Youtube’dan Para Kazanmanın 10 Etkili Yolu

YOUTUBE’DAN NASIL PARA KAZANABİLİRİM?YOUTUBE’DAN NASIL PARA KAZANABİLİRİM?

Öğrencisiniz ve boş vakitleriniz var neden değerlendirmiyorsunuz?Youtube’da kazanmaya başlarsanız bunun arkası sürekli gelir. Ancak sabırlı ve kaliteli içerikler üretmeniz gerekiyor. Yazıma başlamadan önce iyi ve kaliteli mikrofana,kameraya ve birde bilgisayara ihtiyacınız var.Aklınız kurcalayan aklınızda birkaç soru bulunabilir.Örneğin Youtubedan ne kadar para kazanabilirim? Bu soruyu cevaplayan birçok youtuber bulunuyor onların videolarından bu bilgiyi öğrenebilirsiniz.Haydi adım adım anlatalım.

⦁ Kayıt Ve Edit Programları Yükleyin.

Piyasada birçok kayıt ve edit programları bulunuyor.Benim tercihim camtasia 9 dur.Kullanımı gayet basit fakat çözemeyenler youtube’dan eğitim videoları izleyerek kendilerini geliştirebilirler.Çok kaliteli montajlar oluşturabilirsiniz.Ama asla montajlarım,videolarım kaliteli olsun diye telifli müzikleri kullanmayın youtube’un telifsiz müzik portalını kullanabilirsiniz.⦁ Kanal İsmi Bulun.Akılda kalıcı aratığıldığında onbin sonuç çıkmayan özgün bir kanal gibi.Örneğin NDNG ENESBATUR sizde isminizin önüne böyle kısaltmalarda bulunabilirsiniz.Bunun önemi bir arkadaşınız benim kanalım var gel abone ol derseniz arkadaşınız o kanalı bulamayacağından kanalınızada abone olamayacaktır.

⦁ Kanalınızı oluşturun.

Kanalınızı oluşturun.Oluşturmak çok basit.Yapamıyorsanız bile youtubedan kanal oluşturma içeriklerini gözden geçirin.

⦁ Photoshop Yükleyin.

 Kanalınıza bir logo,banner,thumbnail oluşturmak için çok önemli deneyiminiz yoksa youtube dan eğitim videoları izleyebilirsiniz.Eğer birde kanalınızın introsu olsun istiyorsanız,çeşitli programlar yükleyebilirsiniz youtubeda yüzlerce template bulunuyor.Beğendiğinizi seçin.Programınıza atın ve ardında kolayca kanalınızın ismini yazın.

⦁ Kanalınıza İçerikler Üretin.

 Artık video çekmeye hazırsınız.Eğlenceli içerikler üretin.Videolarınızda akıcı ve samimi konuşmaya özen gösterin.Videolarınızda küfür,argo kullanmamaya dikkat edin.Takipçilerinize sürekli beğen ve abone ol demeyin.Bu izleyiciği sıkar.Hatta dislike attırır.Trend olan içerikleri kullanın. Örneğin: stres çarkı vb. fakat siz herkesin yaptığını yapmayın trend konuyla daha dikkat çekici videolar yapın.Arada fazlaya kaçmayacak sürece clickbait yapabilirsiniz.Kanalınıza düzenli aralıklarda video atın.Tavsiyem günde 1 video

⦁ Kanalınızı ADSENSE ile İlişkilendirin.

Para kazanmayı aktifleştirin.Ve Youtubedan para kazanın.İlk başlarda kuruşlar kazancaksınız fakat asla yılmayın.Bu sizi başarıya vede paraya götürcektir.Videolarınızı 10 dk üzeri yapmaya çalışın fakat bunu izleyiciye belli ettirmeden yapın.10 dk üzeri yapmanızın sebepi reklamları ayarlıyo olabilmeniz.

⦁ Sosyal Medya Kullanın.

İnsanların bir çoğu sosyal medyada vakit geçirirler.Sizin yapmanız gereken onlara ulaşmak.ÖRN Facebookda bir sayfa oluşturabilirsiniz.Bu sayfaya video yükledikçe paylaşımlar atabilirsiniz.Bu sayfayıda videolarınızda tanıtabilirsiniz.Fakat aşırıya kaçmamak şartıyla yapın bu işlemi.

⦁ Kanalınıza Bot Basmayın.

Bu işlem size faydalı gibi gözüksede asla faydalı değildir.Tersine hem vakit kaybı hemde izleyicilerinizin bunu fark edip yorumlarınıza bot,bot kanal gibi bıraktıkları yorumlardır.Bunlarda sizi üzüp moralinizin düşmesine neden olacaktır.

⦁ Kazandığınız Paraları Youtubedan Çekin.

Videolarınız izlendi.Gayretleriniz bir sonuca ulaştı.Şimdi biriken parayı çekme zamanı. Biriken bakiyeniz 100 Dolar barajına ulaştığında kazandığınız miktarı Google Adsense hesabınıza banka hesabınızı kaydederek alabilirsiniz. Bu  tutar yazdığınız banka hesabınıza gönderilecek ve siz de gidip bankanızdan paranızı çok kolay bir şekilde alabileceksiniz.

⦁ Sponsor Bulun.(BONUS)

Sponsor bulabilirsiniz.ama sponsoru siz değil. Sponsorunuz olacak firma veya şahıs sizi bulması gerekir bu önemli bir maddi destektir.
YILDIZ BİLGİ:YOUTUBE ASLINDA BİR TANIŞMA SİTESİYDİ…

   ENES ULUSOYLAR

Yönetici
Yönetici hakkında 76 makale
Hayatının bir çok alanında küçüklükten beri bilgisine bilgi katan yeniliği seven teknoloji meraklısı ve aynı zamanda ulutekno.net'in yöneticisi olan biriyim.

1 geri izleme / bildirim

  1. İnternette Para Kazandıracak En İyi Freelance İşler - UluTekno

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*