Youtube Trend Videolara Nasıl Girilir ?

Biliyorsunuz, Youtube dünyada devleşen büyük bir sosyal medya platformu oldu. Bu platformda milyonlarca video paylaşılıyor. Bir çok platformda olduğu gibi Youtube’unda trend kısmı bulunmakta. Bu kısımda o zamana ait trend videolar bulunuyor. Ve trende düşen videolar daha fazla izleniyor. Youtuberlarında aklında tek soru var, trend videolara nasıl girilir ?

  • Youtube’da trendlere girmek için amacınız, trend videolar yapmak olacaktır. O zamana ait insanlar tarafından bilinen trend videolar yaparsanız trende girebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse stres çarkı, insanlar tarafından çok fazla ilgiye uğradı. Su şişesi durdurma challenge, Youtube’da çok fazla meşhur ve insanların ilgi odağı oldu. Veya nusret, bir zamanlar etleri ile meşhur oldu. Sizde bu konudaki trendleri bulup içerik üretirseniz Youtube’da trendlere girersiniz.
  • Şaşırtıcı, eğlenceli video içerikleri bulun. Videonuza sıkıcı bir şekilde girip, trendlere çıkacağınızı düşünmeyin. İnsanlar video başlığınıza baktıktan sonra videonuzu izlemeli ve eğlenmelidir. Hatta onları çok fazla eğlendirin ki videonuzu arkadaşlarıyla paylaşsın.
  • Kalitenizi max. seviyeye çıkarın. Ekipmanlarınız bulunmuyorsa ekipman alın veya yenileyin. Kameranızın kalitesinin iyi olduğuna emin olun. Kameranız ne kadar iyi olursa videonuza daha fazla görüntü sağlanır, aboneleriniz ve izleyicileriniz bundan zevk alır. Mikrofonunuzun iyi bir kaliteye sahip olması gerekiyor. İzleyen izleyiciler duymakta sorun yaşamamalı, videoyu akıcı bir şekilde izlemeli. Tüm bu ekipmanları güzel bir montaj ile birleştiririseniz ortaya mükemmel ve trendlere layık bir video çıkartabilirsiniz.
  • Youtube hakkında bir takım bilgilere sahip olmanız gerekir. Youtube’un algoritmasını çözmeli ona göre seo ayarları yapmalısınız. Diğer insanlarla etkileşim halinde bulunup videonuzu diğer insanlarla paylaşabilirsiniz. Bu sayede videonuz kısa sürede fazla izlenme ve beğenmeye ulaşır, sizde trendlere girersiniz.
  • Kendi içeriğinizi üretemiyorsanız televizyon dizilerin fragmanlarını, önemli anlarını paylaşın. Ülkemizde diziler fazla izlendiğinden otomatik olarak, trendler dizilerle dolmuş oluyor.

Yukarıda bahsettiğimiz 5 önemli adımı sizler için açıkladım. Alt taraftan sizde önerilerinizi yazın, yazımızda paylaşalım.

Yönetici

Merhaba ben Enes Ulusoylar.2002 yılında Çankırıda doğdum. Çankırı Hacı Murad-ı Veli lisesinde okuyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir