuç olarak, yeni bilgisayarınızı araştırırken göz önünde bulundurmanız gereken pek çok açıya sahip olursunuz ve istediğinizi makul bir fiyata bulma şansı elde edebilirsiniz..

1/ Ne İstediğini Bulmak

Satın aldığınız şeyin ne olacağını düşünün. Ev kullanımı, , oyun, veya sanat için mi? Çalışma bilgisayarları, kasadan üst düzey bilgisayarlara gerçek zamanlı 3D animasyonlar gerçekleştirebilen farklı kullanımlara ve farklı ihtiyaçlara sahiptir.
Yaratıcılık ve tabletler, özellikle Apple ve Windows cihazlarıyla ilgili olarak sanatçılar için bir araya geliyor. Artık sanatçılar, özellikle Microsoft’un Surface Pro için dijital kalemi ve Apple’ın iPad için dijital kalemi ve çeşitli türlerde styluslar içeren yüksek güçlü tabletleri kullanabilir. iPad Pro; çeşitli ebat ve farklı dijital boya fırçaları vardır. Bir Windows makinesi ile Adobe’nin Creative Suite programlarının tam sürümünde çalışabilirken, Apple’ın iOS cihazlarında da seçim yapabileceğiniz zengin miktarda uygulama vardır.
Üst düzey oyuncular için, seçenekler daha sınırlı olabilir, Windows veya Linux burada en iyi seçimlerdir, özellikle Windows en fazla oyuna sahip olmakla birlikte bazen ilk oyunlar Windows’a çıkmaktadır. Dell’in Alienware serisi, dizüstü bilgisayarlarda ve masaüstü bilgisayarlarda, fütüristik görünüme ve en çok işlemci ve bellek olarak yoğun oyunların üstesinden gelebilecek kadar güçlü olmasına rağmen, bir oyun oynarken kendi bilgisayarınızı kendiniz kurmanız konusunda daha ileri bir zevk yoktur.

2/ Temel Stilinize Karar Verin.

Masaüstü, dizüstü bilgisayar, tablet veya hibrit arasında seçim yapabilirsiniz. Hibrid PC’ler, Lenovo’nun Yoga’sı veya Microsoft’un Surface Book gibi tabletlere dönüşebilen diğer kapaklı dizüstü bilgisayar modellerini tercih edebilirsiniz. Emin olun, ayrıca standart dizüstü bilgisayarları ve masaüstü cihazları da satın alabilirsiniz; Bu eski tarz PC’ler, dokunmatik ekranlar, dahili kameralar, parmak izi okuyucular ve hatta yüz tanıma giriş yazılımı gibi şık yeni özelliklere sahip değil, bazı cihazlar sizin ihtiyacınız olmayan dokunmatik ekranlı yazılımlara kıyasla çok daha ucuzdur.

3/ İşletim sisteminize karar verin.

Yeni bir PC satın almayı düşünenler için işletim sistemi seçenekleri, bugün hiç olmadığı kadar fazla. Windows hala çok popüler, ancak Mac’ler şaşırtıcı biçimde üst seviye laptop’larda fiyat anlamında öne geçemeye başladılar. Chromebook’lar basit ve ucuz bir seçenek sunuyorlar, Linux’lu laptop’lar da seçenekleriniz arasında.

4/ İstediğiniz Yazılımı Düşünün.

İlk olarak, bilgisayarınızın bir tablet olmasını istiyorsanız, Apple iPad ve iPad Pro’yu sunar, ancak daha önce de belirtildiği gibi iPad, Mac için Microsoft Office’in tam sürümü gibi sahip olabileceğiniz Mac yazılımı ile çalışmaz. Windows tabletleri, Office’in tam sürümünü ve tablet biçimindeki piyasadaki Windows uygulamalarının zenginliğini sunar. Bununla birlikte, iOS cihazlarda (iOS işletim sistemi, iPhone ve iPod’lar kullanıyor) çok sayıda uygulama var. Ayrıca Android cihazların da Google Play Store’da çok çeşitli uygulamaları da var.

5/ Fiyat Aralığınızı Belirleyin.

Daha yeni, daha güçlü bilgisayarların çoğu, 4.000 Tl ile 7.000 arasında bir aralığa mal oluyor. Unutmayın, özellikle bir masaüstü bilgisayar, bir dizüstü bilgisayara kıyasla, bilgisayarı satın alıp, daha sonra yükseltmeyi seçebilir ve böylece bir sisteme sahip olabileceğiniz sürece bir servet harcamanıza gerek yoktur. daha sonra yükseltilebilir. Ayrıca, bir cihazın güçlü olması, onun pahalıya mal olacağının anlamına gelmez; basitçe, bir ton RAM ve güçlü bir işlemci ile elinizde bir oyun seviyesi makine istiyorsanız, sadace bunun için daha fazla ödersiniz.

Yönetici
Yönetici hakkında 76 makale
Hayatının bir çok alanında küçüklükten beri bilgisine bilgi katan yeniliği seven teknoloji meraklısı ve aynı zamanda ulutekno.net'in yöneticisi olan biriyim.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*